Akcesoria do fotelików

Dodatkowe wyposażenie fotelików do samochodu

Zgodnie z polskim prawem każde dziecko do 150 cm powinno być przewożone w foteliku samochodowym. Jego zadaniem jest zabezpieczenie malucha w czasie nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Jak pokazują testy, pasy bezpieczeństwa nie dają należytej ochrony osobom, których wzrost nie przekracza 150 cm. Rodzice bardzo dużo czasu poświęcają więc na wybranie odpowiedniego fotelika. Aby zwiększyć ochronę malucha podczas podróży, warto zainwestować też w akcesoria do fotelików.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są akcesoria do fotelików samochodowych?

Akcesoria do fotelików to dodatkowe gadżety, które mają podnieść bezpieczeństwo oraz komfort podróży samochodowej dziecka. Część z nich jest uniwersalna, a więc pasuje do każdego typu fotelika, inne dedykowane są konkretnym modelom. W naszym sklepie można zakupić akcesoria do fotelików takich marek jak Babys only, Xplorys, Thule, Britax&Romer, TFK, Dino, Kuli – Muli, Cocobelt, Bambino i inni. W asortymencie tych marek znajdują się takie produkty jak: płyny do czyszczenia fotelików samochodowych, osłonki, paski, tapicerki, mata pod fotelik, moskitiery do fotelika, urządzenia przytrzymujące, folie przeciwdeszczowe na fotelik samochodowy.

Jakie akcesoria do fotelika kupić?

To, jakie akcesoria do fotelika samochodowego się zakupi, jest kwestią bardzo indywidualną. Uwzględnić należy potrzeby rodziców oraz samego dziecka. Niektórzy rodzice kupują cały komplet dodatkowych gadżetów, inni zupełnie z nich rezygnują i dziecko podróżuje w foteliku bez ponadstandardowych udogodnień. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka przydatnych i niezwykle praktycznych akcesoriów do fotelików samochodowych. Przydają się one większości rodziców. Podstawowe gadżety do samochodowych fotelików mają gwarantować większe bezpieczeństwo, komfort jazdy, a także dbać o trwałość i dobry wygląd samego sprzętu.

Nakładki na foteliki samochodowe

Podstawowym akcesorium do fotelików dziecięcych są specjalne nakładki. Ich zadaniem jest ochrona tapicerki urządzenia przed przetarciami, wilgocią, zabrudzeniami. Najlepsze są nakładki wodoodporne i miękkie, tak aby dziecku było na nich wygodnie siedzieć. Nakładki na fotelik samochodowy bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ściąga się je i wkłada do pralki, po wysuszeniu można ponownie ich używać. Większość modeli nakładek dostępna jest w kilku kolorach, dzięki czemu można je dopasować do koloru tapicerki fotelika.

Ochraniacze na pas samochodowy

To akcesorium do fotelików dla starszaków. W większości korzystają oni już z fotelików samochodowy z najwyższej kategorii wiekowo-wagowej. Osłonki mają zapobiegać podrażnieniu skóry przez pas. Dzieci bardzo lubią ochraniacze na pasy samochodowe w bajkowe wzory oraz maskotkami i zwierzątkami.

Osłonki przeciwsłoneczne

Osłonki przeciwsłoneczne do fotelika samochodowego sprawdzają się w przede wszystkim w modelach montowanych tyłem do kierunku jazdy. Dzięki osłonce słońce nie świeci dziecku prosto w oczy, przez co maluch jest mniej rozdrażniony i może spokojnie ucinać sobie drzemkę w czasie jazdy. Decydując się na zakup osłonki przeciwsłonecznej do fotelika samochodowego, warto wybierać modele łatwe w montażu i dobre jakościowo, które nie będą blaknąć i dobarwiać się na słońcu.

Mata pod fotelik samochodowy

Mata pod fotelik to kolejne praktyczne akcesorium do samochodu. Ma ona chronić siedzenie przed zniszczeniem, poprzez zapewnienie mu ochrony przed wgnieceniami i zadrapaniami. Za najlepsze maty pod foteliki samochodowe uznaje się modele antypoślizgowe, które będą zwiększać stabilność fotelika. Dobrze jest też wybierać maty z kieszonką na drobne gadżety i akcesoria.

Uchwyt na kubek

Akcesoria do fotelików dla starszych dzieci to praktyczne uchwyty na kubek. Montuje się je bezpośrednio przy foteliku. Można w nich trzymać kubek niekapek czy butelkę. Aby gadżety był praktyczny, najlepiej wybierać modele regulowane, dostosowujące się do wielkości butelki.

Moskitiery i osłony przeciwdeszczowe do fotelików samochodowych

Jednym z popularniejszych akcesoriów do fotelików samochodowychmoskitiery. Sprawdzają się one przede wszystkim latem, kiedy dzieci narażone są na ugryzienia owadów. Jesienią i wiosną przydatnym gadżetem będzie natomiast osłonka przeciwdeszczowa. Dedykowana jest ona fotelikom, które można wykorzystywać też jako nosidełka.

Letni pokrowiec na fotelik samochodowy

Najwięcej podróży i to tych najdłuższych dzieci odbywają latem. To wtedy wraz z rodzicami wyruszają na długo wyczekiwane wakacje. Podróż w upale nie jest przyjemna na każdego. Wysoka temperatura sprzyja poceniu się i przyklejaniu do tapicerki samochodu czy fotelika. Aby zminimalizować dziecku dyskomfort podróży, warto zakupić letni pokrowiec na fotelik samochodowy. Sprawi on, że dziecko będzie się mniej pocić, a jazda samochodem będzie bardziej komfortowa. Większość letnich tapicerek wykonana jest z lekkiej bawełny frotte, które pochłania ciepło i pot. Pokrowiec można z łatwością wciągnąć na standardowe obicie fotelika, a także je zdjąć. W przypadku zabrudzenia pokrowiec pierze się   pralce.

Płyn do czyszczenia fotelików samochodowych

Wylany sok, plama z czekolady czy inne zabrudzenia to niemal norma w przypadku fotelików samochodowych. Dzieci mają duże zdolności do zaplamienia wszystkie, co znajduje się wokół nich. By uniknąć nieestetycznych plam i zacieków, a także mieć możliwość szybkiego się ich pozbycia, warto zainwestować w płyn do czyszczenia fotelików samochodowych. Dostępny jest on w butelce ze spryskiwaczem, można więc go prosto użyć nawet w czasie odpoczynku od jazdy.