Czapki i rękawiczki niemowlęce

Czapki i rękawiczki niemowlęce – jakie i czy kupować?

Czapki i rękawiczki niemowlęce to akcesoria przydatne nie tylko zimową porą. Specjaliści radzą, aby do 3 roku życia zakładać cienkie, bawełniane czapeczki zawsze po kąpieli, przed wyjściem na spacer czy w wietrzny dzień. Czapka niemowlęca powinna chronić też główkę dziecka w wyjątkowe gorące i upalne dni. Nakrycie głowy należy ściągać zawsze po wejściu do pomieszczania, zapobiegnie to przegrzaniu malucha. Rękawiczki niemowlęce to natomiast gadżet, o który wielu rodziców uzupełni niemowlęcą wyprawkę. Zakładane na rączki mają chronić twarz przed zadrapanie przez ostre i długie paznokcie noworodka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czapka w wyprawce niemowlęcej

W wyprawce do szpitala dla niemowlaka oprócz ubranek: body, śpioszków, kaftaników, spodenek, pajacyków i innych ubrań powinny znaleźć się również czapki i rękawiczki niemowlęce. Są one ważnym elementem wyprawki. Czapka dla noworodka przyda się w kilku egzemplarzach. Będzie ona potrzebna nie tylko w szpitalu, ale później w domu. Do szpitala najlepiej zabrać czapkę bawełnianą, delikatną, przewiewną. Najlepiej wybierać model niewiązane pod szyją, większość dzieci nie przepada za tego typu gadżetami. Jeśli dziecko urodzi się w okresie jesienno-zimowym w wyprawce do szpitala powinny znaleźć się cieplejsze czapki niemowlęce uszyte z grubszej bawełny, polaru lub weluru. Przydadzą się one w czasie transportu dziecka ze szpitala do domu. W lecie maluch może podróżować w lekkiej czapeczce.

Rozmiar czapek niemowlęcych

W naszym sklepie dostępne są czapki i rękawiczki niemowlęce w różnych rozmiarach. W przypadku czapek dla niemowlaków rozmiar sprawdza się na podstawie obwodu głowy dziecka. Z racji tego, że przed urodzeniem trudno ustalić rozmiar wielu rodziców ma problem doborem odpowiedniego akcesorium. Specjaliści radzą, aby kupować czapki w rozmiarze 36-38 cm. Większość dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia posiada właśnie taki obwód główki. Po pierwszym miesiącu dziecko można zakładać czapeczki niemowlęce w rozmiarze 40 cm. Zazwyczaj są one wystarczające do 3 miesiąca życia. Dzieci w wieku 3-6 miesięcy powinny nosić rozmiar 43 cm, a 6-12 miesięczne niemowlaki 47 cm.  Warto zaznaczyć, że dla wcześniaków przeznaczone są czapki niemowlęce w rozmiarze 34 i 35.  Należy również pamiętać, że poszczególne fasony różnią się między sobą wielkością.

Ile czapek powinno mieć niemowlę?

Kompletując garderobę niemowlaka, już na początku warto kupić kilka czapeczek w różnych rozmiarach oraz fasonach i grubościach. Dzięki temu z łatwością będzie można dopasować nakrycie głowy do główki dziecka, a także warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Jaką czapkę niemowlęcą wybrać?

Czapki niemowlęce dostępne są w wielu modelach, fasonach, wzorach. Bez względu na to, jaki się wybierze, należy pamiętać, że czapka niemowlęca nie może uciskać delikatnej główki dziecka. To, dlatego najlepiej jest wybierać modele nieco większe i obszerniejsze.  Idealna czapka powinna również zakrywać uszy oraz głowę dziecka – stąd wielu rodziców wybiera modele wiązane.

Czapki i rękawiczki niemowlęce powinny również być wykonane z materiałów przyjaznych wrażliwej skórze. Ważne jest, aby materiał był naturalny i ekologiczny. Takie właściwości posiada m.in. niezwykle popularna bawełna oraz cieszące się coraz większym zainteresowaniem włókno bambusowe. Czapeczki dla niemowląt nie mogą posiadać też szwów, które będą zostawać bolesne ślady na główce czy wrzynać się w delikatne ciemiączko. W przypadku wyboru czapek wiązanych należy uważać na sznurki i troczki, są one niebezpieczne dla starszych niemowląt, które mogą odciąć sobie nie dopływ powietrza.

Rękawiczki niemowlęce – czy są potrzebne?

Rękawiczki w przypadku niemowląt to nie tylko zimowe akcesorium. Te cienkie i z miłych w dotyku tkanin powinny znaleźć się w wyprawce do szpitala, a także być używane przez pierwsze dni w domu. Rękawiczki dla noworodków to tzw. niedrapki. Ich zadaniem jest zapobieganie zadrapaniom i podrażnieniom wrażliwej i delikatnej skóry niemowląt. Wykonywane są one najczęściej ze 100% bawełny, a dla większego komfortu i wygody posiadają nieuciskające ściągacze. Rękawiczki niedrapki sprawdzą się nie tylko w szpitalu czy domu, ale mogą być wykorzystywane podczas spacerów jako ocieplacz.

Modne czapki i rękawiczki niemowlęce

W tej kategorii ubranek niemowlęcych oferujemy szeroki wybór czapek i rękawiczek na najmłodszych.  W naszym asortymencie znajdują się czapki i rękawiczki niemowlęce w najróżniejszych kolorach i o uroczych wzorach, które odpowiadać będą i dziewczynkom, i chłopcom. Proponujemy też szeroki wybór czapek i rękawiczek dla niemowląt w uniwersalnych kolorach i wzorach odpowiednich dla obydwóch płci. Najmodniejsze modele to te z motywami graficznymi przedstawiającymi postacie z lubianych i ponadczasowych bajek oraz z uniwersalnymi wzorami np. w paski, gwiazdki, kółeczka, tęcze. W naszym sklepie można zakupić osobno czapeczkę dla niemowlaka i niedrapki lub psować na cały zestaw. Komplet czapeczka + rękawiczki niedrapki to doskonały pomysł z okazji narodzin dziecka czy na baby shower.