Portfele i saszetki dziecięce

Jak nauczyć dziecko oszczędzania?

Oszczędzanie i mądre gospodarowanie pieniędzmi to umiejętności, których powinno uczyć się od najmłodszych lat. Dziecko powinno w tym zakresie podpatrywać rodziców, a także otrzymywać od nich praktyczne porady. Jednak nie ma co ukrywać, że najlepszą nauką jest praktyka. To, dlatego maluch już od wczesnych lat powinien otrzymywać kieszonkowe, którym będzie mógł samodzielnie zarządzać. Swoje fundusze dziecko powinno też gdzieś przechowywać. To w tym celu wraz z ustalaniem kieszonkowego, warto maluchów zakupić portfel lub saszetkę na pieniądze.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Portfele i saszetki dziecięce

Portfele i saszetki dziecięce to niezwykle popularne akcesoria. Są one nie tylko praktyczne, ale i ładne. Najmłodsi użytkownicy postrzegają je jako jeden z atrybutów dorosłości – portfel ma w końcu każdy znany im dorosły. Maluch obdarowany portfelem lub saszetką będzie czuć się doroślej i pewniej siebie, dostanie też jasny sygnał, że otrzymane kieszonkowe jest do jego wyłącznej dyspozycji. Przeglądanie oferty portfeli i saszetek dziecięcych warto połączyć z rozmową o oszczędzaniu, zachowaniu na zakupach, pracy i zarabianiu, rozwoju osobistym i zawodowym itd.

Kiedy kupić dziecku portfel?

Specjaliści zachęcają, aby naukę gospodarowania pieniędzmi zacząć jak najwcześniej. Za dobrym moment wypłacania drobnego kieszonkowego, a co za tym idzie, zakupu dziecięcego portfela lub saszetki, uznaje się czas, kiedy dziecko skończy 4 lata.

Jaki portfel dla dziecka wybrać?

Akcesoria dla dzieci to ogromna kategoria, w której znaleźć można wiele modeli, wzorów i fasonów gadżetów. Nie inaczej jest w przypadku portfeli i saszetek dziecięcych. Producenci tych dodatków proponują bardzo wiele możliwości. Naszym sklepie można dokonać zakupu zarówno portfela dziecięcego, jak i popularnych saszetek typu nerka dla dzieci. To, jaki fason portfela dziecięcego się wybierze, dobrze jest uzależnić od wielu malucha. Dzięki temu zyska się pewność, że gadżet będzie wygodny i prosty w użyciu, a także w 100% bezpieczny.

Portfel dla 3-latka

Portfele i saszetki dziecięce to nie tylko miejsce przechowywanie kieszonkowego od rodziców, ale i trzymania skarbów i mniejszych zabawek. Jako skrytkę na skarby portfele i saszetki wykorzystują przede wszystkim najmłodsze dzieci. Zamykają one w nim znalezione w czasie spacerów listki, kamyki lub niewielkie zabawki z Kinder niespodzianki.  Na dzieci w wieku 3-4 lat polecane są niewielkie portmonetki. Są one idealne do przechowywania bilonu (którym zazwyczaj dysponują dzieci w tym wieku) oraz drobnych gadżetów. Do portmonetki łatwo wkładać pieniądze i tak samo łatwo z niej je wyciągać. Ten typ portfeli dziecięcych zazwyczaj posiada jedną kieszeń, która zapinana jest np. na zatrzask.

Portfele i saszetki dziecięce dla 3,4 czy 5 latków powinny być też bezpieczne w użytku. Aby nie stanowić zagrożenie dla malucha, nie mogą się na nich znajdować łatwo odrywające i odpadające części, którymi dziecko może się zadławić. Należy unikać portmonetek dziecięcych ozdobionych cekinami, koralikami, breloczkami i innymi tego typu dekoracjami. Takie gadżety mogą znaleźć się na portfelach i saszetkach starszaków np. młodzieży szkolonej.

Portfel dla dziecka w wieku szkolnych

Dla dzieci, które chodzą do szkoły, warto wybierać portfele i saszetki dziecięce większych rozmiarów, wyposażone w kilka komór i przegródek. Takie modele będą najbardziej praktyczne i użyteczne. Nastolatek będzie mógł w nim schować wszystkie potrzebne rzeczy, nie tylko gotówkę. W portfelu dziecięcym dla starszaków powinna znaleźć się kieszonka na bilon, przegroda na banknoty, miejsce na legitymacje, bilety autobusowe i inne drobiazgi.

Portfele i saszetki dziecięce wysokiej jakości

Akcesoria dla dzieci powinny być trwałe, wytrzymałe i solidne. Dzięki temu przetrwają niejeden upadek, rozlany soczek czy inne nieszczęście. Na trwałość portfeli i saszetek dziecięcych wpływa przede wszystkim materiał, z jakich zostały wykonane. Dla najmłodszych najlepiej wybierać akcesoria z materiałów wytrzymałych, odpornych na zabrudzenia, łatwych w czyszczeniu. Dużą zaletą jest, jeśli portfel będzie można uprać w pralce – aby tak było, powinien on pozbawiony ozdób pasmanteryjnych, np. cekinów czy koralików. Trwałe i solidne portfeliki dla dzieci najczęściej szyte są z wodoodpornych i poliestrowych tkanin.

Mechanizm otwierania i zamykania

Portfele i saszetki dziecięce powinny być łatwe i proste w użytku. Aby tak było w czasie zakupu, należy zwrócić uwagę, czy posiadają one wygodne zamykanie i otwieranie. Nie powinno się ono zacinać, klinować, przycinać, ciężko chodzić. Portfele i saszetki dziecięce mogą być zamykane na zamek błyskawiczny, napy, guziki oraz rzepy. Za najwygodniejsze uznawane są portfele na rzepy, z nimi poradzić umie siebie nawet kilkulatek. Warto jednak pamiętać, że zamykanie powinno być na tyle dobre, aby nie otwarło się samo, a zgromadzone w portfelu pieniądze nie wypadły.

Design portfeli dziecięcych

W naszym sklepie można zakupić kolorowe portfele i saszetki dziecięce. Niektóre modele mają nadrukowane bajkowe i baśniowe wzory, inne wyróżniają się ciekawymi kolorami. Większość dzieci wybiera akcesoria w żywych barwach, które nawiązują do modnych wzorów. W tym sezonie dużym zainteresowaniem cieszą się portfele w lamy, sówki czy flamingi.