Zegarki dziecięce

Tik-tak dla dziecka

Jeszcze do niedawna zegarek dziecięcy był kultowym prezentem. Otrzymywało się go z okazji komunii świętej i używało przez bardzo długi czas. Dziś tradycja wręczana zegarków na tę uroczystość religijną zanika. Wszystko przez to, że zegarki dziecięce są ogólnodostępne, a gadżety te kupić można już kilkuletnim dzieciom. Ponadto maluchy chętniej korzystają z telefonów komórkowych, na których również można sprawdzić godzinę. Nie oznacza to jednak, że warto całkowicie zrezygnować z zakupu zegarka dla dziecka. Będzie on praktycznym gadżetem, a także uzupełnieniem niejednej stylizacji.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria lubiane przez dzieci

Zegarki to jedne z bardziej lubianych przez dzieci akcesoriów. Są one nie tylko ładne, ale i ciekawe w działaniu. Wielu maluchów zegarki dziecięce traktuje jako symbol dorosłości, przedmiot, który nosi mama i tata, którym można pochwalić się przed kolegami. Przedmiotem dzieci mogą być różne rodzaje zegarków. Producenci tych gadżetów proponują klasyczne zegarki dziecięce (inaczej analogowe), modele elektroniczne czy coraz popularniejsze zegarki dla dzieci z lokalizatorem GPS.

Modne zegarki dla dzieci

Zegarki dla dzieci to te kolorowe, z ulubionymi postaciami bajkowymi, wyposażone w liczne ponadstandardowe funkcje. W naszym sklepie można znaleźć modele i dla chłopców, i dla dziewczynek.

Kiedy kupić dziecku pierwszy zegarek?

Dziś pierwszy zegarek kupić można nawet kilkulatkowi. Barierą nie jest już znajomość cyfr i liczb. Malucha często kupuje się zegarki analogowe z bajkowymi bohaterami na tarczy lub dziecięce zegarki elektroniczne. Akcesoria te traktowane są nie jako praktyczny gadżet, ale zabawka mająca urozmaicić czas. Jeśli dziecko chce się nauczyć odczytywać godzinę z zegarków analogowych, edukację trzeba zacząć, kiedy maluch nabędzie umiejętność rozpoznawania liczb.

Rodzaje zegarków dziecięcych

Zegarki dla dzieci występują w różnych modelach. Wybór jest naprawdę szeroki zarówno pod względem mechanizmów działania, typem, jak i wyglądem akcesorium. Najpopularniejsze, a także najtańsze zegarki dla dzieci to modele klasyczne z cyferblatem, czyli zegarki z tarczą analogową. Aby odczytywać z nich godzinę, trzeba znać nie tylko cyfry, ale i mechanizm działania. Alternatywą dla nich są nowoczesne dziecięce zegarki z wyświetlaczem elektronicznym, czyli cyfrowe z wyświetlaczem LCD. Odczytywanie z nich godzin jest prostsze, ponieważ nie trzeba robić tego ze wskazówek – godzina pojawia się na ekranie. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zegarki z GPS—em oraz smartwatche.

Zegarek z cyferblatem dla dziecka

Zegarek z tarczą analogową może być zarówno praktycznym gadżetem, jak i stylowym dodatkiem. Niska cena sprawia, że dziecko może posiadać kilka jego sztuk. Modele analogowe doskonale sprawdzą się do nauki odczytywania godziny ze wskazówek zegara, dla mniejszych dzieci mogą stanowić ciekawą zabawkę. Taki zegarek można kupić dziecko w każdym wieku. Ciekawy wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Maluchy na rękę chętnie zakładają zegarki z ulubionymi bajkowymi lub filmowymi postaciami. Chłopcy wybierają zegarki dziecięce Auta, Angry Birds czy Gwiezdne Wojny, dziewczynki wolą Krainę Lodu. Troskliwe Misie, Myszkę Mini. Na tarczach oprócz bohaterów bajek i kreskówek znaleźć mogą się też ponadczasowe motywy np. rybki, motylki, figury geometryczne. Dzięki takim ozdobom zegarki dziecięce wydają się najmłodszych ciekawsze i warte zainteresowania.

Decydując się na zakup dziecięcego zegarka z cyferblatem, warto wybierać modę z dużymi, rozpoznawalnymi cyframi arabskimi oraz wyraźnymi wskazówkami – ułatwi to odczytywanie godzin. Starsze dzieci, które sztukę obsługi zegarka poznają już do podszewki, mogą na nadgarstku nosić zegarek, który zamiast liczb ma kreski, kropki, cyfry rzymskie lub inne symbole.

Zegarek elektroniczny dla dziecka

Coraz częściej rodzice uwiedzeni nowymi technologiami kupują dzieciom zegarki elektroniczne. Wyposażone są one w cyfrowy wyświetlacz, na którym pokazują się godziny. Ten typ zegarka dziecięcego nie posiada tarczy i wskazówek, przez co odczytywanie godziny jest łatwiejsze. Dziecięce zegarki elektroniczne zazwyczaj wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Mogą one pokazywać datę, mieć zbudowany stoper i funkcje alarmu oraz budzika. Na rynku znaleźć można także zegarki dziecięce, które współgrają z płytami DVD, smartfonem oraz grami on-line.

Smartwatch dla dziecka

Smartwatch to inaczej inteligentny zegarek. Łączy on w sobie funkcje zegarka i smartfona.  Jego pomocą można m.in. odbierać połączenia. Inteligentne zegarki wyposażone są m.in. w WiFi, Bluetooth i inne rodzaje bezprzewodowej komunikacji. Umożliwiają one robienie zdjęć, odtwarzanie muzyki, mierzenie tętna i liczby przebytych kroków. Możliwości smartwatch dla dzieci są bardzo duże. Po taki gadżet warto sięgnąć, jeśli dziecko jest na tyle duże, że będzie umieć wykorzystać jego opcje.

Zegarek z GPS dla dziecka

Dużym zainteresowaniem w kategorii smartwatch dziecięcych cieszą się zegarki z GPS. Pozwalają one na ustalenie lokalizacji dziecka z poziomu smartfona. Dzięki takiej opcji rodzic w każdej chwili może sprawdzić, gdzie znajduje się jego pociecha. Zegarki z GPS dla dziecka to jednak droższe modele.