Modele kolekcjonerskie

Tworzenie własnych kolekcji

Modelarstwo pozwala na tworzenie mniejszych atrap rzeczywistych obiektów takich jak samochody, statki, pociągi, okręty, czołgi. Stworzone modele, szczególnie te stworzone przez zawodowców to prawdziwe działa sztuki. Estetyczne i efektowne mogą być ozdobą nie tylko pokoju dziecięcego, ale i pokoju dziennego, innego pomieszczenia reprezentacyjnego czy biura. Funkcje dekoracyjne mają przede wszystkim modele powstałe w wyniku tzw. modelarstwa redukcyjnego. Jego założeniem jest dokładne oddanie wyglądy danego obiektu i zachowanie jego skali. Dzięki temu mała atrapa wygląda niemal tak samo, jak wielkogabarytowy pierwowzór, a co więcej, ma wszystkie jego funkcje.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Porsche i wieża Eiffla na biurku

Modelarstwo pozwala na odwzorowanie i zmniejszenie wszystkich obiektów, jakie istnieją na świecie. Bez względu czy mówimy o samochodach, statkach, pociągach czy budynkach możemy liczyć na to, że znajdziemy je wśród modeli kolekcjonerskich. Te zazwyczaj wykonywane są z trwałego materiału, dzięki czemu mogą one stanowić ekspozycje przez długi czas. Większość modeli kolekcjonerskich dostępnych w naszym sklepie wykonanych jest z metalu. Trzeba to jednak zaznaczyć, że metalowe są zazwyczaj tylko niektóre części modeli kolekcjonerskich np. nadwozie i inne drobne elementy. Pozostałe części modelu są wykonane z plastiku lub gumy. Oznacza to, że modele kolekcjonerskie łączą w sobie modelarstwo plastikowe i metalowe.

Czym są modele kolekcjonerskie?

Modele kolekcjonerskie to te estetyczne i piękne. Przygotowywane są one przez producentów jak gotowe już modele – nie trzeba ich samodzielnie składać. Warto jednak zaznaczyć, że wśród propozycji modeli kolekcjonerskich można znaleźć i zestawy przeznaczone do założenia. Najpopularniejsze na rynku modele kolekcjonerskie to:

  • modele metalowe samolotów
  • modele metalowe czołgów
  • modele metalowe ciężarówek
  • modele metalowe samochodów
  • modele metalowe samolotów pasażerskich
  • modele metalowe czołgów do składania

Najpopularniejsze modele kolekcjonerskie

Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się modele kolekcjonerskie samochodów. Nasi klienci najczęściej wybierają modele metalowe firmy Minichamps. Wyróżniają się one wysoką jakością, estetyczny wykonaniem oraz tym, że modele są zaprojektowane w skali 1:43.

Alternatywą są popularne modele kolekcjonerskie samochodów firmy Spark. W jej asortymencie znajdują się nie tylko samochody, ale i pojazdy rolnicze, budowlane, motory, helikoptery, pojazdy specjalne. Firma Spark tworzy modele kolekcjonerskie w skali 1:32, 1:50, 1:55, 1:87. Producent daje możliwość zabawy pojazdami jeżdżącymi i latającymi. Dzięki temu można stworzyć naprawdę wspaniałą kolekcję modeli metalowych. Zainteresowanie wśród klientów budzą też modele kolekcjonerskie takich marek jak Ixo i Neo Models.

Modele kolekcjonerskie na prezent

Modele kolekcjonerskie pojazdów i innych maszyn są świetnym pomysłem na prezent i to nie tylko dla najmłodszych fanów motoryzacji. Z estetycznie wykonanych replik pojazdów ucieszą się też nastolatkowie czy osoby dorosłe. Modele kolekcjonerskie są więc idealnym upominkiem dla taty czy dziadka. Można je podarować na różne okazje od urodzin, imienin aż po prezent na mikołajki czy pod choinkę. Takie prezent będzie uniwersalny i spodoba się każdemu mężczyźnie czy chłopcu. Co więcej, prezent w postaci modelu samochodu, samolotu czy innego pojazdy nie jest tym rujnującym budżety. Proste, małe modele, które polecane są najmłodszym, można kupić już od kilku złotych.  Zachowują one wygląd taki sam jak pierwowzór, a na dodatek dają również możliwość zabawy dzieciom. Ucieszą się one, że pojazdem będzie można jeździć i włączyć do zabawy inne akcesoria np. tory samochodowe. Warto również nadmienić, że znajdujące się w naszym sklepie modele kolekcjonerskie są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Posiadają one wymagane certyfikaty i atesty, a dodatkowo większość z nich nie zawiera małych część, dzięki czemu bawić się mogą nimi nawet najmłodsze dzieci.

Modele kolekcjonerskie dla dorosłych to już wyższa półka cenowa. W naszej ofercie znajdują się zarówno te ekskluzywne, których cena wynosi ponad 1000 złotych np. Bbr Ferrari 275 GTB/2 S/N czy Bbr Ferrari 250 GT 1957 Prince Bernhard of Holland z gablotką, jak i tańsze propozycje za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Wybór jest szeroki i dostosowany do każdej kieszeni. Zastosowane w naszym sklepie filtry pozwolą posegregować modele od ceny najniższej do najwyższej i na odwrót, a dzięki temu przyspieszyć i usprawnić zakupy.

Szybkie i łatwe zakupy

W naszym sklepie zrobisz szybkie i wygodne zakupy. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny, liczne promocje i wyprzedaże, a także błyskawiczna dostawa sprawiają, że zakupy będą prawdziwą przyjemnością. W przypadku, gdy będziesz mieć wątpliwości, który model kolekcjonerski wybrać, chętnie pomożemy i doradzimy, a także podpowiemy, jakie produkty są aktualnie na topie. Zapaleni modelarze znajdą u nas nie tylko modele kolekcjonerskie, ale i inne niezbędne akcesoria.  Pozostałych działach oferujemy szeroki wybór narzędzi i materiałów kolekcjonerskich, modeli do sklejania czy akcesoriów z zakresu kolejnictwa.