Butelki do karmienia

Butelki dla dzieci

Butelki do karmienia to niezwykle ważne akcesorium. Na rynku dostępnych je wiele ich rodzajów. Liczne rankingi i opinie rodziców nadal jednak nie odpowiadają na pytanie, jaka butelka do karmienia jest najlepsza dla dziecka. Rodzice powinni więc wygląd, kształt, a nawet kolor dopasować do swoich i dziecka indywidualnych potrzeb. Te elementy, a także rozwiązania techniczne w butelkach do karmienia mają bowiem znaczący wpływ na wygodę i komfort karmienia. Na szczęście jest w czym wybierać. W naszym sklepie można zakupić butelki do karmienia marek takich jak Yoomi, Tommee Tippee, Herobility, Eco Viking, Avent, Dr. Browns, Mamajoo, Medela, Beaba, Nanobebe. Pacific Baby, Steri-bottle, MAM. Canpol, Bibi Swiss, Babyono, Chicco, Lovi, Nuvita.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje butelek do karmienia

Podstawowym kryterium podziału butelek do karmienia niemowląt jest materiał, z jakich one zostały wykonane. Obecnie producenci tego typu akcesorium proponują butelki z silikonu, polipropylenu, poliwęglanu. Butelki można również podzielić ze względu na ich budowę, docelowy wiek malucha. Zaleca się, aby młodzi rodzice zwrócili uwagę na specjalne butelki do karmienia np. antykolkowe, o zakrzywionych kształtach, z dziurką w środku, wąskie lub z szeroką szyjką.

Od kiedy zacząć stosować butelkę do karmienia?

Butelki do karmienia to akcesorium, które warto mieć ze sobą w szpitalu. Nie zawsze będą one potrzebne, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Dla noworodków poleca się butelki do karmienia 150 ml – są one wystarczające przez pierwszy miesiąc życia. Maluch z butelek do karmienia korzystać może od urodzenia. W nich podaje się pokarm, jeśli dziecko niezbyt chętnie ssie pierś matki, kobieta ma problem z pokarmem lub zdecydowała, że nie będzie karmić piersią.

Na co zwrócić uwagę wybierając butelkę dla niemowlaka?

Butelka do karmienia zawsze powinna być dopasowana do wieku oraz możliwości dziecka. Należy pamiętać, że to, czy butelka przypasuje maluchowi, jest kwestią indywidualną – może on nie polubić się nawet z najlepszym i polecanym modelem. Rodzice, wybierając jednak butelkę, powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym jest materiał wykonania, drugim pojemność, kolejnymi: kształt, szerokość szyjki, opcje samo sterylizacji smoczek.

Butelkę do karmienia dobrze jest też dobrać do tego, jakie zadania ma ona realizować. Inny typ butelki będzie dedykowany noworodkom, inny dzieciom, które właśnie odstawiane są od piersi, a jeszcze inny w przypadku, gdy przechodzi się na karmienie mieszane.

Ile butelek do karmienia trzeba kupić?

Młodzi rodzice powinni wiedzieć, że jedna butelka do karmienia nie wystarczy. Wygodniej i bardziej komfortowo jest korzystać na co dzień z kilku sztuk i stosować je zamiennie. Najlepiej więc zakupić od razu cały zestaw, a na kolejnych etapach dokupować kolejne butelki np. o większej pojemności. Na początek warto kupić dwie małe butelki do karmienia o pojemności 150, ewentualnie 220 ml. Zestawy butelek do karmienia oprócz nich samych zawierają również komplet zapasowych smoczków do butelek i zawieszek.

Czym jest butelka antykolkowa?

Wśród butelek do karmienia znajduje się tylko rodzajów tych specjalistycznych. Są one niezwykle popularne wśród rodziców. Hitem są butelki antykolkowe. Zaprojektowane są one tak, aby do brzucha niemowlaka wraz z pokarmem nie dostawało się powietrze, co zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza w jelitach. Butelki antykolkowe mogą być wyposażone: w specjalny smoczek wypełniający się pokarmem, system odpowietrzający czy wyprofilowany kształt.

Czy warto kupować wąskie butelki do karmienia?

Dużą popularnością w naszym sklepie cieszą się także wąskie butelki do karmienia. Pozwalają one na stałe utrzymywanie kontaktu wzrokowego między dzieckiem i rodzicem, a także ułatwiają wygodne zachowanie pozycji w czasie karmienia. Wąskie butelki mają też odpowiedni kształt, który sprawia, że smoczek jest stale wypełniony jedzeniem, co uniemożliwia gromadzenie się powietrza i występowanie kolek u niemowląt.

Butelka do karmienia z funkcją aktywnego ssania

Kobieta, która wciąż karmi piersią, a z różnych powodów nie zawsze można sama nakarmić pociechy i odsysa pokarm, powinna wyposażyć się w butelkę z funkcją aktywnego ssania. Ten typ butelki do karmienia nie zaburza aktywnego odruchu ssania. Zastosowany w akcesorium mechanizm wymusza na niemowlęciu aktywizowanie tych samych mięśni jamy ustnej, jakie używane są w trakcie ssania piersi matki. Stosowanie tego typu butelek do karmienia nie oducza niemowlaka odruchu ssania wyuczonego przy piersi, a tym samym pozwala na kontynuowanie karmienia.

Kiedy kupić butelkę termiczną?

Ciekawym rodzajem butelek do karmienia są te z funkcją termiczną. Idealnie sprawdzają się one w trakcie wyjazdów i wycieczek. Termiczne butelki do karmienia utrzymują temperaturę przez wiele godzin i pozwalają na nakarmienie maluch, nawet bez podgrzewania pokarmu. Niektóre modele utrzymują temperaturę nawet do 6 godzin, wykonane są z praktycznej stali nierdzewnej.

Butelka do karmienia z uchwytem

W naszym sklepie zakupić można butelki do karmienia nie tylko dla noworodków i niemowlaków, ale i dla starszych maluchów. Polecanym modelem jest butelka z uchwytem. Dedykowana jest ona dzieciom powyżej 6 miesiąca życia. Ma ona wspomóc naukę samodzielnego spożywania posiłków i przejście od karmienia piersią/butelką do samodzielnego picia.