Parasolki

Spacer w deszczu – akcesoria przeciwdeszczowe dla dzieci

Deszcz, mżawka, a nawet ulewa to w naszym kraju żadne zaskoczenie. Może przytrafić się o każdej porze roku. Dlatego też tak ważne jest posiadania akcesoriów przeciwdeszczowych w domu. Do takich zalicza się kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe oraz parasolki. Z gadżetów tych korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. W naszym sklepie można zakupić specjalne parasolki przeciwdeszczowe dziecięce.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Parasolka przeciwdeszczowa dla dziecka

Dla najmłodszych przeznaczone są specjalne parasolki na deszcz. Od dorosłych modeli różnią się one przede wszystkim gabarytami. Dziecięce parasolki są o wiele mniejsze, bardziej kompaktowe i mobilne. Dzięki temu maluch może bez problemu poradzić sobie z ich używaniem, a także przenoszeniem. Dla dzieci w wieku szkolnym warto wybierać parasolki, które zmieszczą się do plecaka lub tornistra – wszak deszcz może zawsze zaskoczyć w drodze do lub ze szkoły. Dla najmłodszych najlepiej jest wybierać modele lekkie i poręczne, na krótki drążku. Dziecięce parasolki przeciwdeszczowe liczą sobie od 55 do 60 centymetrów długości, a ich średnica waha się od 65 do 70 centymetrów. Takie wymiary sprawiają, że parasolka bez problemu zmieści się w dziecięcych dłoniach.

Konstrukcja dziecięcych parasolek

Parasolki dziecięce to modele, które powinny być solidnie wykonane. Wytrzymałość jest bardzo ważna, bowiem nie ma co liczyć na to, że dziecko będzie parasol traktować ostrożnie i z uwagą. Warto więc postawić na parasolki do solidnym stelażem, który nie połamie się przy pierwszym podmuchu wiatru lub przy stukaniu o chodnik. Warto pamiętać, że lepszej jakości parasolki oznaczają wyższy koszt zakupu, ale inwestycja jest warta swojej ceny – solidne i wytrzymałe posłużą dziecku przez dłuższy czas.

Mechanizm zamykania i otwierania

Jednym z najważniejszych elementów parasolki (oprócz stelażu) jest mechanizm otwierania i zamykania jej. W przypadku akcesoriów dla dzieci warto zadbać o to, aby mechanizm nie był tylko wygodny w użyciu, ale i bezpieczny. Nie może się od przycinać czy wymagać wykonywania skomplikowanych czynności, aby został uruchomiony. Zaleca się, aby parasolki dla dzieci nie były tymi składanymi, kompaktowych rozmiarów, które rozkładają się same po naciśnięciu przycisku. Takie modele mogą niechcący wyrządzić dziecku krzywdę. Najbezpieczniejszy dla malucha jest parasol z rączką jednoczęściową, z uchwytem wygiętym w łuk oraz zaokrąglonym czubkiem na zakończeniu – ostre szpikulce również stwarzają niebezpieczeństwo dla dziecka. Oprócz tego dobrze jest sięgać po modele wyposażone w taśmę z rzepem lub zatrzaskiem, która umożliwia szybkie i łatwe zwinięcie parasola oraz pokrowiec.

Należy również wspomnieć, że bezpieczne modele parasoli dla dzieci to te posiadające certyfikaty CE, które poświadczają, że produkt został dopuszczony do sprzedaży i spełniają wymagane przez prawo normy bezpieczeństwa.

Design przeciwdeszczowych parasolek dla dzieci

Wybór parasoli dla dzieci jest bardzo szeroki, czasem rodzicom trudno zdecydować się na konkretny model. Wtedy po pomoc warto poprosić dziecko i to z nim udać się na poszukiwanie wymarzonych akcesoriów przeciwdeszczowych. Kilkulatek ucieszy się, że sam będzie mógł wybrać kolor, wzór czy nadruk na parasolce. Do najchętniej wybieranych motywów zalicza się te bajkowe, zwierzęce i roślinne. Ciekawymi sprzętami są również dziecięce parasolki transparentne, czyli przeźroczyste. Producenci nadrukowują na nie delikatne wzorki np. kropki, trójkąty lub gwiazdki, dzięki czemu wyglądają jeszcze ciekawiej.

Chcąc sprawić dziecku radość, warto przemyśleć zakup parasolki z uszami czy czułkami owadów. Najmłodsi użytkownicy gadżetów przeciwdeszczowych ucieszą się też z zawieszek we wnętrzu parasolki.

Parasole dla dzieci – oznakuj dziecko na drodze

Dziecięca parasolka może być nie tylko akcesorium chroniącym przed deszczem, ale także sposobem na podniesienie bezpieczeństwa dziecka na drodze. W tym celu wybierając parasol dziecięcy, warto postawić na modele, które posiadają elementy odblaskowe. Dobrze jest też wybierać parasole jasne, kolorowe, które łatwiej będzie zauważyć z daleka. Na parasole odblaskowe elementy można też przyszyć. Odblaskowy pasek czy naszywka w kształcie zwierzątka sprawią, że dziecko będzie lepiej widoczne dla samochodów. O elementy odblaskowe na parasolce należy zadbać przede wszystkim, jeśli dziecko samo porusza się po ulicach, np. jedzie/idzie do i ze szkoły.

Kiedy kupić dziecku pierwszą parasolkę?

Parasolki dziecięce to gadżety dla kilkuletnich brzdąców. Można je kupić maluchowi, który umie samodzielnie chodzić i jest wystarczająco duży, aby móc spacerować z własną parasolką. Producenci tych akcesoriów dla dzieci swoje wybory przeznaczają dla dzieci od lat 3 w górę.

Parasolka nie tylko na deszcz

Parasolki w naszym kraju uznawane są głównie jako akcesoria przeciwdeszczowe, ale mogą służyć też do ochrony przeciw intensywnych promieniami słonecznymi. Parasolki na słońce montuje się przede wszystkim przy dziecięcych wózka. Warto się w nie wyposażyć również, kiedy wyjeżdża się z maluchem na wakacje, szczególnie do ciepłych krajów, gdzie czas spędzać będzie się na plaży.