Karmienie niemowlaka

Dieta niemowlaka

Aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać i rosnąć trzeba mu dostarczać właściwych składników odżywczych. Podstawowym pokarmem niemowlęcia jest mleko: mamy lub sztuczne. Karmienie niemowlaka nie wydaje się więc niczym trudnym. Okazuje się jednak, że aby przebiegało prawidłowo, warto wyposażyć się w odpowiednie sprzęty. W naszym sklepie rodzice wyposażą wyprawkę o artykuły pozwalające na karmienie niemowlaka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Co potrzebne jest do karmienia niemowlaka?

W pierwszej fazie swojego życia dziecko je mleko z piersi mamy, a kiedy to jest niemożliwe sztuczne mieszanki mleka modyfikowanego. Wielu rodziców decyduje się też na karmienie mieszane. Bez względu na to, czy dziecko karmi się piersią, czy też podaje mu mleko z puszki, warto zwrócić uwagę na akcesoria do karmienia niemowlaka. W naszym sklepie zakupić można m.in. butelki do karmienia, smoczki do butelek, naczynia dla dzieci, akcesoria do butelek do karmienia, podgrzewacze i sterylizatory, sztućce dla dzieci, gryzaki do podawania pokarmu, pojemniki n pokarm, krzesełka do karmienia, śliniaki.

Produkty zgromadzone w kategorii karmienie niemowlaka będą przydatne nie tylko w pierwszych dniach czy miesiącach życia dziecka, ale i na późniejszym etapie jego rozwoju.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

Akcesoria do karmienia niemowlaka nie trzeba kupować już na etapie kompletowania wyprawki do szpitala. Wiele z gadżetów można kupić na późniejszym etapie, kiedy to okaże się, czy dziecko będzie karmić się piersią, czy podawać mu mleko w butelce. Zaleca się jednak, aby w torbie do szpitala znalazło się kilka sztuk małych butelek do karmienia o pojemności 150 ml. Taka pojemność spokojnie wystarczy przez pierwszy miesiąc życia dziecka. Wyprawka nie powinna obejmować więcej niż 3-4 sztuki butelek do karmienia, wynika to z tego, że być może wcale nie będzie się z nich korzystać. Do butelki obowiązkowo trzeba też dokupić smoczek. Ciekawym gadżetem jest smoczek do podawania leków – oczywiście nikt nie zakłada, że dziecko będzie od razu chorować, ale takie akcesorium przydatne będzie i w późniejszym czasie.

W jakie gadżety warto zainwestować?

W domowych pieleszach do karmienia niemowląt można wykorzystać wiele gadżetów. Na rynku roi się od akcesoriów dedykowanym młodym mamom. Nie wszystkie one są przydatne i nie zawsze korzysta się ze wszystkich funkcjonalności produktów do karmienia niemowlaków.

Wiele mam nie wyobraża sobie jednak życia bez urządzenia wszytko robiącego w kuchni. Jest ono przydatne na późniejszych etapach życia malucha, kiedy to rozszerza mu się dietę. Taki sprzęt pozwala na gotowanie na parze, blendowanie czy utrzymywanie posiłku w odpowiedniej temperaturze. Kolejnym sprzętem, w który warto się zainteresować są: podgrzewacz i sterylizator butelek. W naszym sklepie obydwa te urządzenia można kupić w zestawie lub solo. Niezwykle popularne są podgrzewacze i sterylizatory 2 w 1. Młode mamy ucieszą się również z suszarki do butelek oraz pojemników na pokarm. To ostatnie akcesorium dobrze jest kupić wraz z laktatorem. Sprawdzi się nie tylko w przypadku zbyt dużej ilości produkowanego pokarmu, ale i kiedy mama będzie chciała wrócić do pracy, a jednocześnie karmić dziecko piersią.

Karmienie niemowlaka – jak kupować akcesoria?

Wybór akcesoriów do karmienia niemowlaka jest bardzo duży. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców nie wie, co wybrać. Problem mają szczególnie te osoby, które rodzicami zostają po raz pierwszy. Pomocą mogą okazać się różnorodne rankingi produktów dla niemowlaków. W nich znaleźć można informacje na temat najlepszych na rynku butelkach do karmienia, smoczkach do butelek czy gryzaczkach do podawania pokarmu.

Jak przygotować się do rozszerzania diety niemowlaka?

O ile w pierwszych miesiącach życia niemowlę je tylko mleka, to kolejnych należy rozszerzać jego dietę. Zgodnie z zaleceniami WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia karmienie tylko i wyłącznie piersią nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy. Jednak po konsultacji z lekarzem dietę niemowlaka można zacząć rozszerzać już po ukończeniu 4 miesiąca życia. Wynika to z tego, że pomiędzy 17 a 26 tygodniem życia występuje tzw. okno tolerancji, kiedy to organizm dziecka łatwiej akceptuje nowe składniki.

Właściwe rozszerzenie diety niemowlaka to nie tylko podawanie mu odpowiednich dla jego wieku pokarmów, ale także i stosowne posiłków oraz ich formy. Specjaliści podają, że maluch jest gotowy na nowe smaki i dania, jeśli interesuje się jedzeniem, wodzi wzrokiem za jedzącym rodzice, chętnie zjada pokarm z łyżeczki. Przy rozszerzeniu diety niemowlak warto zadbać o to, aby samo jedzenie było komfortowe. W tym zakresie również pomogą akcesoria, które znaleźć można w kategorii karmienie niemowlaka. Rodzice starszych dzieci powinna pomyśleć o zakupie śliniaków, sztućców dla dzieci oraz naczyń, a także wygodne krzesełek do karmienia.

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór produktów pozwalających na karmienie niemowlaka. Oferujemy produkty sprawdzonych marek, które cieszą się dobrą opinią rodziców. Każdy z nich spełnia wyśrubowane normy, ma certyfikaty i atesty.