Łóżeczka niemowlęce - akcesoria

Akcesoria do łóżeczek dziecięcych

Łóżeczko to mebel, w który powinien być wyposażony każdy pokój dziecięcy. W nim maluch przez pierwsze miesiące życia będzie spędzał większość czasu. Dla rodziców oznacza to, że wyborowi łóżeczka oraz akcesoriów do niego powinni poświęcić wiele czasu i uwagi. Znalezienie modelu idealnego nie jest łatwe. Pomoc w tym może znajomość poszczególnych modeli. Kupując jednak łóżeczko, nie można zapomnieć o akcesoriach do niego. Dział łóżeczka niemowlęce – akcesoria oferuje takie produkty jak: moskitiery, barierki do łóżeczek, wałki ochronne, zabezpieczenia koszyka, uchwyty do nauki wstawania, książeczki osłonki i inne.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ochraniacze na szczebelki – podstawowe akcesorium

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów do łóżeczek niemowlęcych osłonki na szczebelki. Są to popularne gadżety, które kupują większość rodziców. Występują one w różnych formach np. wałka, książeczki ochronnej, kawałka materiału. Zadaniem ochraniaczy na szczebelki jest zabezpieczenie dziecka przed włożeniem między nie rączki, nóżki czy główkę – może to spowodować u malucha poważny uraz. Większość ochraniaczy do łóżeczek jest kolorowe, z bajkowymi nadrukami lub wzorami lubianymi przez dzieci. Najpopularniejsze modele są prostokątne i wykonane z miękkich materiałów.

Design ochraniaczy na szczebelki do łóżeczka

Wybierając ochraniacze do łóżeczek, warto zwrócić uwagę na ich wygląd. Kolorowe, z nadrukami, ozdobne wzbudzają zachwyt zarówno dzieci, jak i rodziców. Kolory ochraniaczy na szczebelki są bardzo różne, dlatego można dopasować je do wystroju pokoiku dziecka, a także własnych upodobań. Specjaliści zalecają, aby wybierać ochraniacze w kontrastowych kolorach np. czarno-białe lub biało – czerwone. Małe dziecko dostrzega jedynie mocne barwy, a kontrastujące kolory pozwalają na rozwój wzroku.

Jak stosować ochraniacze na szczebelki?

Aby ochraniacze działały prawidłowa i były bezpieczne dla dziecka, należy umieszczać je jedynie na zewnątrz łóżeczka. W nim samym nie powinno być nic więcej niż tylko kocyk, ewentualnie płaska poduszka. W innym przypadku maluch nie będzie miał zapewnionego odpowiedniego przepływu powietrze, co może poradzić do problemów ze snem i niedotlenienia.

Warto pamiętać, że to akcesorium do łóżeczek niemowlęcych sprawdza się głównie w przypadku starszych maluchów. Noworodki i niemowlęta zazwyczaj nie są tak ruchliwe i nie wiercą się w czasie dny. Z wiekiem maluchy chcą poznawać przestrzeń wokół siebie, dlatego turlają się i ruszają, co może doprowadzić do zakleszczenie nóżek lub rączek w szczebelkach.

Baldachimy i moskitiery do łóżeczka

W dziale łóżeczka niemowlęce – akcesoria odnaleźć można również baldachimy i moskitiery. Te pierwsze stosuje się przede wszystkim ze względu na estetykę i funkcję dekoracyjną. Moskitiery łóżeczkowe to natomiast gadżet praktyczny i funkcjonalny. Stosuje się latem, aby uchronić dziecko przed owadami.

Barierki ochronne do łóżeczka

Odwiedzając dział łóżeczka niemowlęce – akcesoria warto zwrócić uwagę na gadżety podwyższające bezpieczeństwa malucha. Takim akcesorium jest specjalna barierka ochronna do łóżeczka. Większość z nich wykonywana jest z wytrzymałego aluminium, które nie odkształcają się i nie niszczeje podczas użytkowania. Barierki ochronne do łóżeczek mają zapobiegać wypadnięciu dziecka z łóżeczka.