Nosidełka turystyczne

Z dzieckiem w góry

Popularnym gadżetem wśród aktywnych rodziców są nosidełka turystyczne. Pozwalają one wędrować z dziećmi po górskich szlakach czy wyprawiać się na rowerowe wycieczki. Nosidełka turystyczne to akcesorium lubiane nie tylko przez dorosłych, ale i przez maluchy. Cieszą się one, że mogą obserwować świat z perspektywy rodziców i czas „noszenia na barana” traktują jak prawdziwą frajdę. Nosidełka turystyczne sprawdzają się zarówno w warunkach górskich, jak i miejskich.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Nosidełka turystyczne: do czego są potrzebne?

Pojawianie się na świecie dziecka, to dla rodziców czas nowych obowiązków. Ich czas niemal w 100% wypełnia opieka nad najmłodszym członkiem rodziny. Wielu rodziców zapomina przy tym o własnych pasjach i zainteresowania. Na szczęście niektóre z nich można dzielić razem z dzieckiem np. chodzenie po górach. Górskie, świeże powietrze i aktywność fizyczna dobrze wpłyną nie tylko na rodziców, ale i na dziecko. Na górskie szlaki wybrać można się nawet z kilkumiesięcznym maluchem, trzeba się tylko do tego dobrze przygotować. Jednym z pierwszych etapów jest zakup nosidełka turystycznego.

Kiedy kupić nosidełko turystyczne?

Nosidełka turystyczne ze stelażem to gadżety przeznaczone dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. U takie dziecka wykształciły się już mięśnie pleców, które pozwolą na siedzenie prosto. Jeśli po górach chce się chodzić z mniejszym berbeciem, to można przenosić go w chuście lub w większych nosidełkach bez stelaża, zapinanych z przodu. Do nosideł turystycznych absolutnie nie można wsadzać dzieci, które nie zaczęły jeszcze samodzielnie siedzieć.

Do kiedy stosować nosidełka turystyczne?

Nosidełka turystyczne do praktyczne i funkcjonalne gadżety lubiane i przez dzieci, i przez rodziców – niestety nie można ich stosować w nieskończoność. Zaleca się, aby dziecka nie nosić w nim, kiedy zaczyna samodzielnie chodzić – maluch powinien rozwijać tę umiejętność. W przypadku dzieci do lat 4 przy sobie zawsze warto mieć nosidełko turystyczne i wkładać do niego maluch, jeśli będzie nadmiernie zmęczone. Po ukończeniu 4 lat dziecko powinno sobie radzić samo i niewskazane jest noszenie maluch w nosidle turystycznym czy żadnym innym. Problemem głównie nie jest wiek, ale waga. Większość modeli posiada ograniczenie wagowe do 20 kg. Noszenie w nich za ciężkiego malucha nie gwarantuje mu bezpieczeństwa, nie jest też dobre dla zdrowia placów rodziców.

Nosidełka turystyczne: jakie kupić?

Wybór nosideł turystycznych jest bardzo duży. Oferują je takie firmy jak LittleLife, Dromader, Deuter, Active Leisure, Fjord Nansen, Guto. Są to producenci doceniani przez rodziców i godni zaufania. Proponują oni nosidełka turystyczne wygodne, bezpieczne u wykonane z użyciem najnowszych technologii. Dzięki temu ich produkty spisują się zarówno w takcie pieszych wędrówek, jak i w miejskiej dżungli. Nosidła turystyczne nosi się jak plecak, dzięki temu maluch zawsze jest blisko rodzica, czuje się pewnie i bezpiecznie, a także komfortowo. Oglądają produkty zgromadzone w kategorii nosidełka turystyczne, warto zwrócić uwagi na takie elementy jak stelaż, siodełko, systemy zabezpieczające, plecak, daszek, podnóżki, dodatkowe akcesoria.

Stelaż w nosidłach turystycznych

Stelaż to jeden z najważniejszych elementów każdego nosidełka turystycznego. Odpowiada on za bezpieczeństwo i wygodę. Należy wybierać modele ze stelażem stabilnym i wytrzymałym, składającym się z szelek, pasa piersiowego i pasa biodrowego. Dzięki tym elementom nosidła turystyczne są nie tylko komfortowe dla maluchów, ale także i wygodne do noszenia dla rodziców.

Siodełko w nosidełkach turystycznych

Sidełko to miejsce, gdzie usadza się malucha. Najlepsze jest to pozwalające na regulację w przód, tył i na boki. Dzięki temu można je dopasować indywidualnie do dziecka, a także regulować wraz ze wzrostem malucha. Dzięki regulowanym siodełku nosidełko turystyczne będzie mogło rosnąć wraz z dzieckiem, a jednocześnie będzie mogło z niego korzystać więcej niż jedno dziecko.

Systemy bezpieczeństwa

Elementem bezpośrednio wpływającym na bezpieczeństwo dziecka w nosidełko turystycznym są pasy. Powinny być one regulowane, pozwolić utrzymać stabilną pozycję dziecka, a jednocześnie pozwalając mu na swobodę ruchu w pełnym zakresie. Pasy bezpieczeństwa w nosidełku niwelują ryzyko przypadkowego wypadnięcia, w czasie przechylania się dziecka na boki.

Plecak w nosidełku turystycznym

Nieodłącznym elementem nosidełek turystycznych jest plecak. Jest to gadżet, z którego głównie korzystają rodzice. W jego środku mogą schować wszystko to, co potrzebne jest w trakcie pieszych wędrówek. Z racji tego dobrze jest sprawdzić, czy plecak jest wystarczająco pojemny i zmiesza się do niego wszystkie niezbędne w czasie wycieczki akcesoria.

Dodatkowe akcesoria

W naszym sklepie można kupić standardowe nosidła turystyczne oraz te wyposażone w dodatkowe gadżety i uzgodnienia. Jednym z praktyczniejszy akcesoriów jest daszek. Jego zadaniem jest ochrona dziecka przed promieniami słonecznymi oraz opadami. W przypadku dużego oberwania chmury lepiej niż daszek sprawdza się pokrowiec przeciwdeszczowy. Jako praktyczne akcesorium wymienia się też strzemiona i podnóżki, które podtrzymują stopy dziecka na miejscu.