Podgrzewacze i sterylizatory

Podgrzewacze i sterylizatory do butelek dziecięcych

Jednym z akcesoriów do karmienia niemowląt, które mogą ułatwić codzienną opiekę nad maluchem, są podgrzewacze i sterylizatory do butelek. Dzięki nim możliwe jest szybkie podgrzanie pokarmu, soku czy mleka, a później wyczyszczenie butelek do karmienia z resztek płynu. W naszym sklepie można zakupić podgrzewacze i sterylizatory standardowe, mikrofalowe i samochodowe o różnych pojemnościach – od 1 do nawet 6 butelek. Oferujemy produkty, które cieszą się dużym zaufaniem rodziców takich marek jak: Chicco, BAYBY, Avent. Yoomi, Babymoov Beaba i inni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacze do butelek to jeden z podstawowych gadżetów do karmienia niemowląt. Pozwala on na równomierne podgrzewanie pokarmów i napojów i utrzymywanie ich temperatury przez dłuższy czas. Duża zaleta takich urządzeń jest to, że podgrzany pokarm nie traci swoich wartości odżywczych. Podgrzewacze przystosowane są nie tylko do butelek, ale i słoiczków. Działają w oparciu o parę wodną.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

W naszym sklepie nabyć może podgrzewacze do butelek do karmienia różnego typu. Niektóre modele przystosowane są do użytku w domu, inne można zabierać ze sobą nawet w dalekie wyprawy. Wielu rodziców stawia także na zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Standardowe podgrzewacze pozwalają na podgrzewanie butelek i słoiczków. W zależności od modeli można w nich podgrzewać od 1 do 6 butelek lub pojemniczków w różnych rozmiarach. Producent sprzętu określa również, czy jest on dostosowany do podgrzewania butelek silikonowych, czy szklanych. Najpopularniejsze modele standardowych podgrzewaczy do butelek to te z funkcją rozmrażania oraz możliwością podgrzania gęstych pokarmów.

Osoby, które dużo podróżują z dziećmi, powinni zakupić podgrzewacz samochodowy, czyli ten przenośny. Idealnie sprawdzi się on w podróży. Pozwala na szybkie podgrzanie posiłku – w ok. 10 minut. Wiele podgrzewaczy samochodowych na butelki wyposażona jest dodatkowe termoopakowania, które pozwalają na utrzymanie temperatury podgrzewanego posiłku.

W naszym sklepie znaleźć można również podgrzewacze podwójne. Świetnie spiszą się one w rodzinie z bliźniakami. Podwójny podgrzewacz do butelek pozwala na jednoczesne przygotowanie pokarmu dla dwójki dzieci.

Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

Funkcje oraz rodzaj podgrzewacza do butelek warto dostosować do swoich potrzeb. Jeśli urządzenie ma być wykorzystywane tylko do podgrzewania pokarmu w domu, to najlepiej postawić na model standardowy, bez dodatkowych opcji i funkcjonalności. Bardziej rozbudowane sprzęty mają ich więcej, a część funkcji i tak się nie wykorzysta. Kupując podgrzewacz, zwróćmy jednak uwagę na zakres temperatury, który powie, do jakiej można podgrzać jedzenie i wodę oraz to, ile butelek lub słoiczków i o jakiej wielkości można w nim podgrzać.

Czym jest sterylizator do butelek?

Dziecko powinna karmić się z czystych, sterylnych butelek i smoczków. Dzięki temu zapobiega się biegunką, bólom brzucha i innym poważnym infekcją i choroba. Aby butelki i smoczki do karmienia były czyste, konieczne jest zachowanie higieny. Zasady mówią, że akcesoria te powinny być dokładnie myte po każdym karmieniu. Pomóc w tym może sterylizator do butelek. Elektroniczne urządzenie pozwala na szybkie i sprawne wygotowanie butelek, praktycznie bez większego zaangażowania rodziców.

Rodzaje sterylizatorów do butelek

Sterylizatory butelek dostępne są w wielu modelach. Najpopularniejsze są te elektroniczne, w których butelki wygotowuje się za pomocą pary wodnej osiągającej temperaturę ok. 100 stopni Celsjusza. Ich użycie jest bardzo łatwe – wystarczy zbiornik wypełnić wodą, włożyć do niego butelki i włączyć urządzenie. Sterylizator wygotuje butelki w kilka minut i będą one czysta nawet przez kilka godzin.

Alternatywą dla standardowych urządzeń są sterylizatory mikrofalowe. Są to urządzenia, które wkłada się do kuchenki mikrofalowej. Sprawia to, że woda wlana do pojemnika zaczyna parować i butelki są wygotowane w niej. Całość procesu trwa kilka minut. Rodzice lubią sterylizatory mikrofalowe za niewielkie rozmiary i uniwersalność. W większości modeli oprócz butelek da się wygotowywać też smoczki czy części laktatorów. Ich dużą zaletą jest również niska cena.

Na co zwrócić uwagę kupując sterylizator do butelek dla dzieci?

Sterylizatory to proste w działaniu urządzenia. Kupując je, warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Ważna jest przede wszystkim szybkość sterylizacji – w poszczególnych modelach waha się ona od 4 do 10 minut. Istotnym parametrem jest także pojemność, czyli to, ile butelek i jakich zmieści się w urządzeniu. Za najbardziej funkcjonalne uważa się sterylizatory z miejscem na co najmniej 6 butelek. Dobrze jest też spojrzeć na to, czy sprzęt wyposażony jest w dodatkowe funkcje takie jak: suszenie, wyświetlacz LCD, auto włączenie, sygnał dźwiękowy o zakończonej pracy, gotowanie na parze, sterylność 24H, szczypce do wyjmowania akcesoriów, szczoteczki do czyszczenia butelek, wbudowany kosz do zmywarki.

Podgrzewacze i sterylizatory – urządzenia 2w1

Rodzice, którzy chcą ograniczyć ilość kupowanego sprzętu, mogą zakupić urządzenia wielofunkcyjne z funkcją podgrzewacza i sterylizatora. Takie sprzęty są droższe od standardowych urządzenie, ale oferują dużo więcej opcji. W jednym urządzeniu można podgrzać pokarm, a następnie wysterylizować użyte butelki i smoczki.