Modele do sklejania

Sklejanie modeli: powszechne hobby

Modele do sklejania to zestawy części i rozmaitych elementów, z których tworzy się pomniejszone obiekty, pojazdy czy postacie. Modelarstwo uznawane jest za niezwykle popularne hobby, ale także i sport. Sklejaniem modeli zajmują się zarówno duzi, jak i mali. Jest to możliwe dzięki temu, że na rynku jest szeroki wybór modeli do sklejania od tych banalnie prostych, do skomplikowanych, których stworzenie wymaga wielu godzin pracy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Modele do sklejania dla dzieci

Modele do sklejania to zabawki lubiane przez dzieci. Maluchy lubią tworzyć, sklejać przede wszystkim różnego rodzaju samoloty. Najpopularniejsze modele do sklejania dla dzieci to samoloty, samochody oraz czołgi. Popularne są również te związane z kolejnictwem oraz nawiązuje do znanych i lubianych bajek i filmów np. Star Wars. Modele do sklejania to nie tylko dobra zabawa dla dzieci, ale i możliwość nabycia nowych umiejętność. Choć w założeniu te przeznaczone dla najmłodszych są niezwykle proste, a ich złożenie nie wymaga używania kleju, nożyczek czy malowania, to i uczą dziecko cierpliwości, precyzji, ćwiczą koordynacją workowo-ruchową, wyrabiają zdolności manualne.

Modele do sklejania dla dorosłych

Modelarstwo to zajęcie nie tylko dla najmłodszych. Hobby to praktykuje wiele osób dorosłych. Również one znajdą w naszym sklepie coś dla siebie. Proponujemy im szeroki wybór modeli do sklejania o zaawansowanym stopniu. Posiadają one wiele elementów i pozwalają na stworzenie atrap niemal identycznych z pełnowymiarowa pierwowzory. Wykonanie tych modeli wymaga dużej wprawy i wielu godzin pracy, a także użycia narzędzie i materiałów modelarski. Nierzadko taki modele należy samodzielnie pomalować. Wykonany estetycznie model będzie stanowić oryginalną ozdobę każdego wnętrza od domowego do biurowego. Modele do sklejania dla dorosłych są bardziej skomplikowane, zawierają duże ilości małych części i elementów, przez to nie są polecane najmłodszym adeptom tego hobby.

Rodzaje modeli do sklejania

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę modeli do sklejania. Oferujemy produkty takich firm jak Tamiya, Italeri, Trumpeter, Revell. Na naszych półkach znajdują się modele wykonane z różnych materiałów. Oferujemy:

  • Modele drewniane, które występują głównie w postaci statków; modele do sklejania z drewna są przeznaczone dla starszych dzieci i dorosłych, ich złożenie wymaga sporych umiejętności; modelarze cenią je jednak za doskonałe odwzorowanie oraz estetyczny i imponujący wygląd; w wielu modelach drewnianych znajdują się elementy ceramiczne lub z miedzi;
  • Modele metalowe – są to głównie modele kolekcjonerskie do samodzielnego montażu; po złożeniu służą one jako ozdoba pomieszczenia; w ofercie naszego sklepu znajduje się wiele modeli metalowych wykonanych w różnych skalach i będących dokładnym odwzorowaniem swoich prawdziwych odpowiedników; zakupić można m.in. modele kultowych samochodów m.in. Ferrari, Porsche, Lamborghini, Chevroleta itd.
  • Modele plastikowe – najtańsze i najprostsze do złożenia modele plastikowe to te dedykowane najmłodszym modelarzom; wiele z nich jest prostymi do złożenia zabawki dedykowanymi dzieciom powyżej 3 roku życia; w ofercie naszego sklepu znaleźć można również modele do sklejania dla starszych dzieci; przyjmują one bardzo różne kształty od statków pirackich, przez łodzie podwodne, ciężarówki, samoloty wojskowe, dinozaury, samochody.

Modelarstwo – pasja na lata

Modelarstwo to hobby, z którego się nie wyrasta. Zainteresowanie modelami do składania w dzieciństwo może przerodzić się w pasję na lata, a nawet i zwód. Warto pamiętać, że sklejanie modeli to nie tylko hobby i dobra zabawa, ale i sport. Wystawy i konkursy odbywają się cyklicznie w największych miastach Polski. Zabawę modelami do sklejania warto rozpocząć od tworzenia prostych konstrukcji i zobaczyć, czy dziecko taka forma zabawy będzie odpowiadać. Wraz z wiekiem i rozwojem jego umiejętności może kupować coraz bardziej skomplikowane modele, które pozwolą pociesze doskonalić sztukę modelarstwa. Nie można również zapomnieć, że modele do sklejania to zabawa, która wykształca w dziecko wiele pożądanych i ważnych umiejętności. Uczy cierpliwości, spostrzegawczości, kreatywności, rozwoju motoryka i zdolności manualne, koordynację wzrokowo – ruchową, a także pogłębia ciekawość świata.

Jak wybrać model do sklejania dla dziecka?

Pierwsze modele do sklejania dla dziecka nie powinny być zbyt skomplikowane, zestaw nie może zawierać wiele elementów. Istotny jest również wiek maluch. Składanie modeli nie jest czynnością prostą – wymaga precyzji i skupienia, stąd też dla najmłodszych dzieci wybiera się bardzo proste modele, które zawiera maksymalnie kilka części. Wybrane zestawy nie powinny wymagać klejenia czy malowania. Bardziej zaawansowane modela przeznaczone są dla dzieci powyżej 8 roku życia. One mogą już zaznajamiać się z pierwszymi, podstawowymi narzędziami i materiałami modelarskimi. Oznacza to, że dedykowane są im modele plastikowe, które wymagają klejenia, a czasem nawet malowania czy lakierowania. Starszaki bez problemu powinny poradzić sobie z modelami do sklejania przedstawiającymi samochody, samoloty, czołgi, pociągi, statki, budowle.