Bazy do fotelików

Jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem?

Bezpieczne przewożenie dziecka samochodem wymaga od rodziców lub opiekunów zakupu fotelika. Ten musi być dopasowany do wagi i wzrostu malucha. Aby jednak fotelik samochodowy spełniał swoje funkcje i właściwe chronił młodego podróżnika, musi być również dobrze zamontowany. W tym pomóc mogą bazy do fotelików, które znajdują się w naszym sklepie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są bazy do fotelików samochodowych?

Bazy do fotelików to systemu pozwalające zamontować sprzęt w samochodzie. Są one oparte na prostych mechanizmach, zazwyczaj na mocnych zaczepach. Pozwalają na stabilne zamocowanie fotelika dziecięcego na siedzeniu samochodu. W naszym sklepie oferujemy bazy do fotelików m.in. marek takich jak Maxi – Cosi oraz graco. Są to najpopularniejsze modele, które można zastosować do wielu rodzajów fotelików dziecięcych.

Fotelik z bazą czy bez?

Na rynku dostępne są zarówno same bazy do fotelików, jak i foteliki samochodowe z bazą. Specjaliści podkreślają, że baza do fotelików to ważne akcesorium. Jeśli tylko ma się możliwość, warto od razu zakupić model z bazą montażową. Wynika to z tego, że baza do fotelików znacznie ułatwia montaż sprzętu oraz zwiększa bezpieczeństwa dziecka przewożonego w samochodzie. Takie informacje nie są tylko chwytem reklamowym. Testy pokazują, że foteliki montowane na bazie lepiej zabezpieczają dziecko niż te instalowane za pomocą pasa.

Pomoc w montażu

Baza do fotelików lubiana jest przez rodziców, dlatego że znacznie ułatwia ona montaż sprzętu. Nawet montując fotelik w pośpiechu czy pierwszy raz nie popełni się błędu, który może wpływać na bezpieczeństwa pociechy. Dzięki bazie montaż jest szybszy i prostszy. W dobrej jakości bazach wystarczy wpiąć fotelik i gotowe. Dla młodych rodziców polecane są bazy do fotelików samochodowych wyposażone w czujniki brzydzące i świecące, które będą informować, jaki fotelik będzie nieprawidłowo zapięty.

Rodzice kupujący bazę montażową zawsze powinni sprawdzić, czy fotelik na niej umocowany będzie dla dziecka bezpieczny. Powiedzą o tym testy ADAC.

Kiedy warto kupić bazę montażową do fotelika samochodowego?

Baza montażowa do fotelika to dobry zakup w przypadku osób, które pierwszy raz zostają rodzicami. Pozwala ona na bezstresowe zamontowanie fotelika i niemartwienie się, że coś poszło nie tak. Zakupu bazy powinny też dokonać osoby, które z dzieckiem podróżują dużo i często. Będzie ona wygodna w odpinaniu fotelik, który będzie służył również z nosidełko czy bujaczek. Baza pod fotelik znacznie podwyższy funkcjonalność nosidełka.

System ISOFIX

System ISOFIX to najpopularniejszy sposób montażu fotelików samochodowych. Ta baza najczęściej wybierana jest przez rodziców. Na jej temat wiele można przeczytać w sieci, a także zapoznać się z ocenami innych rodziców. W system ten wyposażona jest większość nowoczesnych aut. Aby sprawdzić, czy samochód posiada ISOFIX, wystarczy zobaczyć, czy pomiędzy oparciem fotela a siedziskiem kanapy z tyłu auta wystają metalowe uchwyty – w niektórych samochodach mogą one być tak schowane, że są prawie niewidoczne. Te metalowe uchwyty pozwalają na zamontowanie bazy do fotelika typu ISOFX. Wystarczy kilka kliknięć i fotelik będzie wpięty. Równie prosty będzie jego demontaż i wyciągnięcie fotelika z auta – wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Bazy do fotelików ISOFIX stosowane są w modelach dla najmłodszych, a także tych w kategorii 9-15 kg.