Zawieszki dla niemowląt

Wesoły spacer z dzieckiem

Spacery to jedna z głównych rozrywek niemowląt i dzieci. Maluchy lubią obserwować otaczający ich świat. Niekiedy jednak podróż w wózku może im się dłużyć i nudzić, wtedy zaczynają być marudne, płakać, wiercić się. Rodzice powinny wiec zadbać o to, aby w czasie spaceru na dziecko czekało wiele bodźców. Pomóc w tym mogą zabawki do wózka. Jednymi z nich są ciekawe i niedrogie zawieszki dla niemowląt.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie zabawki do wózka wybrać?

Zabawki do wózka to jeden z obowiązkowych zakupów młodych rodziców. Są one niedrogie, a niezwykle przydatne. Ich zadaniem jest zabawiać dziecko w czasie spaceru i sprawić, że podróż wózkiem nie będzie się dłużyć. Wiele zabawek do wózka ma też funkcje edukacyjne – maluch dzięki nim może rozwijać swoje zmysły. Zabawki do wózka występują w wielu postaciach. Rodzice dla swoich pociech mogą zakupić interaktywne książeczki, karuzele, pałąki z zabawkami, zawieszki dla niemowląt. Rodzaj zabawki należy dopasować do wieku malucha, jego upodobań i potrzeb. W przypadku najmłodszych najlepiej sprawdzą się te gadżety, które będą stymulowały wzrok i słuch. Idealnym wyborem są więc zawieszki dla niemowląt, które dzwonią, szeleszczą, hałasują, błyszczą. Starszaki chętnie będą sięgać po zabawki, które pozwalają na rozwój zmysłu dotyku oraz smaku. Warto więc wybierać zawieszki do wózka grające, świecące, uruchamiane na przyciski.

Najpopularniejsze zabawki do wózka

Wśród najpopularniejszych zabawek do wózka znajduje się grzechotki, zawieszki dla niemowląt, pałąki ze zwierzątkami. Maluch lubią przede wszystkim zabawki zwisające np. zwierzątka z długimi nogami i rękami, za które można łapać. Ważne jest to, aby zawieszki dla niemowląt były kolorowe, świecące, grające – dzięki temu maluch będzie z nimi bardziej zainteresowany. Niektóre z wózków posiadają specjalne uchwyty, aby przymocować zawieszki dla niemowląt.

W dziecięcym wózku często spotkać można karuzela z kolorowymi zwierzętami czy elementami kosmosu – gwiazdkami, słońcem, plantami. Karuzele do wózka mogą przybierać prostą formę lub być tymi zaawansowanymi, które wygrywają relaksujące melodie. Och zadanie jest uspokoić dziecko i pomóc mu zasnąć w czasie spaceru.

Czym są zawieszki dla niemowląt?

Zawieszki dla niemowląt to jedna z popularniejszych gadżetów do wózka dziecięcego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze względu na swoją niską cenę, ciekawy wygląd, praktyczność. Zawieszki przybierają różne kształty, najczęściej zwierzątek, ale dostępne są też postacie z bajek i kreskówek. Część z zawieszek dla niemowląt ma wbudowane dodatkowe funkcjonalności, np. odgrywają melodie, wibrują, piszczą, szeleszczą. Mogą być one także wyposażone w bezpieczne dla dzieci lusterka czy gryzaki. Większość modeli dla najmłodszych utrzymane jest w mocnych i kontrastujących kolorach, co przyciąga uwagę niemowląt. Zawieszki do wózka to zabawki dla dzieci o 0 do 12 miesięcy – starsze maluchy nie będą nimi zainteresowane i będą wolały wybierać bardziej skomplikowane sprzęty.

Materiał wykonania zawieszek dla niemowląt

Zawieszki dla niemowląt wykonywane są z różnych materiałów. W naszym sklepie można kupić zawieszki dla niemowląt plastikowe, które są najpopularniejsze, a przy tym najtańsze. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zawieszki drewniane – ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu. Obszerną kategorię zabawek do wózka stanowią zawieszki dla niemowląt materiałowe. Bawić mogą się nimi już noworodki. Producenci oferują zawieszki materiałowe dla noworodków, czyli te od 0 miesiąca życia.

Najlepsze zabawki do wózka

Wybierając zabawki do wózka, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Kolor, kształt, materiał wykonania, a także kwestie bezpieczeństwa. Z racji tego, że małe dzieci wszystko biorą do buzi, to zawieszki dla niemowląt muszą być wykonane z nietoksycznych materiałów. Nie mogą zawierać żadnych ostrych krawędzi ani małych i łatwo odrywanych części, którymi dziecko mogłoby się zadławić. Obowiązkowo produkty dla najmłodszych powinny być certyfikowane znakiem CE, czyli tym oznaczającym zgodność z wymogami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Dobrze jest też sięgać po zawieszki dla niemowląt mogące się pochwalić pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

Akcesoria do wózków dziecięcy

Zawieszki dla niemowląt to tylko jedne z licznych akcesoriów do wózków dziecięcych. W naszym sklepie można zakupić zarówno te zapewniające maluchom rozrywkę i zabawę w czasie spaceru, jak i te praktyczne – zapewniające bezpieczeństwo i wygodę spaceru. W kategorii wózki i akcesoria oferujemy m.in. śpiworki, torby i organizery, dodatkowe pasy bezpieczeństwa dostawki, adaptery. Wszystkie produkty z naszego sklepu można zamówić przez Internet. Zamówienie pod wskazany adres dotrze w przeciągu kilku dni. Wybór odpowiednich produktów dla dzieci ułatwiają zastosowane w naszym sklepie filtry zakupowe, które pozwalają segregować zawieszki dla niemowląt i inne produkty od najniższej do najwyższej ceny i odwrotnie, pod względem producenta, popularności, koloru.