Podkłady higieniczne

Podkłady higieniczne dla niemowląt

Podkłady higieniczne to akcesoria, po które warto sięgnąć w czasie przewijania niemowląt. Zapewniają one komfort i wygodę maluchowi, a także zabezpieczają miejsce, gdzie zmienia się pieluszkę. Dzięki niemu zawartość brudnego pampersa nie znajdzie się na kanapie, łóżeczku, przewijaku czy dywanie. Praktyczne podkłady higieniczne dla niemowląt oferują takie firmy jak MATEX, Bella, Horizon, Close. Produkty te dostępne są w różnych rozmiarach, w różnej grubości, a także w zestawach od kilku do kilkunastu sztuk.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Podkłady do przewijania

Przewijanie jest czynnością, która nie jest obca żadnemu rodziców. Pieluchę maluchowi zmienia się kilka razy dziennie. Za każdym razem dziecku trzeba zapewnić wygodę i komfort, a także zabezpieczyć miejsce zmiany pampersa – w innym wypadku zawartość tego zużytego wycieknie na zewnątrz. Pieluchę dziecku najczęściej zmienia się na przewijaku, ale można też zastosować alternatywne rozwiązania. Do takich należą maty do przewijania i podkłady higieniczne. Podkłady sanitarne wykonane są ze specjalnych materiałów, które bardzo dobrze chronią rzeczy przed zabrudzeniami. Z racji tego, że wykonuje się je z miękkich i grubych materiałów, dobrze izolują podłoże, zapewniając dziecku ciepło, a także są w 100% nieprzemakalne. Podkłady higieniczne dla niemowląt można więc bez przeszkód rozłożyć na kanapie, dywanie czy innej tkaninie.

Jaki podkłady higieniczne do przewijania wybrać?

Maty do przewijania niemowląt w naszym sklepie można nabyć w dwóch typach. Pierwsze to podkłady higieniczne wielokrotnego użytku. Jak sama ich nazwa mówi, można stosować je więcej niż raz. Wykonane są one ze specjalnego materiału, kolor, często podszyte ceratką lub tonką są niezwykle mobilne i pozwalają na komfortowe przewinięcie dziecka w każdym miejscu, nawet w podróży. W naszym sklepie można również zakupić podkłady sanitarne jednorazowe. Po jednym użyciu nadają się one do wyrzucenia. Kładzie się je na przewijaku lub macie – mają one dodatkowo chronić powierzchnię przed zabrudzeniami. Jednorazowe podkłady higieniczne doskonale chłoną zabrudzenia i są nieprzemakalne.

Podkłady do łóżeczka niemowlaka

Podkłady do przewijania to tylko jeden z wielu mat sanitarnych, które oferujemy w naszym sklepie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również podkłady do łóżeczek dziecięcych. Wkłada się je między materac a prześcieradło, co ma zabezpieczać przed ewentualnym zamoczeniem tego pierwszego. Do tego może dojść, jeśli pampers się przeleje lub dziecko w okresie odpieluszkowania zsika się w czasie snu. Podkłady sanitarne pochłaniają zapach oraz wilgoć, zapewniają komfort i suchość powierzchni. Z racji tego, że schowane są pod prześcieradłem, nie wpływają na estetykę pomieszczenia.

Jaki podkład sanitarny wybrać?

Bez względu na to, czy chce się kupić podkład do przewijania, czy matę do łóżeczka warto sprawdzić kilka parametrów gadżetu. Istotną rzeczą jest rozmiar. Standardowo podkłady do przewijania mają wymiary 60x60cm, ale istnieje też możliwość zakupienia większych mat. W dalszej kolejności należy sprawdzić, czy mata będzie chłonna. Za chłonność odpowiedzialny jest materiał wykonania podkłady. Powinien być on maksymalnie chłonny, wodoodporny, a także izolować nieprzyjemne zapach. W przypadku podkładu higienicznego do przewijania dobrze wybierać jest te wykonane z miękkiego materiały. Wrażliwa skóra dziecka powinna stykać się jedynie z wysokiej jakości materiałami, naturalnymi, ekologicznymi i antyalergicznym.

Zamiast przewijaka – wielorazowe podkłady do przewijania

Przewijaki to praktyczne i funkcjonalne sprzęty, ale nie każdy rodzic chce z nich korzystać. Czasem wynika to z braku miejsca na domowy przewijaka, innym z niechęci dziecka do korzystania z niego. Przewijaki nie są wskazane również przy bardzo ruchliwych dzieciach, które ani przez chwile nie mogą leżeć w miejscu – zachodzi wtedy ryzyko, że maluch sturla się z przewijaka. Rozwiązaniem tedy jest wielorazowa mata do przewijania. Bez problemu można rozłożyć ją na podłodze i tak zmienić zabrudzonego pampersa.

Wielorazowe podkłady higieniczne dla niemowląt

Wielorazowe podkłady do przewijania są kolorowe i przyjazne maluchom. Przed pierwszym użyciem należy je wyprać i wysuszyć. Podkład bez problemu można prać z pieluszkami materiałowymi lub/i ubrankami niemowlęcymi. Matę suszy się rozkładają ją na prosto na suszarce – należy unikać suszenia jej na kaloryferze czy w suszarce automatycznej. Po upraniu podkład jest gotowy do użytku. Rozkłada się go w dowolnym miejscu i przewija malucha. Kiedy zostanie zabrudzony, należy go ponownie wyprać, wysuszyć i ponownie używać. Wielorazowe podkłady higieniczne do przewijania to rozwiązanie ekologiczne oraz ekonomiczne. Sprawdza się nie tylko w domowych pieleszach, ale i w czasie podróży. Nieużywany podkład składa się w kostkę i pakuje do specjalnego etui, które dołączone jest do zestawu. Podkład zajmuje w torbie czy torebce bardzo mało miejsca.

Podkłady higieniczne: cena

Cena podkładów higienicznych nie jest wysoka. Jednorazowe kupuje się w zestawie po 10 sztuk lub więcej. Koszt jednej sztuki to ok. 1,50 złotych. Podkłady wielorazowe są droższe i w zależności od modelu trzeba za nie zapłacić nawet 100 złotych – są one jednak nadal tańsze niż zakup przewijaka.