Krzesełka do karmienia

W czym karmić dziecko?

Karmienie niemowlaka to często prawdziwe wyzwanie. Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć i zaczyna przyjmować stałe pokarmy w postaci zupek i przecierów, warto pomyśleć o zakupie specjalnego krzesła do karmienia. Dzięki niemu karmienie malucha będzie łatwiejsze i znacznie mniej czasu. Krzesełka do karmienia sprzyjają również nauce samodzielnego jedzenia. W naszym sklepie można kupić różnego rodzaju krzesełka do karmienia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje krzesełek do karmienia

Krzesełka do karmienia wstępują w wielu rodzajach. Najpopularniejsze są modele wolnostojące – wysokie i wygodne dla maluchów oraz rodziców. W tej kategorii krzesełek do karmienia jest największy wybór. Ich wadą jest jednak, że zajmują dużo miejsca. Alternatywą dla nich są więc składane krzesełka do karmienia. Nie zajmują one wiele czasu i po posiłku można je złożyć i schować. Inne rodzaje krzesełek to nakładki na krzesła, krzesełka przypinane do blatu stołu oraz krzesełka do karmienia 3w1.

Kiedy kupić krzesełko do karmienia?

Krzesełka do karmienia to akcesorium, które warto zakupić, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć. Większość modeli dedykowana jest od 6 miesiąca życia. Dla najmłodszych przeznaczone są sprzęty z systemem pasów i mocowań. Ma to zapobiegać wypadnięciu dziecka podczas karmienia. Krzesełka do karmienia można stosować przez dłuższy czas. Zazwyczaj to dziecko wyznacza moment rezygnacji z niego. Krzesełko można odstawić, jeśli maluch dobrze radzi siebie, siedząc przy stole na zwykłym krześle. W krzesełku do karmienia nie powinno się także karmić dziecka powyżej limitu wagowego określonego przez producenta.

Krzesełko do karmienia a waga dziecka

Krzesełka do karmienia klasyfikowane są w kategoriach wagowych. Producenci określają maksymalny limit wagowy – nie powinno się w nich karmić dziecka powyżej wskazanego na opakowaniu limitu kilogramów. Najsolidniejsze krzesełka wytrzymują obciążenie do 20 kilogramów, a te z metalowym stelażem nawet 36 kilogramów. Takie modele wykonane są zazwyczaj z drewna, mniejsze obciążenie wytrzymają plastikowe krzesełka do karmienia.

Rozmiar i waga krzesełek do karmienia

Dla rodziców jednym z najważniejszych parametrów są waga i rozmiar krzesełek do karmienia. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli ma się małe mieszkanie. Na niewielkim metrażu przechowywanie dużego, wolnostojącego krzesełka jest dużym problemem. Warto wtedy rozważyć zakup modelu składanego lub nakładki na zwykłe krzesło.

Jeśli krzesełko do karmienia będzie często przenoszone, dobrze jest postawić na sprzęt lekki i poręczny. Takie cechy mają krzesełka z aluminiową ramą – ich waga nie przekracza 5 kg. Krzesełka z metalowym stelażem mogą ważyć nawet powyżej 10 kilogramów. W takim wypadku warto wybierać modele z kółkami – pozwolą one na przewożenie sprzętu w dowolne miejsce.

Bezpieczne krzesełko do karmienia

Krzesełko do karmienia powinno być bezpieczne dla dziecka. Powinno ono umożliwić karmienie nawet najbardziej aktywnego dziecka. Aby było to możliwe, krzesełko powinno mieć pokrowiec z materiału, który nie jest śliski. Istotne są również pasy bezpieczeństwa. W naszym sklepie można zakupić krzesełka z trzypunktowymi pasami oraz krzesełka z pięciopunktowymi pasami. Praktyczne rozwiązanie to pasy posiadają możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu krzesełko będzie rosło razem z dzieckiem i już po kilku miesiącach nie będzie konieczności jego wymiany.

Materiał obicia

Materiał obicia to kolejny ważny parametr krzesełek do karmienia dla dzieci. Odpowiada on za wygodę i komfort malucha, a także za to, czy sprzęt będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Producenci najczęściej oferują krzesła z obiciem z materiałów bawełnianych lub z ceraty. Bawełna jest wygodna, miękka, miła w dotyku, a także nieśliska. Wadą bawełnianych pokrowców jest jednak duża podatność na zabrudzenia. Plamy i zabrudzenia trudniej z niej usunąć niż z ceraty. Aby się ich pozbyć, wystarczy przetrzeć obicie wilgotną ściereczką. Kłopotem może być jednak śliski materiał oraz nietrwałość ceraty – po pewnym czasie może się kruszyć i pękać. Alternatywą są krzesełka do karmienia z obiciem ze skóry. Skóra to materiał miękki i łatwy do czyszczenia. Takie modele są jednak niezwykle drogie, dlatego nie wybiera ich wielu rodziców. Ci, którzy szukają rozwiązania niskobudżetowego, mogą postawić na tanie krzesełka plastikowe.

Taczka w krzesełku do karmienia

Za najwygodniejsze rozwiązanie uważa się krzesełko do karmienia ze stolikiem. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala dziecko na samodzielne jedzenie. Kupując taki mebel, warto jednak sprawdzić, czy powierzchnia tacki nie jest zbyt śliska, naczynia na takiej mogą łatwo się przesuwać. Dobrym rozwiązaniem jest tacka gładka, którą łatwo będzie można wyczyścić i umyć z resztek jedzenia. Zbyt szorstki i porowaty materiał tacki może utrudniać czyszczenie tego elementu. Tacka powinna być jednak delikatnie chropowata, zwiększy to przyczepność. Pożądaną funkcjonalnością jest możliwość regulowania odległości tacki od dziecka.

Wybór krzesełka do karmienia dla dziecka nie jest łatwy. Uwagę trzeba zwrócić na wiele parametrów. Oprócz tych wyżej wymienionych dobrze jest przyjrzeć się nóżką krzesełka, jego typowi, oparciu i możliwości jego regulacji i dodatkowym funkcjonalnością.