Puzzle i układanki

Puzzle dla dzieci i dorosłych

Puzzle to jedna z najbardziej popularnych gier. Każdy z nas, choć raz w życiu je układała. Niemal w każdym domu znajdziemy jedno opakowanie puzzli w wydaniu tradycyjnym lub bardziej nowoczesnym. Puzzle układają i dzieci, i osoby dorosłe, dla których tworzenie obrazków z pociętych elementów staje się prawdziwą pasją. Układanie puzzli jest tym ciekawsze, że gry są zróżnicowane w zakresie tematyki, stopnia zaawansowania, materiału wykonania, rodzaju. Dzięki temu bardzo prosto można dopasować układanki do swoich zainteresowań, możliwości, umiejętności, wieku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje puzzli i układanek

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje puzzli i układanek. Są one przeznaczone i dla dzieci i dla dorosłych. Różnią się od siebie tematyka, materiałem wykonania, kwalifikacją wiekową. U nas znajdziesz:

  • Puzzle tradycyjne;
  • Puzzle piankowe;
  • Puzzle i układanki 3D;
  • Układanki;
  • Akcesoria do puzzli.

Wszystkie produkty w naszym sklepie posiadają wymagane atesty i certyfikaty, przez co są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych. Na pudełka można znaleźć oznaczenie wiekowe, pozwalające dopasować produkt do wieku malucha. Oferujemy puzzle i układanki w atrakcyjnych cenach. Dzięki rabatom, promocjom i wyprzedażą możesz kupić wymarzone puzzle w niskiej cenie.

Poziomy trudności puzzli

Puzzle to rozrywka w każdym wieku. Uniwersalność gry wynika z tego, że ma ona wiele poziomów trudności. Aby ocenić stopień zaawansowania trudności danego zestawu puzzli, należy przeanalizować ilość i rozmiar elementów oraz stopień zróżnicowania obrazka. Im więcej jest elementów i im są one mniejsze, tym puzzle są zaawansowane i trudniejsze do ułożenia. Trudne puzzle to również te z dużą ilością detali, drobnych szczegółów, jednej tonacji kolorystycznej.

Pomocą w ustaleniu poziomu trudności puzzli są liczne odznaczenia i podpowiedzi producentów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając poziom trudności układanek, zawsze trzeba brać indywidualne predyspozycje. Doświadczeni układacze z wyćwiczonym umysłem nawet nie będąc zaawansowani wiekowo, poradzą sobie z puzzlami o dużej ilości elementów i szczegółowymi.

Dlaczego warto układać puzzle?

Puzzle to świetna zabawa. Można układać je samodzielnie lub w gronie rodziny, przyjaciół. Z ich układania płynie jednak nie tylko rozrywka, ale i nauka. Układanie puzzli pozytywnie wpływa na wyobraźnię przestrzenną, poprawia motorykę, uczy cierpliwości, spokoju, skupienia, opanowania, spostrzegawczości. Układanie wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi wzmacniają więzi społeczne, uczą komunikacji międzyludzkiej, zasad gry zespołowej. Takie umiejętności i zachowania warto rozwijać zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Puzzle – od jakiego wieku?

Po tradycyjne puzzle sięgać mogą dzieci od 3. roku życia. Dla nich proponujemy małe zestawy z dużymi elementami, których jest niewiele. Stopień trudności puzzli dla 3 – latków nie jest duży. Zazwyczaj przedstawiają one zwierzątka, kolorowe obrazki, postacie lub motywy ze znanych bajek. Puzzle powyżej 3 lat to także te 3D i różnego rodzaju układanki. I chłopcy ucieszą się z puzzli 3D przesiadających dinozaury, dziewczynki z układanek – przebieranek lub szurowanek.

Warto zaznaczyć, że po puzzle sięgnąć mogą też rodzice mniejszych dzieci. Dedykowane są im przede wszystkim puzzle piankowe. Stanowią one ciekawe układanki, a także mogą służyć jako maty do zabawy czy sześciany do przechowywania zabawek. Puzzle piankowe podobnie jak te tradycyjne dostępne są w różnej wielkości zestawach.

Specjaliści dla najmłodszych dzieci polecają puzzle drewniane z lub bez pinezek, które są bezpieczne, ekologiczne i bardziej wytrzymałe. Małe dzieci świetnie bawić będą się także przy pomocy puzzli klockowych. Najlepszy wybór dla starszaków to puzzle, które uczą np. z literkami, cyferkami, figurkami. Pozwalają one nabywać nowe umiejętności i poznawać świat. Rodzice powinni również pamiętać o puzzlach magnetycznych, które doskonale sprawdzą się w podróży lub na wakacjach.

Puzzle dla dorosłych

Nasz sklep oferuje nie tylko puzzle – zabawki dla najmłodszych, ale i puzzle dla dorosłych. Zestawy zawierają dużą liczbę elementów, często powyżej 1000. Puzzle dla dorosłych to te, na których znajdują się reprodukcje znanych obrazów, krajobrazów, budynków, mapy świata. Po ich ułożeniu za pomocą akcesoriów do puzzli można układanki przekształcić w obrazy na ścianę. Pomogą w tym klej do puzzli oraz maty do przyklejania.

Puzzle dla dorosłych to również te przestrzenne, czyli trójwymiarowe. Ich układanie pozwala na tworzenie różnych modeli, figurek i budynków w trójmiarze. Nie są więc to płaskie i nudne obrazki, ale dekoracyjne konstrukcje, którymi w niektórych przypadkach da się nawet bawić. Puzzle 3D pozwala postawić na biurku czy półce miniaturkę Big Bena, Wieży Eiffla czy Koloseum.

Nasz sklep oferuje ci szeroki wybór puzzli i układanek dopasowanych do każdego wieku i rozmaitych zainteresowań. Stawiamy na produkty znanych i renomowanych marek zabawek dziecięcych. Są one bezpieczne dla najmłodszych – posiadają wszystkie konieczne certyfikaty i atesty. Do zakupów zachęcają także atrakcyjne ceny, liczne promocje i wyprzedaże.