Śliniaki

Śliniaki dla dzieci

Młodzi rodzice malucha karmią przynajmniej kilka razy dziennie. Przez pierwsze tygodnie i miesiące ten stan rzeczy się nie zmienia. Pierwsze próby podania dziecku posiłku nie zawsze kończą się szczęśliwie i część pokarmu ląduje na ubranku dziecka, rodzica i wokół nich. Aby rodzice nie musieli brać ubranek co chwilę, warto przed kamieniem założyć dziecku śliniaczek. Śliniaki dostępne są w różnych wersjach. W naszym sklepie można zakupić śliniaki dla noworodków, niemowlaków i starszych dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje śliniaków

 Śliniak to mały, ale praktyczny gadżet. Wbrew pozorom jego zakup nie jest taki prosty. Wszystko przez to, że śliniaki dla dzieci występują w wielu odmianach i rodzajach. Produkuje się je z różnych materiałów i wyposaża w różne funkcjonalności. W naszym sklepie największą kategorię stanowią śliniaki klasyczne wykonane z bawełny lub frotte. Są one delikatne i miękki w dotyku. Najwięcej modeli zapinanych jest na rzepy lub wiązane na szyi, w ofercie znaleźć można też śliniaki wkładane przez głowę. Modele klasyczne niestety są przemakalne, przez co jedzenie w postaci płynnej może zabrudzić ubranie. O wiele praktyczniejszym rozwiązaniem są śliniaki z ceratą. Wykonany jest od z bawełny lub frotte, a miękka warstwa podszyta jest cerata. Sprawia to, że śliniaki są nieprzemakalne. Takie właściwości mają też śliniaki z silikonu. Łatwo je wyczyścić – wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, a niektóre modele nawet myć w zmywarce.

Dla starszych dzieci przeznaczone są śliniaki z rękawami. Zakłada się je na całe ubranko malucha. Dzięki temu żadne zabrudzenia i plamy nie są dziecku straszne. Są to najlepsze modele dla dzieci, które dopiero co uczą się samodzielnie jeść. Dziecko ubrane w śliniak z rękawami nie pobrudzi się, nawet jeśli włoży rączki do talerzyka czy miseczki. Alternatywą dla nich są duże śliniaki dla dzieci.

W naszym sklepie zakupić można również śliniaki jednorazowe. Doskonale spisują się one na spacerze czy w podróży. Po użyciu śliniak po prostu się wyrzuca. W większości modele jednorazowe są nieprzemakalne.

Jakie śliniak dla dzieci wybierać?

Wielu rodziców nie przykłada wagi do śliniaków, jednak do wyboru tego gadżetu warto się przyłożyć. Odpowiednio dobrany śliniak będzie funkcjonalnym akcesorium, który ułatwi karmienie pociechy. Wybierając śliniak dla dziecka, warto zwrócić uwagę na sposób jego zapinania. Akcesorium może być zapinane na rzep, związywane lub wkładane przez głowę. Sposób zakładania śliniaka najlepiej dopasować do dziecka – nie każde lubi, jeśli coś mu się zawiązuje na szyi. Za najwygodniejsze śliniaki dziecięce uważa się te na rzepy. Będą jeszcze przy zapięciach, warto od razu sprawdzić, czy jest ono regulowane. Pozwoli to na dokładne dopasowanie śliniaka do kształtu dziecięcego ciałka. Regulowany śliniak będzie też służył przez dłuższy czas.

Kolejny istotny parametr to wielkość śliniaka. Może on być tak duży, że zakryje całe ciało dziecka. Najlepiej, kiedy śliniaki sięgają minimum do klatki piersiowej, a najlepiej do brzucha. Udogodnieniem jest kieszeń na resztki jedzenia. Śliniaki z kieszonką na jedzenie pomagają utrzymać ubranie dziecka w czystości.

Jaki śliniak dla noworodka, niemowlaka, starszego malucha?

Śliniaki na szyje to najpopularniejsze modele. Dostępne są one w wielu kolorach i wzorach. Często mają ciekawe nadruki czy fantazyjne napisy. Śliniaki na szyje sprawdzają się przede wszystkim u noworodków i niemowląt przed rozszerzaniem diety. Modele na szyje z racji swoich małych rozmiarów mogą być niewystarczające, jeśli dziecko zaczyna samodzielnie jeść i przyjmuje produkty różnego rodzaju i o różnej konsystencji.

Dla starszych dzieci najlepiej wybierać śliniaki silikonowe z kieszonką. W większości zapinane są one na guzik. Łatwo można je wyczyścić, szybko schną i są nieprzemakalne. Resztki jedzenia, które nie znajdą drogi do dziecięcej buzi, trafią do kieszonki. Po obiedzie będzie je łatwo wyjąć, a śliniak wytrzepać czy wybrać. Dla starszaków praktycznym rozwiązaniem będą też śliniaki z rękawami. W naszym sklepie można dostać modele plastikowe, bawełniane z ceratką, bawełniane, ze sztucznych materiałów. Śliniaki tego typu zakłada się na całe ubranko. Jest to przydatny i funkcjonalny gadżet dla dzieci uczących się jeść, ruchliwych, którym rozszerza się dietę metodą BLW. Minusem takich śliniaków jest to, że zazwyczaj wykonuje się je z nieprzepuszczających powietrza materiałów, dziecko może być więc w nich gorąco.

Czym są śliniaki jednorazowe?

Przeglądając ofertę śliniaków dla dzieci, można też natrafić na modele jednorazowe. Należą one do najtańszych produktów. Można kupić je w zestawach po kilkadziesiąt sztuk. Śliniaki jednorazowe wiązane są z tyłu lub zapinane na zatrzask. Zazwyczaj wykonuje się je z flizeliny podszytej cienką ceratą. Niektóre modele na dole mają specjalne zapięcie, które ma imitować kieszonkę na resztki pokarmu. Jak sama nazwa wskazuje, nadają się one do użycia tylko raz, później się je wyrzuca. W śliniaki jednorazowe warto wyposażyć się przed wyjazdem na wakacje, sprawdza się też w czasie spacerów.