Folie i moskitiery do wózków

Folie i moskitiery do wózków: czy są potrzebne?

Wózki dziecięce potrzebują akcesoriów, które sprawią, że będą bardziej praktyczne i funkcjonalne, a także sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Jednym z pierwszych gadżetów, o jakich się myśli przy zakupie pojazdu dla dziecka są folie i moskitiery do wózków. Mają one chronić malucha przed deszczem, śniegiem oraz owadami, a co za tym idzie umożliwić spacer o każdej porze roku. W naszym sklepie kupić można folie i moskitiery do wózków głębokich, spacerówek itd.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Folie do wózków dziecięcych

Folie przeciwdeszczowe do wózków dziecięcych to jedne z pierwszych dodatków, które kupują rodzice. Niekiedy folie chroniące przed deszczem dodawane są do wózka, ale w wielu przypadkach gadżet ten trzeba zakupić na własną rękę. Ze względu na delikatność tego akcesorium, często dochodzi do przerwania, zniszczenia lub po prostu zgubienia foli i wtedy trzeba zakupić kolejną sztukę. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór folii przeciwdeszczowych do wózków. Pasują one do różnych model pojazdów zarówno wózków głębokich, jak i spacerówek.

Czemu warto kupić folię przeciwdeszczową do wózka?

Pediatrzy zalecają, aby z dzieckiem wychodzić na spacer jak najczęściej. Najlepiej jest, aby maluch na powietrzu przebywała codziennie. Pozwoli to go dotlenić, zapewni właściwą aktywność fizyczną, gwarantuje dopływ świeżego powietrza, zahartuje. Przeciwwskazaniem do spacerów z niemowlakiem i starszym dzieckiem jest jedynie choroba dziecka lub bardzo zła pogoda. Za taką nie uznaje się jednak padającego śniegu czy deszczu, chyba że opady są bardzo intensywne. Przed opadami trzeba jednak zabezpieczyć dziecko siedzące w wózku. Tutaj idealnie spisuje się folia przeciwdeszczowa. Ten gadżet zawsze warto mieć pod ręką, ponieważ polski klimat oferuje nam częste zmiany pogody – od słońca w jednej chwili, do deszczu w drugiej. Folia przeciwdeszczowa do wózka jest małym gadżetem – złożona w kostkę zajmuje minimalnie mało miejsca. Można ją przechowywać na dnie wózka lub włożyć do torby lub organizera wózkowego.

Folie przeciwdeszczowe do wózka – czy to bezpieczne?

Rodzice nie powinni się obawiać, że folie przeciwdeszczowe będą niebezpieczne dla maluchów. Nawet okrywając wózek szczelnie zabezpieczeniem, nie będzie on stanowił zagrożenia dla dziecka. Folie do wózków wykonywane są w taki sposób, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i wentylację. Dzięki temu dziecko nie zaparuje się w wózku.

Jaką folię przeciwdeszczową do wózka wybrać?

Folia powinna być dopasowana do wymiarów (modelu) wózka. Wskazane jest, aby zakrywała ona całkowicie dziecko siedzące w wózku. Powinna ona okrywać zarówno korpus, jak i nóżki malucha – dzięki temu maluch nie będzie narażony na chlapiące wodę czy błoto. Dobrze też, jeśli jest wykonana z dość sztywnego i grubego materiału, dzięki temu woda będzie po niej dobrze spływać. Taki materiał sprawi również, że folię przeciwdeszczową do wózka będzie łatwo wyczyścić. Jej śliska powierzchnia sprawia, że zabrudzeń będzie można pozbyć się jedynie wilgotną szmatką. Ważnym parametrem folii do wózka jest również stopień jej przezroczystości – dziecko nie powinno pod nią siedzieć jak w kokonie bez żadnej widoczności. Maluch powinien mieć możliwość obserwacji świata, a mama sprawdzenia co dzieje się z dzieckiem pod folią zabezpieczającą. Obowiązków trzeba wybierać także modele z wywietrznikami, które sprawią, że wnętrze nie zaparują, maluch nie będzie się pocić, a na jego główkę nie będą kapać krople pary wodnej. Wywietrzniki powinny być umieszczone w takim miejscu, aby nawet zacinający deszcz nie powodował przeciekania folii do wózka. Praktycznym rozwiązaniem są też folie do wózka na suwak. Zamek błyskawiczny jest szczelniejszy niż rzepy, szybko się otwiera i zamyka. Rodzice często wybierają także folie z okienkiem na zamek, przez które łatwo można podać dziecku butelkę czy zabawkę, bez ściągania całego zabezpieczenia czy wyjmowania dziecka z wózka.

Moskitiera do wózka

Równie przydatnym gadżetem co folia przeciwdeszczowa jest moskitiera do wózka. Jej zadaniem jest chronić niemowlaka przed wszelkimi insektami. Moskitiery wózkowe projektowane są na spacerówki oraz na gondole. Jest to gadżet, w który warto zainwestować szczególnie letnią porą, kiedy owadów jest najwięcej.

Do czego przydają się moskitiery do wózka?

Moskitiery do wózka to delikatne, lekkie siateczki o bardzo drobnych oczkach. Aby się nie próby ich boki zabezpieczone są lamówką. Moskitiery zakłada się na wózku, tak aby nie pozostała żadna wolna przestrzeń. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie dziecka przed owadami. Wózek zabezpieczony moskitierą można wystawiać ze śpiącym maluchem na zewnątrz i nie obawiać się o ukąszenie komara, osy czy pszczoły. Przewiewny materiał sprawi, że dziecku w środku nie będzie za gorąco, będzie miało ono odpowiedni przewiew. Moskitiery do wózka to również gadżety, które sprawdzają się na wakacjach. Pozwalają na bezpieczne spacerowanie z dzieckiem nad jeziorem czy po lesie.

Rodzaje moskitier do wózka

Siatki na owady do wózków występują w różnych formach. Dostępne są moskitiery na stelażu z obręczy, które tworzą kopułę w przestrzenie między daszkiem a siedziskiem lub moskitiery zaczepiane w kilku punktach tak, aby ochraniać cała wolna przestrzeń gondoli. Moskitiery można zakładać też na foteliki samochodowe typu nosidełka.