Puzzle - akcesoria

Gadżety dla fanów układania puzzli

Zabawa puzzlami to świetna rozrywka w każdym wieku. Po puzzle i układanki chętnie sięgają dzieci i dorośli. Puzzle w naszym sklepie kupić można już dla kilkumiesięcznego dziecka. Ich układanie jest nie tylko dobrą zabawą, ale i intelektualną rozrywką. Pozwala na ćwiczenie cierpliwości, spostrzegawczości, zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej. Ponadto puzzle pozytywnie wpływają na koncentrację i naukę kojarzenia. Warto też zaznaczyć, że puzzle to prosta i tania rozrywka. Niewielkie zestawy można kupić już za kilka złotych. Okazuje się jednak, że prawdziwi fani układania puzzli oprócz samych układanek powinni zaopatrzyć się w akcesoria do puzzli.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Puzzle jako element dekoracyjny wnętrza

Puzzle szczególnie te o dużej ilości elementów przedstawiające widoki, krajobrazy, miasta, kosmos, mamy świata to ciekawa dekoracja wnętrza. Ułożone puzzle mogą przemienić się w samodzielnie stworzony obraz na ścianę. Ułożone „trofeum” można powiesić dobnie na ścienianie w salonie, kuchni, pokoju dziecka czy w biurze. Aby to jednak przekształcenie puzzli w obraz było łatwiejsze warto skorzystać z akcesoriów do puzzli. Te podstawowe to kleje, maty oraz pudełka do sortowania.

Rodzaje akcesoriów do puzzli

Akcesoria do puzzli nie jest wiele. W naszym sklepie znajdziesz te podstawowe, które wspomogą układanie puzzli i ich późniejsze wykorzystywanie. Pierwszym akcesoriom do puzzli, na które powinny zwrócić uwagę fani układanek, są specjalne maty. Na nich można układać puzzle, a także przyklejać do niej poszczególne elementy. Dzięki przyklejeniu puzzli do maty ułożony obrazek (nawet ten niedokończony) będzie można bezpiecznie zwijać i rozwijać bez ryzyka uszkodzenia. Mata do puzzli pozwala na układanie nawet wielkich zestawów przy minimalne ilości miejsca. W naszym sklepie znajdziesz maty do puzzli różnej wielkości. Dzięki temu możesz dopasować rozmiar maty do wybranej układanki.

Kolejnym akcesorium do puzzli jest klej. Klej do puzzli jest niezbędny, jeśli układankę chce się przemienić w obraz do powieszenia na ścianie. Puzzle przykleja się na wyżej wskazanej macie. Cały proces jest bardzo łatwy i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Akcesoria do puzzli – pudełka do sortowania

Fani układania obrazków z puzzli konieczne powinni zwrócić swoją uwagę na pudełka do sortowania. Jest to akcesorium, które w znacznym stopniu pomaga w układaniu zaawansowanych układanek o wielu elementach. Zestaw pudełek do sortowania puzzli obejmuje kilka sztuk pudełek, z których każde ma inny kolor i rozmiar. Dzięki temu można sortować poszczególne elementy układanki wg kolorów, a po wsadzaniu pudełka jednego w drugie przechowywać elementy, kiedy odpoczywa się od zabawy.

Producenci akcesoriów do puzzli

Akcesoria do puzzli produkują te same firmy, które tworzą układanki. W naszej ofercie można więc znaleźć maty, kleje czy pudełka do sortowania takich firm jak Heye, Ravenburger, Trefl, Clementoni czy Ecuca. Koszt ich zakupu do od kilkudziesięciu złotych w górę. Najdroższe akcesorium do puzzli to wielkoformatowe maty.