Pościel dla niemowląt

Pościel do łóżeczka dziecięcego

Pierwszy miesiąc życia dziecko śpi ok. 18 godzin na dobę. Później, choć liczba godzin snu spada, to i tak dziecku dużo czasu spędza w domowych pieleszach. Nie oznacza to jednak, że sen hamuje rozwój malucha – wręcz przeciwnie, to w jego trakcie dochodzi do największych zmian w organizmie. Maluch wtedy rośnie, nabywa odporności. Ważne jest więc, aby niemowlakowi zapewnić maksymalny komfort w łóżeczku. Ważny jest zarówno sam meble, jak i akcesoria do niego: materacyk, pościel dla niemowlaka, osłonki na szczebelki i inne gadżety.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaką pościel dla niemowlaka wybrać?

Bielizna pościelowa dla niemowlaka składa się z kilku elementów: prześcieradła, poszewek na kołdrę, ewentualnie poduszkę, w zimniejsze dni warto zatroszczyć się o dodatkowe okrycie w postaci kocyka. Materiały, które będą stykać się bezpośrednio ze skórą dziecka, powinny być wybierane niezwykle uważnie. Istotne jest, aby w łóżeczku niemowlaka znalazła się pościel z naturalnych włókien zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza, miękka i zdrowa. Absolutnie nie powinno stosować się pościeli z włókien syntetycznych i sztucznych, które mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Najlepsza pościel dla niemowlaka to ta z tkaniny bawełnianej. Jest ona wygodna, przyjemna w dotyku, łatwo utrzymać ją w czystości – można prać i pracować ja w wysokich temperaturach, dzięki temu znikną wszystkie drobnoustroje. Warto też sięgać po pościel dla niemowląt antyalergiczną, czyli ta wykonaną z włókien bambusowych lub lnu. Potwierdzeniem, że pościel jest bezpieczna dla niemowląt, jest atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH) oraz pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka lub certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Materiał na pościel do łóżeczka

Materiał pościeli dla niemowląt jest bardzo ważny. Nie może on być sztuczny, nie powinien też posiadać żadnych domieszek włókien syntetycznych. W naszym sklepie można znaleźć tekstylia dla niemowląt do łóżeczka wykonane z bawełny, lnu, bambusa, flaneli, satyny czy adamaszku. Wszystkie te materiały łączy to, że są naturalne, miłe w dotyku, łatwe w czyszczeniu, antyalergiczne.

Rodzaje pościeli dla niemowląt

Pościel dla niemowląt ma wiele zastosowań. Można ją stosować nie tylko w łóżeczku, ale też w kołysce czy wózku. Poszczególne rodzaje pościeli dziecięcej mają odmienne rozmiary. Standardowo wymiary pościeli dla niemowląt to 35×100 cm, 60x120cm, 70x140cm. Takie tekstylia idealnie pasują do niemowlęcych łóżeczek i kojców. W przypadku, gdy szuka się pościeli do kołyski, trzeba wybierać mniejsze poszewki. Ich wymiary to 40 x 90 cm. Zestawy bielizny pościelowej do kołyski składają się zazwyczaj z poszewki na kołderkę i poduszkę oraz prześcieradło.

W naszym sklepie można również zakupić pościel niemowlęca do wózka. Jest ona dostępna w wymiarach 70x80cm. Pościel do wózka powinna mieć takie same cechy jak ta do łóżeczka, dobrze jednak wybiera modele cieplejsze, a przy tym dające skórze oddychać. Na zimowe spacery z maluchem dobrze jest zakupić dodatkowo kocyk np. akrylowy.

Kolorowa pościel dla niemowląt

W przypadku pościeli dla niemowląt ważny jest również wygląd tekstyliów. Wybór jest bardzo duży. Tekstylia dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Najczęściej producenci oferują kolory pastelowe – różowy, niebieski, żółty, zielony, beżowy, szary, biały. Zaleca się, aby do łóżeczek nie wkładać tekstyliów, które u maluchów mogą wywoływać niepokój, niekorzystnie wpływać na sen i stresować. Z tego samego powodu nie warto sięgać po wzory wielokolorowe. Najlepiej sięgnąć po pościel w jednej, maksymalnie dwóch barwach – noworodki i tak nie będą ich odróżniać. Do łóżeczka można zakupić też pościel w delikatne wzory np. gwiazdki, kółeczka, trójkąty, esy-floresy.

Kiedy kupić pościel dla niemowlaka?

Pościel dla niemowlaka powinna być jednym z elementów wyprawki. Nie zabiera się jej do szpitala, komplet powinien czekać na malucha w domu. Najlepiej kupić od razu więcej niż jeden zestaw bielizny pościelowej dla niemowlaka – będzie on na zmianę. Warto pamiętać, że w pierwszych tygodniach życia dziecko może niechętnie spać w tradycyjnej pościeli. W takim wypadku warto zastosować alternatywy. Do takich zaliczają się śpiworki dla niemowląt lub rożki niemowlęce – takie akcesoria również można zakupić w naszym sklepie.

Pościel dla niemowląt jest specjalnym rodzajem tekstyliów. W łóżeczkach nie ma miejsca na pościele dla dorosłych. Materiały muszą być w 100% bezpieczne dla malucha. Na to, czy pościel nie będzie niosła ze sobą zagrożenia dla dziecka, wpłynie też odpowiednia dbałość o nią. Pościel z łóżeczka można i trzeba prać w pralce, najlepiej w wysokich temperaturach. Do prania dobrze jest używać specjalnych detergentów, które przeznaczone są do czyszczenia ubrań i tekstyliów dla dzieci. Po wypraniu i wysuszeniu, pościel należy wyprasować j żelazkiem o wysokiej temperaturze. Wysoka temperatura prania i prasowania zabija zarazki i drobnoustroje. Takie same działania pielęgnacyjne należy podając, w stosunku do pościeli przeznaczonej do wózka czy dziecięcej kołyski.