Zagłówki podróżne

Jak zapewnić sobie komfort w podróży?

Wybierając się w dłuższą podróż, warto zadbać o swoją wygodą i komfort. Są one niezbędne bez względu na to, czy podróżuje się samochodem, jedzie pociągiem, czy leci samolotem. Gadżetów podróżnych jest co niemiara. Prawdziwym hitem są jednak zagłówki podróżne. Ten niedrogi gadżet pozwoli na wygodny sen oraz relaks podczas podróży dowolnym środkiem lokomocji. Zagłówki podróżne występują w wersjach dla dorosłych i dla dzieci – w naszym sklepie można zakupić obydwa modele w różnych odsłonach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak chronić głowę dziecka w czasie jazdy samochodem?

Zagłówki podróżne to nie tylko akcesorium sprzyjające zachowaniu wygody podczas podróży, ale i bezpieczeństwa. Rolę ochraniacza pełnią one w przypadku dzieci podróżujących samochodem. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że żaden fotelik samochodowy nie jest w stanie 100% przed uciekaniem główki maluch w bok. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy samochód przyspiesza – główka dziecka wtedy wciskana jest w fotelik. Zagrożeniem są też zakręty, kiedy to odbija się ona od jednej ściany do drugiej oraz hamowanie – główka opada do przodu. Główkę dziecka w samochodzie można chronić z pomoc specjalnego rogala. Zadaniem rogala samochodowego jest zabezpieczenie głowy i szyi potomka oraz zapewnienie wygody w czasie podróży. Z zagłówkiem podróżnym dziecko bez przeszkód może zasnąć w samochodzie, bez usztywniania pozycji. Rogal zapewnia też swobodę ruchów w obrębie szyi.

Zalety zdrowotne zagłówków podróżnych

Zagłówki podróżne to również mnóstwo zalet (w tym zdrowotnych) dla osób dorosłych. Długie podróże i pozostawianie w pozycji siedzącej sprawiają, że nasze ciało znacznie się męczy. Obciążony przede wszystkim jest kręgosłup. Korzystając z zagłówka podróżnego, można ulżyć mu oraz sprawiać, że mięśnie są zmuszane do lekkiej pracy – oznacza to ulgę dla odcinka szyjnego i lędźwiowego.

Jaki rozmiar zagłówka podróżnego wybrać?

Zagłówki podróżne to tanie gadżety, które nabyć można prawie w każdym sklepie stacjonarnym czy internetowym. Jak jednak ostrzegają specjaliści, nie ma z nim żartów. Podczas podróży wpływa on na kształt kręgosłupa, dlatego najlepiej wybierać modele właściwie zaprojektowane i spełniające wszystkie niezbędne kryteria.

Pierwszą rzeczą, którą powinno się sprawdzić, jest rozmiar zagłówka podróżnego. Tutaj jest dobra wiadomość. Poduszki do samolotów czy samochodów zazwyczaj mają uniwersalne rozmiary. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Większość producentów te akcesoria na modele dziecięce i dla dorosłych.  Należy pamiętać, że zagłówek do samochodu nie powinien być ani zbyt duży, a izby mały. Dobrze dobrany daje głównie poparcie w ten sposób, aby nie można było jej odchylić do tyłu – blokada jest przestrzeń między potylicą a barkami.

Jaki kształt poduszki podróżnej wybrać?

Poduszki podróżna przybierają różne kształty. Najpopularniejsze modele to rogala, które doskonale stabilizują głowę w pozycji siedzącej, a także odciążają odcinek szyjny kręgosłupa. Rogale podróżne uznawane są nie tylko za zdrowe, ale i wygodne oraz poręczne. Alternatywą dla nich są poduszki podróżne kwadratowe lub w kształcie walca.

Materiał wypełnienia zagłówków podróżnych

Zagłówki podróżne wykonywane są z różnych materiałów. Najczęstsze opcje proponowane przez producentów tego akcesorium do poduszki podróżne z pluszu, wodoodpornego flokowanego PVC, z poliestru wzmacnianego innymi włóknami np. elastanu, z zamszu, aksamitu czy innych tkanin. Wybór jest naprawdę duży. Warto pamiętać, że materiał pokrycia poduszki podróżnej wpływa na jej solidność i trwałość, a także miękkość w dotyku.

Decydując się zakup zagłówka podróżnego, warto też zwrócić uwagę na jego wypełnienie. To on niego zależy elastyczności prawidłowo podparcie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. W naszym sklepie można wybierać pomiędzy:

  • zagłówkami podróżnymi dmuchanymi, czyli wypełnionymi powietrzem; gwarantuje on prawidłowe podparcie i jest wygodnym rozwiązaniem do samolotu; trzeba jednak pamiętać, że tańsze modele zagłówka podróżnego dmuchanego mogą być źle wykonane i powietrze może z nich stopniowo uciekać, co przełoży się na niższą wygodę;
  • zagłówek podróżny z pianki termoplastycznej, czyli ten z tzw. pamięcią kształtu; łatwo dopasowuje się on do ciała, jest antyalergiczny i zwiększa wygodą podróży; tego typu zagłówki podróżne idealne są dla dzieci;
  • zagłówek podróżny z wypełnieniem z kuleczek polistyrenowych – jest łatwy w czyszczeniu, wygodny i funkcjonalny; w tej kategorii znaleźć można m.in. poduszki podróżne z kapturem czy masażerem.

Jaki zagłówek podróżny wybrać?

Zagłówek podróżny najlepiej dostać do środka transportu, jakim będzie się najczęściej podróżować. Dobrze jest też gadżet dobrać do swoich indywidualnych predyspozycji i upodobań. Najlepsza poduszka podróżna do autokaru to rogal z wypełnieniem z pianki termicznej lub kuleczek polistyrenowych. Taki zagłówek zapewnia odpowiednią twardość i właściwe podparcie kręgosłupa. Do podróży autokarowych wiele osób wybiera też poduszki z kapturem, które pozwalają się odciąć od bodźców zewnętrznych i ułatwiają zaśnięcie.

Podróżując często samolotem, warto wybrać zagłówek podróżny małych rozmiarów, który zmieści się do bagażu podręcznego. Dobrym rozwiązaniem jest więc poduszka dmuchana, z której w każdej chwili można spuścić powietrze. Do samochodu polecane są natomiast zagłówki podróżne wyposażone w specjalne zapięcie, które pomogą ją przymocować do fotela auta.