Skarpetki niemowlęce

Najlepsze skarpetki niemowlęce

Chociaż noworodek czy niemowlę jeszcze nie chodzi samodzielnie, to skarpetki są jednym z obowiązkowych elementów garderoby. Najczęściej ubiera się je na pajacyki lub śpiochy. Skarpetki niemowlęce mają zabezpieczyć małe stópki przed wyziębieniem. Małe skarpetki w pierwszych dniach życia dziecka mogą również zastąpić rękawiczki, które zakłada się na raczki, aby dziecko nie zadrapało sobie buzi. Wybierając skarpetki niemowlęce, trzeba skupić się na kilku ważnych parametrach tej z pozoru mało istotnej odzieży dla najmłodszych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaki rozmiar skarpetek dla niemowlaka?

Oferta skarpetek dla niemowląt jest bardzo szeroka. Rodzicom problem sprawia przede wszystkim dobro odpowiedniego rozmiaru. Problem pojawia się głównie przy zakupie pierwszych skarpetek, które zabiera się wraz ze szpitalną wyprawką dla niemowlaka. Przy bliższym rozpoznaniu tego tematu można się jednak przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Większość producentów skarpetek niemowlęcych zamiast długości stopy podaje wiek dziecka, dla jakiego adresowany jest produkt. Dla najmłodszych przeznaczone są więc skarpetki w przedziale wiekowym 0-3 miesięcy. Starszym niemowlętom powinno się zakładać skarpetki dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy, kolejna kategoria wiekowa to 9-12 miesięcy. Należy pamiętać, że skarpetki niemowlęce mają duże właściwości elastyczne. Dzięki temu są nie tylko zdrowe dla małych nóżek, ale i nie muszą być ściśle dopasowane rozmiarowo.

Chcąc kierować się długością stopy dziecka, najlepiej wybierać skarpety o długości 9-10 cm. Pomocne w doborze odpowiedniego rozmiaru będzie to, że producenci czasem podają na skarpetkach nie tylko długość stopy, ale i całego ciała dziecka np. 56, jest to najmniejszy rozmiar ubranek niemowlęcych.

Kiedy liczy się rozmiar skarpetek niemowlęcych?

Należy pamiętać, że o ile w pierwszych miesiącach życia rozmiar skarpetek niemowlęcych nie jest najważniejszą rzeczą, to staje się istotny, kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Wtedy to muszą być one ściśle dopasowane do długości stopek. Zbyt ciasne lub za luźne skarpetki będą utrudniały maluchowi poruszanie się. Dla dzieci zaczynających chodzić lub raczkować dobrym wyborem są skarpetki niemowlęce antypoślizgowe, które wyposażone są gumowe elementy zapobiegające poślizgnięciu się.

Materiał wykonania skarpetek dla niemowląt

W przypadku ubranek niemowlęcych w tym i skarpetek bardzo ważny jest materiał ich wykonania. Zaleca się wybieranie dla dzieci odzieży uszytej z naturalnego tworzywa np. bawełny lub włókna bawełnianego. Dobrze, jeśli skarpetki niemowlęce, a dokładnie materiał ich wykonania posiada certyfikaty i jest antyalergiczny. W naszym sklepie największą popularnością cieszą się bawełniane skarpetki niemowlęce, które pozwalają skórze oddychać i właściwości cyrkulują powietrze, dzięki temu skórze dziecka nie grozi przegrzania ani spocenia się.

W zakresie materiału na skarpetki dziecięce ważna jest również jego grubość. Powinna być ona dopasowana do pogody i temperatury. Na zimę najlepsze są długie i grubsze skarpetki niemowlęce, które zapewnią skórze odpowiednią izolację od chłodnego powietrza. Zimowe skarpetki dla niemowląt najczęściej szyte są z polaru lub grubszej bawełny.  Latem lepiej jest sięgać po krótkie i cienkie skarpety najlepiej w jasnych kolorach. Jasne barwy będą odbijać od siebie światło słoneczne, a przez to chronić pośrednio organizm przed przegrzaniem.

Ile par skarpetek niemowlęcych kupić?

Szafę dziecięcą warto zaopatrzyć nie w jedną czy dwie pary skarpetek niemowlęcych, ale w kilka-kilkanaście. Dodatkowe pary przydadzą się zawsze. Maluchy bardzo szybko się brudzą i stale potrzebują zamienników. Skarpety dziecko (tak samo, jak dorosłym) powinny być zmieniane codziennie, ponieważ są elementem bielizny i bezpośrednio stykają się z ciałem. Te niemowlęce zaleca się prać w specjalnych proszkach dla niemowląt, delikatniejszych niż te dla dorosłych.

Niecodzienne skarpetki dla niemowląt

 Oprócz zwykłych skarpetek niemowlęcych w naszym sklepie można zakupić fikuśną odzież dla najmłodszych. Jednym z jej przejawów są skarpetki z grzechotką. Nie tylko zabezpieczają one przed chłodem, ale i stanowią rozrywkę dla malucha. Ten sięgając stopek, będzie wprawiał grzechotki przy skarpetkach w ruch, a te będą wydawać atrakcyjne dźwięki. Taki gadżet dobrze sprawdza się w czasie dłuższych podróży samochodem lub spacerów w wózku. Kolorowe grzechotki przy skarpetkach wykonywane są z miękkich materiałów i przybierają różne formy. Najpopularniejsze są różnorodne zwierzęta.

Na co zwrócić uwagę kupując skarpetki niemowlęce?

Rozmiar i materiał to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku skarpetek niemowlęcych. Przy zakupach dobrze jest wrócić uwagę na wykończenie skarpetek. Ich szwy powinny być miękkie i gładkie, aby nie zostawiać śladów na skórze dziecka. Elastyczne powinny być też ścigacze, które w skarpetach niemowlęcych przybierają formę bez uciskową, żeby nie zaburzać krążenia w nóżkach malucha. Nie zapomnijmy także o wyglądzie skarpetek dla niemowląt. Kształt i kolor mają znaczne nawet dla najmniejszego dziecka.