Śpiworki do wózków, fotelików i sanek

Ochrona dziecka przed zimnem

Jesienne i zimowe spacery z niemowlakiem wymagają tego, aby zabezpieczyć go przed zimnem, mrozem, wiatrem. Odpowiednią ochronę dla malucha stanowią śpiworki do wózków, fotelików i sanek. Pasują one do wózków głębokich oraz spacerówek. W naszym sklepie można zakupić śpiworki do wózków, fotelików i sanek takich marek jak Kimet, Thule, Red Castle, Babys Only, Cuddleo, Elodie Details.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Śpiworek do wózka w zestawie

Śpiworek do wózka to gadżet, który można zakupić w komplecie z wózkiem lub solo. Niektórzy producenci wózków dziecięcych oferują je wraz z odpowiednim zestawem zimowym. Kupując taki zestaw, ma się pewność, że śpiworek zimowy będzie idealnie pasował na wózek. Jeśli śpiworek dokupuje się osobno, trzeba zadbać, aby był on idealnie dopasowany do spacerówki lub gondoli. Szczelność w tym wypadku jest bardzo ważna.

W naszym sklepie zakupić można zarówno śpiworki do wózków, fotelików i sanek, jak i uniwersalne okrycia na nóżki dla dziecka. Produkty te utrzymane są w przyjaznej dzieciom stylistyce oraz odcieniach pasujących do dziecięcych wózków.

Czy warto kupować śpiworek do wózka?

Śpiworek do wózka to praktyczny gadżet, w który warto zainwestować. Przydaje się on w zimne dni. Pozwala ochronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Należy pamiętać, że maluch siedzący w wózku marznie znacznie bardziej niż poruszający się dorosły. Wynika to z tego, że jest częściowo unieruchomiony. Śpiworek do wózka ma zapewnić mu odpowiednie ciepło, a jednocześnie wygodę. Dzięki niemu maluch będzie miał większą swobodę ruchu niż opatulony w kombinezon, kocyk itd.

Jaki rozmiar śpiworka do wózka wybrać?

Śpiworki do wózków, fotelików i sanek posiadają różne rozmiary. To, jaki się wybierze, uzależnione jest od posiadanego wózka, a także wielkości malucha. Zaleca się, aby od razu kupować śpiworek większy, czyli taki minimum na 100 cm. Starczy on dziecku do ok. 2 roku życia. Śpiworek w takim rozmiarze może stosować zarówno w gondoli, jak i w spacerówce. Dzieciom, którym skończyły 1,5 roku poleca się śpiworki na 110 cm. Wybierając śpiworek do wózka, trzeba postawić na taki model, który da dziecku swobodę ruchu – nie powinien on zbyt ściśle przylegać do ciała. Ciasny śpiworek nie będzie wygodny, a ponadto sprawi, że maluch będzie się pocił.

Otwory na pasy w śpiworkach do wózków, fotelików i sanek

Śpiworki dla dzieci obowiązkowo powinny posiadać fabrycznie wykonane otwory na pasy bezpieczeństwa. Należy zadbać, aby zakupione akcesorium było kompatybilne z wózkiem, fotelikiem lub sankami, które się posiadać. Najlepsze śpiworki to te posiadające więcej niż jedną parę otworów na pasy. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ jesienią i zimą maluch ubierany jest grubiej, a więc potrzebuje luźniej zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowe otwory pozwolą na wydłużenie pasów i sprawią, że śpiworek będzie służył dłużej niż tylko jeden sezon. Należy pamiętać, że dziecko otulone śpiworkiem również należy przewozić w wózku w pasach bezpieczeństwa, sam pałąk nie wystarcza. Zewnętrzny materiał śpiworków do wózków, fotelików i sanek zazwyczaj jest impregnowany, a więc i śliski, przez co maluch może się wysunąć z siedziska wózka razem ze śpiworkiem.

Materiał wykonania śpiworków do wózków, fotelików i sanek

Podstawowym zadaniem śpiworków jest chronienie malca przed zimnem i wiatrem. Aby zapewnić taką ochronę, śpiworek powinien być wykonanych z materiałów nieprzepuszczających wilgoci oraz odpowiednio zaimpregnowanych. Dzięki temu oprócz tego, że będzie zabezpieczał przed chłodem, będzie też łatwy w czyszczeniu – materiał, który nie pochłania wody, nie pochłania też brudu. Śliski, zaimpregnowany materiał z zabrudzeń można wyczyścić wilgotną ściereczką, ale dużym ułatwieniem będzie też fakt, że śpiworek będzie można prać w pralce.

Wyściełanie wewnętrzne śpiworka

W przypadku śpiworków do wózków, fotelików i sanek liczy się nie tylko materiał zewnętrzny, ale i ten wewnętrzny. Wewnętrzny materiał styka się bezpośrednio ze skórą dziecka, dlatego musi być dla niego przyjazny. Większość śpiworków do wózków wyściełana jest pluszem, wełną lub polarem. Najlepiej wybierać modele wyłożone jak najbardziej naturalnym materiału. Należy unikać tkanin z dużą domieszką poliestru lub innych syntetycznych włókien. Im więcej poliestru, tym większe ryzyko, że maluch w śpiworku będzie się pocił i przegrzewał. Chcąc uniknąć takich sytuacji, można wybierać np. śpiworki z wełny owczej – naturalne i wysokiej jakości. Warto wspomnieć, że niektóre z modeli posiadają funkcję dynamicznego wyrównywania temperatury. Oznacza to, że redukują one różnice temperatur między otoczeniem a wnętrzem śpiworka.

Zapinanie śpiworka do wózka

Na praktyczność śpiworka do wózka wpływa jego zapinanie. Najszczelniej śpiworki zamykają zamki błyskawiczne. Mogą one być umieszczone z boku, z przodu na środku śpiworka. Dla najmłodszych dzieci najlepsze są modele zapinane na środku (łatwiej włożyć malucha), dla starszaków rekomenduje się wejście boczne – ułatwia ona samodzielne wejście dziecku do wózka i śpiworka. W naszym sklepie można też zakupić okrycia na nogi i śpiworki na zatrzaski lub guziki.