Osłony na fotele

Jak zabezpieczyć samochód przed dzieckiem?

Podróżowanie z dzieckiem jest prawdziwą przygodą, ale i prawdziwym utrapieniem. Każda mama i każdy tata wiedzą, że dziecko w samochodzie to szkoła życia dla pojazdu i jego wyposażenia. Wylany soczek, okruszki z ciastek, upuszczony lód czy frytki to praktycznie norma. Tak samo, jak pokopany i ubrudzony dziecięcymi butami fotel. Aby uniknąć takich szkód, tapicerkę samochodu trzeba właściwie zabezpieczyć. W tym celu warto sięgnąć po osłony na fotele.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kiedy warto kupić ochraniacze na fotele samochodowe?

Ochraniacze na fotele do samochodu warto kupić, jak tylko zaczyna się podróżować z dzieckiem. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza auta przed małym niszczycielem. W naszym sklepie znaleźć można kilka rodzajów ochraniaczy na fotele. Pozwolą one chronić samochód bez względu, czy dziecko przewozi się tyłem, czy przodem do kierunku jazdy. Ochraniacze przede wszystkim mają zabezpieczyć fotele oraz kanapę w tylnej części pojazdy.

Pokrowiec na fotel

Pokrowiec na fotel to ochraniacz samochodowy, który powinien kupić każdy rodzic dziecka umiejącego już chodzić. Gadżet przyda się przede wszystkim w okresie jesienno zimowym, kiedy to na podeszwach butów dziecko będzie wnosić błoto i inne zanieczyszczenia. Ma się wtedy niema 100% pewność, że część z nich powstanie na oparciu fotela, za którym zamontowany jest fotelik potomka. Pokrowiec pozwoli na uchronienie tapicerki samochodu. Jego dużym plusem jest to, że bardzo łatwo go zdjąć i wyprać.

Jaki pokrowiec na fotel samochodowy wybrać?

Wybierając pokrowiec na fotel samochodowy, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on gruby i sztywny. Takie modele są wygodniejsze w użytku, a także trwalsze. Rodzice polecają także osłony na fotele z kieszonkami, w których można schować drobiazgi i skarby małego podróżnika. Szukając rozwiązania nisko budżetowego, można wybrać tańsze osłony na fotele, które są cieńsze, a przez to mniej solidne i trwałe.

Osłony na fotele z organizerami

Osłony na fotele samochodowe połączone z organizerami to prawdziwy hit wśród rodziców. Jest to gadżet niezwykle przydatny, praktyczny i funkcjonalny. Jego montaż jest bardzo łatwy. Osłony na fotele zakłada się na tył przedniego fotela. Akcesorium to pełni dwie role. Pierwsza to ochrona fotela przed dziecięcymi butami, druga to pojemnik na zabawki, jedzenie, picie i inne dziecięce akcesoria i gadżety. Dzięki temu chroniona jest nie tylko tapicerka samochodu, ale i zachowuje się w pojeździe porządek. Po tylnej kanapie i pod siedzeniami nie leżą misie, lalki czy kredki malucha, a w schowku nie trzeba upychać pampersów na zmianę czy bidonu z wodą.

Osłony na fotele ze wbudowanymi organizerami bardzo łatwo zdjąć i zabrać do domu, gdzie umyje się i odświeży. Po takich zabiegach gadżet jest gotowy do ponownego użytku. Ochraniacze na fotele samochodowe tego typu to koszt ok. 40-70 złotych. Producenci gadżetów samochodowych oferują zarówno osłony na fotele w stonowanym designie, jak i te w typowo dziecięcej wersji np. misie, żabki, kolorowe wzorki czy bajkowe postacie.

Ochraniacze pod fotelik samochodowy

Aby w pełni zabezpieczyć tapicerkę samochodu, warto też zainwestować w ochraniacze pod fotelik. Dziecko siedząc w foteliku lub w siedzisku samochodu ruchliwymi stopkami bardzo często brudzi brzeg tylnej kanapy. Rozwiązaniem prowizorycznym jest położenie na fotele kocyka, a dopiero potem wpięcie fotelika. Na dłuższą metę taki patent może się jednak nie sprawdzić. Koce bywają śliskie, mogą wysuwać się spod samochodowego fotelika, zajmują dużo miejsca. W samochodach, w których montuje się fotelik najlepiej postawić na specjalny ochraniacz. Ochraniacze pod fotelik są kawałkiem specjalnie wyprofilowanej maty wyprodukowanie z tworzyw sztucznych. Ich kształt sprawia, że osłona nie wysunie się spod fotelika i będzie zabezpieczać oparcie kanapy przed otarciami czy zarysowaniami. Oprócz tego ten gadżet ma przeciwdziałać temu, aby na kanapie auta nie powstało stałe odkształcenie po fotelu. Ochraniacze pod foteliki samochodowe występują w wersji standardowej oraz z kieszonkami na podstawowe gadżety. Te ostanie mogą też pełnić funkcję niewielkiego organizera.

Osłony na fotele dla zwierząt

Koszulki na fotele samochodowe, ochraniacze, maty i specjalne pokrowce przydają się nie tylko wtedy, gdy w samochodzie przewozi się dzieci, ale i czworonogi. W naszym sklepie można zakupić specjalne osłony na fotele do przewozu psów w samochodzie. Dzięki nim ochroni się tapicerka pojazdu przed zabrudzeniami, zadrapaniami czy rysami psich pazurów.

Jakie osłony na fotele wybrać do samochodu?

Wybór osłon na fotele jest bardzo duży. Decydując się na ich zakup, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na trwałość akcesorium, na którą wpływa materiał wykonania pokrowca. Dobrze, kiedy ochraniacz jest grubszy i sztywniejszy – takie modele uważane są za najwygodniejsze. Dla rodziców dużym udogodnieniem będą osłony na fotele z kieszonką na butelkę czy z przegródkami na dziecięce zabawki. Takie osłony na fotele oferują marki Disney, AZET, Roma-Bis czy reer. Produkty tych marek w akcyjnych cenach można nabyć w naszym sklepie.