Naczynia dla dzieci

Podano do stołu

Nauka samodzielnego jedzenia to jedna z najważniejszych umiejętności nabywanych przez dziecko. Nie zawsze jest ona szybka i łatwa, ale każdy rodzic powinien dołożyć wszelkich starań, aby uczynić ją bezpieczna i przyjemniejsza dla malucha. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów ułatwiających naukę samodzielnego jednoczenia. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór naczyń dla dzieci, takich jak kubki niekapki, talerze, butelki ze słomką, miski, kubki i inne akcesoria. Naczynia dla dzieci można też kupić w zestawach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kiedy kupić naczynia dla dzieci?

Naczynia dla dzieci to produkty dedykowane maluchom od 1 roku życia do ok. 6 lat. Starszaki bez problemu mogą używać sztućców i naczyń przeznaczonych dla dorosłych. Z racji tego, że naczynia dla dzieci przeznaczone są dla najmłodszych, powinny być one nie tylko ładne, ale i bezpieczne oraz funkcjonalne. Takie produkty oferują marki, z którymi współpracuje nasz sklep, czyli m.in. Haba, Lassig, Dajar, Tommee Tippee, Spiegelburg, Skip Hop, Avent, Ezpz, Mamajoo, Babyono, Nuby, Sall Foot i inni. Naczynia dla dzieci tych marek opatrzone są certyfikatami i atestami, a także spełniają wyśrubowane normy.

W czym podawać posiłki dziecku?

Miseczki, talerzyki, kubeczki z plastiku to najczęściej wybierane naczynia dla dzieci. Alternatywą dla nich są te ze szkła, porcelany oraz stali nierdzewnej. Naczynia dla dzieci bez względu na to, z jakich materiałów są wykonane, mają atrakcyjny dla maluchów wygląd. Kolorowe i bajkowe zachęcają do samodzielnego jedzenia. Warto jednak pamiętać, że naczynia powinny być przede wszystkim bezpieczne. W tym zakresie najlepiej spisują się naczynia z tworzywa sztucznego. Są one odporniejsze niż te z porcelany, szkła czy ceramiki, trudniej je zarysować, zbić czy uszkodzić. Na uwadze trzeba jednak mieć, że plastikowe naczynia dla dzieci nie zawsze są bezpieczne i zdrowe.

Czy plastikowe talerzyki są bezpieczne dla dzieci?

Plastikowe talerzyki czy miseczki to najpopularniejsze naczynia dla dzieci. Okazuje się jednak, że nie wszystkie modele są zdrowe i bezpieczne. Przy produkcji niektórych naczyń dla dzieci stosowany jest bisfenol A, czyli BPA. Jest to środek stosowany do wyrobu tworzyw sztucznych i puszek, który negatywnie wpływa na działanie układu hormonalnego. Jest on niebezpieczny dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Przenika on do żywności w nich podawanej i może powodować zmiany w organizmie. Dla dzieci należy wybierać naczynia, które wyprodukowane są z plastiku sklasyfikowanego w grupie 2 lub 5 – są one bezpieczne i mogą mieć kontakt z żywnością. Chcą kupić plastikowe naczynia dla dzieci, warto też sprawdzić, czy producent zadeklarował, że produkt nie zawiera BPA (informacja o tym znajduje się na opakowaniu).

Jakie naczynia dla dzieci wybierać?

W przypadku naczyń dla dzieci liczy się nie tylko materiał wykonania. Za bezpieczeństwo odpowiadają też krawędzie talerzyków czy miseczek. Powinny być one gładki, aby nie zranić małych rączek czy buzi. Tępe zakończenia powinny mieć nie tylko naczynia dla dzieci, ale i sztućce, z których będzie korzystać szkrab.

Za praktyczne naczynia dla dzieci uważa się również te z dnem antypoślizgowym. Specjalne przyssawki będą utrzymywać talerzyk na blacie i sprawią, że nie wyląduje on ani ziemi czy na koszulce malucha. Antypoślizgowe elementy mogą mieć też trzonki sztućców dla dzieci – dzięki temu nie będą się one wyślizgiwać z małych i jeszcze niewyrobionych rączek dziecięcych.

Naczynia z przegródkami czy bez?

W naszym sklepie można zakupić naczynia dla dzieci z przegródkami lub bez nich. To, które są lepsze, zależy od indywidualnych upodobań. Na pewno naczynia z przegródkami dla dzieci pozwalają na utrzymanie większej estetyki na talerzu i uniemożliwiają wymieszanie poszczególnych składników dania. Trzeba jednak pamiętać, że zbieranie z nich jedzenia łyżeczką czy widelcem jest trudniejsze niż z tradycyjnego talerzyka.

Jak zachęcić do jedzenia małego niejadka?

Naczynia dla dzieci to kolorowe talerzyki, bajkowe miseczki, kubki we wzory czy niekapki w zwierzątka. Często jednak nawet taki design nie zachęca małego niejadka do pałaszowania obiadu. Dla dzieci, które nie lubią jeść, producenci przygotowali więc specjalne linie naczyń dla dzieci. Przyciągają one do stołu i sprawiają, że maluch chętnie sięgnie po znienawidzonego brokuła czy źle wyglądającą marchewkę z groszkiem. Zestawy naczyń dla niejadków często zamieniają jedzenie w prawdziwą zabawę. Można więc wybrać zestaw, w którym widelec ma kształt wózka widłowego, a łyżka ciężarówki, a sam talerzyk jest placem budowy. To, jak będą wyglądać naczynia dla dzieci warto uzależnić od zainteresowań samego użytkownika i jego poczucia estetyki w naszym sklepie bez problemu można kupić mieszczkę w Kaczora Donalda, talerzyk z owieczkami czy kubeczek – samochód.

Talerzyk zawsze czysty

Rodzice powinny zadbać nie tylko o właściwy wybór naczyń dla dzieci, ale i o ich utrzymanie w czystości. Nie powinny na nich zalegać żadne resztki jedzenia czy picia – najlepiej więc wybierać naczynia bez zakamarków. Praktyczne są modele, które można myć w zmywarce.