Rolety samochodowe

Komfortowa podróż samochodem latem

Lato i wakacje to czas wzmożonych podróży. W czasie ciepłych miesięcy chętniej wyjeżdżamy na wakacje, urlop, planujemy dalekie wyprawy. Podróżując samochodem latem, często jednak narzekamy na wysoką temperaturę wewnątrz pojazdu. O, ile ją da się obniżyć z pomocą klimatyzacji, to z intensywnymi promieniami słonecznymi wpadającymi do samochodu jest trudniej. Wpływają one nie tylko na wygodę w trakcie jazdy, ale i sprawiają, że samochodu pozostawiony na parkingu szybko się nagrzewa. Aby ograniczyć te niedogodności, warto zainwestować w akcesoria takie jak rolety samochodowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak chronić auto przed słońcem?

Jedną z ciekawszych opcji ochrony samochodu przed intensywnymi promieniami słonecznymi są osłony termiczne na przednią szybę. Dostępne są one w wymiarach 200×70 cm. Ten samochodowy gadżet przydaje się zarówno latem, jak i zima. W ciepłych miesiącach chroni pojazd przed nagrzewaniem się wewnątrz, natomiast zimą zapobiega zamarzaniu szyb. Specjalny wypustki zainstalowane w tej rolecie samochodowej sprawiają, że nie trzeba się obawiać, iż zostanie ona skradzione czy zrzucana przez wiatr.

Zasłonki przeciwsłoneczne do samochodu

Dużym zainteresowaniem cieszą się też rolety samochodowe w formie czarnych zasłonek. Można kupić je w zestawie obejmującym dwie sztuki. Tego typu rolet do samochodu wykonywane są z poliestru i montowane do szyb za pomocą przyssawek. Zasłonki montuje się na szybach bocznych z tyłu samochodu. Korzystając z nich, od razu można poczuć różnicę i to korzystną w temperaturze wnętrza samochodu. Rolety samochodowe można zamontować nie tylko na szybach bocznych, ale i na tylne szybkie pojazdy. Tego typu akcesoria przeznaczone są do montażu wewnątrz samochodu.

Rolety samochodowe dla dzieci

Dużą część rynku rolet i żaluzji do samochodu stanowią produkty dla dzieci.  Ich zadaniem jest chronić małych podróżników przed promieniami słonecznymi w takcie jazdy. Zasłonki samochodowe dla dzieci są kolorowe i często ozdabiane ulubionymi bohaterem z bajek, komiksów czy filmów animowanych. Za jedne z najpopularniejszych modeli w naszym sklepie uważamy zasłonki samochodowe Disney. Wybierają je zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Na roletach znajdują się bohaterowie licznych bajek Disneya np. 101 Dalmatyńczyków, Aladyn, Alicja w Krainie Czarów, Dumbo, Księgi Dżungli itd.

Jakie rolety samochodowe wybrać?

Wybierając rolety samochodowe, warto zwrócić uwagę na kilka ich parametrów. Ich podstawową rolą jest ochrona od promieni słonecznych, ale mają też one możliwość dziecko obserwowania otoczenia w czasie jazdy. Zasłonak musi być też trwała i posiadać solidne mocowanie. W tym zakresie za najlepsze modele uznaje się rolety samochodowe mocowane na haczyk lub przyssawki. Przydatną funkcjonalnością jest także możliwość samodzielnego regulowania wysokości rolety. Bardziej nowoczesne modele wyposażone są w specjalny przycisk, po jego naciśnięciu, roleta samochodowa zwijana jest automatycznie. W przypadku akcesoriów dla dzieci przydatna jest również funkcja blokowania rolety, takie modele są bezpieczniejsze dla dziecka, które mógłby samodzielnie chcieć uruchomić gadżet i zrobić sobie krzywdę.

Rodzaje rolet, żaluzji i zasłon przeciwsłonecznych

Aby uchronić samochód przed słońcem, można zastosować wiele gadżetów. Na rynku dostępne są zasłonki przeciwsłoneczne boczne, które uznawane są za najtańsze rozwiązanie, a także najprostsze w zakresie instalacji. Można również zastosować rolety samochodowe na wymiar, które dopasowuje się do szyb pojazdu i zasłaniają one całą jej powierzchnię. W sklepach znajdziemy też rolety samochodowe dedykowane konkretnym markom i modelom. Takie gadżety przystosowane są np. do samochodu Audi a4 czy Audi a6.

Jak zamontować rolety samochodowe?

Osłonki przeciwsłoneczne do samochodów montuje się bardzo prosto. Większość modeli posiada specjalne przyssawki, zaczepy lub inne proste systemy mocujące. Na rynku dostępne są też zasłonki, które przyczepia się do szyby przy pomocy folii elektrostatycznej. Znajduje się ona po drugiej stronie siateczki. Aby zmontować taką osłonkę, wystarczy przyłożyć ją do szybki i przejechać po gadżecie ręką. Osłonka nie spadnie i będzie się trzymać tak długo, aż się jej nie zdejmie.

Rolety samochodowe typu clear view

W ostatnim czasie modne stylu się osłonki przeciwsłoneczne typu clear view. Składają się one z kilku plastikowych przesłon – przeciwsłoneczne, żółtej i lekko przydymionej. Takie gadżet zakłada się na standardową roletę samochodową. Warstwy ciemne clear view mają chronić przed oślepiającym słońcem, żółte natomiast ułatwiać jazdę we mgle i w deszczu. Koszt tego typu gadżetu to od kilkunastu złotych wzwyż.

Proste, tanie i nieskomplikowane rolety samochodowe to gadżety, które znacznie upraszczają podróż, kiedy słońce znajduje się w wysoko nad horyzontem. Dzięki nim jazda w upalne dni jest o wiele bardziej komfortowa i wygodna. Mnogość rolet samochodowych sprawia, że każdy może dopasować je do wymiarów szyb swojego samochodu. Najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie to siateczkowe osłonki boczne w uniwersalnym rozmiarze. Pasują one do większości modeli pojazdów.