Materiały modelarskie

W warsztacie modelarza

Sklejanie modeli to hobby, któremu oddają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Wymaga, a także ćwiczy ono cierpliwość, dokładność, umiejętność czytania ze zrozumieniem, kreatywność. Modelarstwo, szczególnie to opierające się na sklejaniu modeli historycznych pojazdów rozbudza ciekawość i poszerza wiedzę. Jednak, aby modele wychodzące spod rąk modelarza zachwycały i były estetyczne musi on przyłożyć się do ich wykonania. Okazuje się, że same dobre chęci nie wystarczą. W warsztacie modelarza musi znaleźć się wiele narzędzi i materiałów modelarskich. Ich zadaniem jest ułatwienie składania modeli oraz wpływanie na ich sferę estetyczną. Pomocne akcesoria można znaleźć w naszym sklepie. W dziale narzędzi modelarskich proponujemy różnorodne modele szlifierek, pistoletów do klejenia, nożyczek itd. Każdy zapalony modelarz powinien jednak odwiedzić i zakładkę materiały modelarskie. Tu znajdzie szeroką ofertę klei modelarskich, farb do malowania modeli, szpachlówek, rozcieńczacza, preparatów czyszczących, noży do cięcia, mat, pojemników.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Spray RC Styro Pomarańczowy 150ml (5MA4303)

Jakie materiały modelarskie wybrać?

Nasz sklep to prawdziwe królestwo dla fanów sklejania modeli. Hobbyści znajdą tu wiele przydatnych materiałów modelarskich, ale zakupów nie warto robić impulsywnie. Należy przemyśleć, jakie akcesoria będą przydatne do konstruowania danego modelu. Inne będą pomocne przy sklejaniu modelu plastikowych, inne przy drewnianych, a jeszcze inne przydadzą się fanom modeli metalowych.

Podstawowe materiały modelarskie

Podstawowy materiał modelarski to klej do modeli. Na naszych półkach modelarza znają kilka rodzajów klejów modelarskich. Pierwszy to klej polistyrenowy, czyli ten zwykły przeznaczony do modeli plastikowych. Jest bardzo trwały i szybko wiąże poszczególne elementy modelu. W naszym sklepie klej polistyrenowy dostępny jest w formie płynnej oraz w konsystencji pasty do zębów.

Alternatywą dla niego jest popularny klej super – glue, który używany jest w modelarstwie plastikowym oraz metalowy. Dalsze propozycje w naszym sklepie to żywica epoksydowa, dająca mocne połączenie oraz klej na bazie wody (wikol modelarski), który wykorzystywany jest głównie przy składaniu modelu metalowych.

Farby do modeli

W naszym sklepie znajduje się również szeroki wybór farb do modeli, które stanowią kolejny podstawowy materiał modelarski. Modelarze w naszym sklepie znajdą szeroką paletę farb i lakierów przeznaczonych do malowania modeli. Stawiamy na farby sprawdzonych producentów, wyróżniające się dobrą jakością. Najczęściej wybierane produkty to: farby pigmentowe na bazie akrylu do malowania modeli, farby matowe modelarskie, specjalne lakiery do modeli.

Co potrzebuje modelarz?

Chociaż kleje modelarskie i farby to podstawowe akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie modelarza, to nie są one jedynymi wartymi uwagi materiałami. Pomocne w sklepieniu modelu będą też takie akcesoria jak: śruby i śrubki, nakrętki, płyty, kółka, łączniki, pręty i rurki, balsa, papier japoński, taśmy, sklejki, gumy modelarskie, filie, nity, rozpuszczalniki, podkłady, profile, szpachle, lakiery, listwy, łączniki, osłony, płyny do kalki. Wszystkie te materiały modelarskie bez problemu znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy produkty kilku czołowych producentów m.in. Vallejo, Mr. Hobby, Humbrol, Tamiya, Revell, Pactra i Wamod.

Dlaczego warto kupować materiały modelarskie?

Wielu modelarzy zastanowi się, czy warto inwestować w materiały modelarskie. Przeciwnicy ich kupowania tłumaczą, że wiele akcesoriów dołączanych jest do konkretnych modeli. Jednak często dołączane do modeli akcesoria są kiepskiej jakości lub też niekompletne. Materiały modelarskie przydają się również, gdy chce się rozbudować składany model według swojej koncepcji, model zniszczy się lub uszkodzi. Dostępne u nas materiały modelarskie pozwalają go samodzielnie naprawić i przywrócić jego początkową świetność.

Jak wybrać materiały modelarskie?

Przede wszystkim materiały modelarskie powinny być dobrana do modelu, jaki będzie się składać. Kupując je, zwróć również uwagę na jakość akcesoriów, ich skład i materiał wykonania, producenta i opinie innych modelarzy. Te możesz poznać w naszym sklepie, otwierając kartę danego produktu. Dzięki temu wybierz ten najlepiej się sprawdzający. Pomocą w zakupach materiałów modelarskich będą również nasze filtry, które segregują dostępne produkty pod względem ceny, zastosowania oraz producenta. Łatwe pozwolą ci na szybkie zakupy i poświęcenie wolnego czasu swojemu hobby.

Materiały modelarskie w najlepszej cenie

Skompletowanie całego warsztatu modelarskiego jest kosztowne – wiemy o tym bardzo dobrze, dlatego fanom sklejania modeli proponujemy atrakcyjne ceny, liczne promocje i wyprzedaże. Pozwalają one nabyć wybrane materiały modelarskie w niskich cenach. Co więcej, zamówić można je internetowo, bez wychodzenia z domu. Zamówienie w ciągu kilku dni dotrze pod wskazany adres. Dodatkowo w naszym sklepie udostępniamy produkty dostępne w tzw. szybkiej dostawie. Oznacza to, że są one dostępne od ręki i wysyłamy je niemal od razu po złożeniu i opłaceniu zamówienia.