Szelki bezpieczeństwa

Szelki bezpieczeństwa dla dzieci

Smycze i szelki ochronne dla dzieci to gadżety, które mają podwyższyć bezpieczeństwo malucha. Ich celem jest pomoc w nauce chodzenia, a także w piłowaniu rozbrykanego brzdąca. Rodzice w większości zadowoleni są z szelek ochronnych i cenią sobie to małe, ale praktyczne akcesorium. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór smyczy dla dzieci. Mogą one pełnić rozmaite funkcje.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szelki do nauki chodzenia

Smycze ochronne to gadżet, który bardzo często wykorzystywany jest jako pomoc w nauce chodzenia. Cieszy się on bardzo dużą popularnością zaraz obok pchaczy i chodzików, które również można kupić w naszym sklepie.

Szelki do nauki chodzenia mocuje się w kroku oraz pasie dziecka. Niektóre modele dają również możliwość zamontowania ich pod pachami lub założenia na ramionach. Szelki ochronne wyposażone są w specjalny uchwyt (zazwyczaj znajdujący się w pasie), za który trzymają rodzice lub taki, do którego da się przypiąć specjalną smycz. Gadżety w żaden sposób nie ograniczają ruchów malucha, a ich zadaniem jest pomoc przy nauce chodzenia, pomoc w utrzymaniu równowagi i zabezpieczenie przed upadkiem. Z zalet szelek ochronnych skorzystać mogą również rodzice. Dzięki nim nie muszą się oni schylać i nadwyrężać kręgosłup prowadząc dziecko.

Dla kogo szelki ochronne?

Szelki i smycze ochronne dla dzieci to produkty przeznaczony do użytku od 6 miesiąca życia. Można je stosować maksymalnie do 16 miesiąca życia. Producenci oferują też specjalne smycze ochronne dla dzieci starszych. Ich zadaniem nie jest jednak nauka chodzenia, a zapewnienie bezpieczeństwa dziecku np. w trakcie przechodzenia przez ulicę.

Jakie szelki do nauki chodzenia wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem szelek bezpieczeństwa do nauki chodzenia są te zapisane w pasie i kroku. Sprawiają one, że dziecko utrzymuje się w bezpiecznej pozycji, a nauka chodzenia jest prostsza. Dobrze jest zainwestować w model, który pozwala zapiąć dziecko pod pachami i na ramionach. Takie rozwiązanie zazwyczaj stosuje się w przypadku dzieci, które potrafią już chodzić, a rodzic chce mieć pewność, że pociecha nie będzie się za daleko oddalać.

Wybierając szelki bezpieczeństwa, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na nich rozmiar. Na opakowaniu producenci zawsze zaznaczają dla dzieci, w jakim wieku są one przeznaczone. Niektóre można już stosować od 6 miesiąca życia, inne od 8, 12 czy 14. Ważne jest też, aby zwrócić uwagę na parametr wagi. Producenci oprócz wieku podają też maksymalną wagę dziecka. Zapinanie szelek ochronnych cięższemu dziecku może spodobać, że się one potarganą i nie zapewniają należytego bezpieczeństwa maluchowi.

Dodatkowo kupując szelki do nauki chodzenia, warto wybierać te regulowane. Posłużą one na dłużej. W przypadku długości uchwytu szelek i smyczy, to długość tych elementów dostosowuje się do wysokości osoby dorosłej.

Dziecko na smyczy

Szelki i smycze bezpieczeństwa mają nie tylko wspomóc naukę chodzenia, ale także ułatwić codzienną opiekę nad dzieckiem. Smycze dla dzieci sprawiają, że maluch może oddalić się tylko na ściśle określoną odległość. Dzięki temu rodzic ma pewność, że dziecko nie zgubi się, czy nie odejdzie za daleko. Smycze dla dzieci lub szelki ochronne chętnie wykorzystane są w czasie zakupów w centrach handlowych, na ulicach, w nowych miejscach, na wakacjach. Uprząż przybiera przyjazny dzieciom design. Często spotykane są smycze z plecakiem w kształcie zwierzątka, które dziecko chętnie nosi. Do plecaka maluch może schować swoje skarby i zabawki, które zabierze na spacer czy do przedszkola.

Opaska na nadgarstek dla dziecka

Oprócz szelek i smyczy niektóre firmy proponują również paski na nadgarstki. Ich rolą również jest dopilnowanie dziecka na ulicy czy w zatłoczonym miejscu. Wybierając jednak opaskę na nadgarstek, trzeba pamiętać, że może ona doprowadzić do urazu delikatnej rączki dziecka, szczególnie przy mocniejszym przytrzymaniu smyczy bezpieczeństwa.

Tak czy nie?

Szelki bezpieczeństwa i smycze dla dzieci to produkty, które budzą dużo kontrowersji. Jedni rodzice je uwielbiają, inni krytykują. Przeciwnicy szelek bezpieczeństwa twierdzą, że prowadzenie dziecka na smyczy to proceder uwłaczający i pozbawiający godności. Ma on ograniczać swobodę dziecka i przyzwyczajać go do stałej kontroli. Zwolennicy smyczy dla dzieci podkreślają jednak, że pozwalają one zadbać o bezpieczeństwo, jednocześnie dając pociechę pewną dozę samodzielności i swobodny. Dziecko prowadzone na smyczy czy z założonymi szelkami może oddalać się na z góry ustaloną odległość, a rodzic nie obawia się, że zagubi się w tłumie czy w czasie spaceru wybiegnie na ulicę, po której jeżdżą samochody.

Smycze i szelki bezpieczeństwa w naszym sklepie

Nasz sklep proponuje smycze dziecięce i szelki bezpieczeństwa znanych i cenionych producentów akcesoriów dla dzieci. Wszystkie produkty posiadają odpowiednie i wymagane przez prawo certyfikaty i atesty. Dostępne są one w wielu formach, kształtach i kolorach. Nasz sklep oferuje produkty dla dzieci w atrakcyjnych cenach z licznymi rabatami.