Materace i wkładki do wózków

Akcesoria do wózków dziecięcych

Kupując wózek dziecięcy, można zauważyć, że wielu producentów oferuje szereg dodatkowych akcesoriów. Mogą one stanowić zestaw wraz z wózkiem, można też kupić je solo. Wśród gadżetów obszerną kategorię stanowią materace i wkładki do wózka. Gadżety te przeznaczone są do spacerówek. Ich zadaniem jest podwyższenie komfortu dziecka w wózku, a także sprawianie, że pojazd malucha będzie bardziej stylowy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego służą materace i wkładki do wózków?

Materace i wkładki do wózków to gadżety przeznaczone w głównej do montażu w spacerówkach. Mają one zapewnić wygodę i komfort maluchowi w czasie podróży. Niektórzy producenci sprzedają wózki dziecięce w komplecie z materacykiem lub z wkładką, do innych modeli to akcesorium trzeba dokupić samodzielnie. Podstawą jest dopasować gadżet do modelu wózka. Ułatwia to montaż oraz sprawia, że maluchowi jest wygodniej.

Czy warto kupić wkładkę do wózka?

Materace i wkładki do wózków to ponad standardowe wyposażenie dziecięcych pojazdów. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto je kupować. Nie są one obowiązkowe, ale sprawiają, że wózek nabiera ciekawej stylistyki i nowego charakteru. Wkładki do wózka dostępne są w wielu kolorach, wzorach, z nadrukiem grafik. Są one nie jednak nie tylko ładne, ale i praktyczne. Wykonane z miękkich materiałów sprawiają, że komfort siedzenia w łóżku znacznie się podwyższa. Dużą zaletą materaców i wkładek do wózków jest to, że bardzo dobrze chronią dziecięcy pojazd zabrudzeniami. W przypadku zabrudzenia nie będzie trzeba czyścić całego wózka, a jedynie wyprać wkładkę lub materacyk.

Materacyki i wkładki do wózka to produkty, które sprawdzają się latem i zimą. Letnią porą zapewniają prawidłową wentylację i przepływ powietrza, zimową odpowiednie ciepło.

Materiał materacy i wkładek do wózka

Większość wózków dziecięcych posiada tkaninę poliestrową, która nie jest przyjazna dzieciom. Może ona na wrażliwej niemowlęcej skórze powodować podrażnienia czy uczulenia. Dobrym pomysłem jest więc odizolować ją od dziecka – rolę izolacji mogą pełnić wkładki i materacyki. Najlepiej wybierać te wykonane z oddychających tkanin, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Takie właściwości ma m.in. bawełna, bambus, muślin czy tkanina minky. Wszystkie te materiały są też przytulne, miękkie i miłe w dotyku. Wkładki do wózków z takich tkanin sprawią, że maluch ze spaceru nie wróci z mokrymi plecami. Bawełna, muślin czy tkaninę bambusową łatwo się też czyści, materiały te można prać w pralce.

Wypełnienie materacyków do wózków

Warto wiedzieć, że większość materacy i wkładek do wózków dziecięcych wypełniona jest pianką, która sprawia, że siedzisko jest miękkie, a jednocześnie zapewnia jego sztywność i nieopadanie w wózku. Producenci oferują także wkładki miękkie bez żadnego wypełnienia. Są to modele niskobudżetowe. Trzeba jednak pamiętać, że takie wkładki nie sprawdzają się zimą czy jesienią – nie zapewnią one maluchowi odpowiedniego ciepła.

Uniwersalna czy dopasowana?

W naszym sklepie zakupić można materace i wkładki do wózka uniwersalne lub dopasowane do konkretnego modelu dziecięcego pojazdu. Dobrze, kiedy akcesorium ma fabrycznie wykonane otwory na pasy, w tym miejscu, gdzie są one potrzebne. Dopasowanie wkładki do wózka ułatwi jej montaż.

System mocowania

Aby materacyk czy wkładka dobrze leżała w wózku, trzeba ją odpowiednio zmontować. To, dlatego musi być ona dopasowana do rozmiarów wózka. Wkładki mocuje się najczęściej za pomocą troczków do oparcia wózka. W naszej ofercie znajdują się też modele, które posiadają gumki, które należy zahaczyć o oparcie. Alternatywne są wkładki do wózków z paskami na napy do przewleczenia przez odwary na pasy. Wybierając materace i wkładki do wózków, warto sprawdzić, czy posiadają one gumki do mocowane do podnóżka. Ten również powinien być zabezpieczony przed zabrudzeniami. Tam, gdzie znajdują się nogi malucha, można zastosować osłonki ze specjalnej tkaniny lub folię zabezpieczającą.

Dodatkowe akcesoria

Do materacy i wkładek do wózków producenci często dodają dodatkowe akcesoria. Są one niezwykle funkcjonalne i dla własnej wygody warto nabyć cały komplet. W zestawach wraz z wkładką do wózka występują najczęściej osłonki na pasy oraz poduszki pod główkę. Takie akcesoria sprawiają, że maluch może spacerować w pełnym komforcie i bezpieczeństwie.

Wkładki do gondoli

Większość producentów proponuje wkładki do spacerówek, ale w naszym sklepie znaleźć można również modele przeznaczone do gondoli. Są one wykonane z materiałów przyjaznych noworodkom, certyfikowanych, bezpiecznych. Większość wkładek do gondoli posiada wszyte już poduszki motylki.  Zadaniem poduszek motylków jest amortyzowanie drgań wózka.

Ile kosztują wkładki do wózka?

Wkładki i materace do wózka nie są niezbędnym akcesoriom. Ich cena nie jest niska. Za prostą wkładkę w formie poduchy do siedzenia trzeba zapłacić minimum 35 złotych. Wyższe są koszty zakupu wkładek do spacerówek i materacyków do gondoli – tu ceny zaczynają się do 100 złotych i idą w górę.  Naszym sklepie można zakupić też produkty z wysokiej półki np. wkładki do wózka na zimę holenderskiej marki Easywalker.