Puzzle tradycyjne

Rozrywka dla każdego

Tradycyjne puzzle zna każdy z nas. Układamy je od wczesnego dzieciństwa, a niektórzy traktują je jak hobby w dorosłym życiu. W naszym sklepie tradycyjne puzzle cieszą się bardzo dużą popularnością. Nabywców znajdują zarówno zestawy z dużą ilością elementów, jak i te składające się z kilku puzzli i przeznaczone dla najmłodszych. Zróżnicowany wybór sprawia, że łatwo dobrać tradycyjne puzzle do wieku i zainteresowań. Jest to możliwe, ponieważ poszczególne zestawy różnią się nie tylko ilością elementów do składania, ale i tematyką, i wzorem, który się tworzy. W ofercie naszego sklepu znajdują się więc puzzle z postaciami bajkowymi, z filmów, zwierzątka, samochodu i inne pojazdy, miasta, krajobrazy, rośliny, reprodukcje obrazów, postaci, kosmos i świat. Oferujemy również puzzle religijne. Wybór jest ogromny i coś dla siebie znajdzie każdy entuzjasta puzzli tradycyjnych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto układać tradycyjne puzzle?

Układanie tradycyjnych puzzli to nie tylko dobra zabawa, ale i trening zdolności manualnych, percepcji wizualnej, umiejętności kognitywnych, które odpowiadają za organizację i strategię procesu układania. W czasie układania tradycyjnych puzzli ćwiczy się również cierpliwość, wytrwałość, logiczne myślenie oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Po puzzle warto więc sięgać jak najwcześniej. Dla małych dzieci przeznaczone są puzzle z małą ilością elementów, z dużymi elementami i o nieskomplikowanym obrazku.

Tradycyjne puzzle to nie tylko zabawka dla dzieci, ale i wspaniała rozrywka dla dorosłych. Oni również w czasie ich układania ćwiczą swoją cierpliwość, spokój, skupienie i opanowanie. Poprawiają również swoją motorykę. Tradycyjne puzzle to także zabawa pozwalające spędzić czas wspólnie z całą rodziną. Obrazki można dogadać nie tylko samodzielnie, ale i w większej grupie. Będzie to wzmacniać więzy, uczyć komunikacji interpersonalnej, zasad gry zespołowej, prawidłowych kontaktów i zachowania w towarzystwie.

Jakie puzzle tradycyjne wybrać dla dziecka?

Po tradycyjne puzzle sięgać mogą już 2-latki. Trzeba jednak odpowiednio dobrać układanki do możliwości i wieku malucha. Poziom trudności puzzli jest bardzo różny. Aby go ocenić, należy pod uwagę wziąć takie czynniki jak ilość elementów i ich rozmiar, doświadczenie w układaniu, stopień zróżnicowanie obrazka (ilość detali, szczegółów, kolorystykę). Puzzle należy również dobrać do indywidualnych predyspozycji pociechy. Niektóre dzieci o wiele szybciej od rówieśników są w stanie ułożyć skomplikowane obrazki. Wynika to nie tylko z uwarunkowań, ale i doświadczenia w układaniu puzzli tradycyjnych.

Specjaliści zalecają, aby dla 2-3 – latków wybierać puzzle duże, złożone z dosłownie kilku elementów. Najczęściej wybierane są układanki prezentujące zwierzęta, samochody czy postacie z bajek. Dobrym pomysłem jest wybranie dla dziecka takich puzzli, które nie tylko będą bawić, ale i uczyć np. nazw zwierzątek czy pojazdów mechanicznych. Puzzle tradycyjne ze zwiększoną ilością elementów (20-30) to dobry wybór dla 4-latków, którzy mają bardziej rozwinięte zdolności manualne i lepiej radzą sobie z drobnymi przedmiotami i precyzją ruchów.

Puzzle tradycyjne nie tylko dla dzieci

Po puzzle tradycyjne często sięgają osoby dorosłe. Wybierają one puzzle powyżej 1000 elementów. Najczęściej stawiają na puzzle przedstawiające krajobrazy, miasta, mapy świata czy kosmos. Układanie puzzli osoby dorosłe traktują nie tylko jako zabawę, ale i formę redukcji stresu po cały dzień pracy. Po ułożeniu obrazu tradycyjne puzzle mogą stanowić ciekawą dekorację ściany. Ciekawym rozwiązaniem są puzzle, z których można ułożyć oryginalny tryptyk.

Rodzaje puzzli

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór puzzli. Oferujemy puzzle w wersji tradycyjnej, a także ich urozmaicone wersje czy też zestawy z dodatkowymi gadżetami. Dużą popularnością cieszą się puzzle dwustronne, które zawierają aż dwa obrazki. Inny typ puzzli, który budzi duże zainteresowanie to układanki mini, idealnie nadające się na symboliczny upominek. Ciekawym rodzajem puzzli są również te obserwacyjne. Charakteryzują się one tym, że do zestawu dołączony jest plakat. Puzzle obserwacyjne są bogate w detale, a w ramce dookoła są wskazówki, co należy znaleźć. Rodzice małych artystów swoją uwagę powinni również zwrócić na puzzle do kolorowania, do których dołączane są kredki, a nawet naklejki dekoracyjne. Wiele puzzli w naszym sklepie to również rozbudowane zestawy, które oprócz układanek zawierają popularne gry np. memory czy domino. Wielu dzieciom do gustu przypadają także puzzle z okienkiem. Dzięki takiemu gadżetowi ułożony obrazek nabiera nowego charakteru.

Producenci tradycyjnych puzzli

Najpopularniejsi producenci tradycyjnych puzzli to:

  • Trefl
  • Clementoni
  • Ravensburger
  • Castor
  • Castorland
  • Crocodile Creek

Oferują oni tradycyjne puzzle dla najmłodszych, starszych dzieci, a nawet dorosłych. Wszystkie będą się cechowały wysoką jakością, a spore zróżnicowanie tematyczne pozostawia ogromny wybór. Z pewnością wszystkie zasługują na uwagę, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem idealnych puzzli dla każdego.