Kolejki

Zabawka – marzenie z dzieciństwa

Kolejki to zabawki, które towarzyszą najmłodszych od wieków. Chociaż znane są od pokoleń, to dziś cieszą dzieci tak samo. Zapewniają im mnóstwo frajdy i zabawy. Co więcej, kolejki zabawkowe to także atrakcją dla dorosłych. Chętnie towarzyszą oni dzieciom w zabawkach kolejką, przenosząc się do czasów swojego dzieciństwa. Dziś na rynku dostępnych jest wiele kolejek zabawkowych. Wykonywane są one z różnych materiałów, mają różne funkcjonalności, a także przeznaczane są dla dzieci w różnym wieku. Wybór często nie jest więc łatwy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kolejki dla dzieci – bawią i uczą

Współcześnie większość rodziców wybiera takie zabawki, które nie tylko będą przynosić najmłodszym radość, ale i czegoś ich nauczą. Zabawa ma przynieść wymierne korzyści, uczyć nowych umiejętność lub ćwiczyć już te nabyte. Okazuje się, że zabawa kolejką pozwala na intensywny rozwój malucha. Korzyści z zabawy kolejką czerpią już najmłodsi. Zabawka w wersji podstawowej rozwija motorykę, pozwala na lepszą koronację ruchową, ćwiczy cierpliwość, logikę i zmysł przestrzenny. Popularne kolejki elektroniczne to natomiast doskonałe narzędzie do wyjaśnienia dziecku zjawisk fizycznych np. siły i napędy. Oprócz tego kolejki mogą rozwijać w dziecko zmysł technicznych i budować zainteresowanie techniką i inżynierią. Z zalet zabawy kolejką korzystać mogą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Drewniane kolejki

Kolejki z drewna to często jedne z pierwszych zabawek milusińskich. Znane od pokoleń dziś znowu stają się niezwykle popularne. Kolejki z drewna pozwalają ograniczyć obecność tworzyw sztucznych w pokoju dziecka, a przy tym są ekologiczną i trwałą zabawką. W przeciwieństwie do zabawek plastikowych trudno je uszkodzić czy zniszczyć. Drewniane kolejki goszczą przede wszystkim w pokojach najmłodszych dzieci. Z racji tego, że zazwyczaj nie posiadają drobnych i małych elementów, są one dla nich całkowicie bezpieczne. Po kolejki z drewna mogą sięgać rodzice dzieci poniżej 2 roku życia. Dla nich przeznaczone są mało zaawansowane zestawy, które umożliwiają tworzenie pierwszych pętli, zabawę ludzikami wsiadającymi i wysiadającymi do wagoników.

W kategorii kolejek z drewna spotkać można też bardziej zaawansowane zestawy, gdzie wagoników jest więcej, a tory można układać w rozmaitych kombinacjach. Do dużych zestawów dołączane są też dodatkowe budynki i inne akcesoria.

Kolejki drewniane mogą mieć naturalny kolor drewna lub być pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Te ostatnie często przedstawia bajkowe postacie lubiane przez chłopców i przez dziewczynki.

Kolejki inspirowane bajkami

Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się znane z ekranu ciuchcie. Takie zabawki inspirowane są lubianymi kreskówkami, często posiadają one twarze, imiona i charakterystyczne cechy, które pozwalają je zidentyfikować. Przykładem takich kolejek są pociągi pochodzące z bajki Tomek i przyjaciele czy Stacyjkowo.

Kolejki elektryczne dla dzieci

Kolejki elektryczne to pomysł na wspaniały prezent dla starszych dzieci. Wyglądają one jak miniatury prawdziwych pociągów. W zestawie znaleźć można tory, z który układa się pętle i ósemki, po nich jeżdżą zasilane na baterie lokomotywy i wagony. Dopracowane detale sprawiają, że poszczególne elementy kolejki wyglądają jak te prawdziwe. Taka zabawa sprawia, że dziecko rozwija wyobraźnie i może bawić się niezwykle kreatywnie.

Elektryczne kolejki dla dzieci mogą mieć wbudowane dodatkowe funkcje. Te z wyższej półki cenowej posiadają oświetlenie, sygnały dźwiękowe, a nawet wypuszczają z komina, prawdziwy, nietoksyczny dym. Zaawansowane zestawy można również poznać po tym, że oferują tory o dużej długości. Pozwalają one stworzyć trasy obejmujące nawet 10 metrów, które dodatkowo można uatrakcyjniać zwrotnicami i przeszkodami.

Kolejka dla dzieci – zabawka od 1 roku życia

Kolejka dla dzieci to zabawka uniwersalna i ponadczasowa. Bawić mogą się nią chłopcy, a także dziewczynki. Pierwsze proste pociągi można kupić już dziecku powyżej 1 roku życia. Są to plastikowe lub drewniane zestawy, a najczęściej pojedynczy pojazd lokomotywy. Nie zawierają one niebezpieczne i małych części, są wykonane z dobrej jakości materiałów. Wraz z wiekiem dziecka zaawansowanie kolejek i zestawów zwiększa się. Części i elementów jest coraz więcej. Dla starszaków przeznaczone są też często kolejki metalowe, zasilane na baterię lub pilota.

Producenci kolejek dla dzieci

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kolejek dla dzieci różnych producentów. Oferujemy pojazdy takich marek jak BigJigs, Small Foot. Brio, Fisher Price, Mega Creative, Mattel czy inne. Wszystkie produkty spełniają stawiane zabawkom dziecięcym wymagania, a także posiadają wymagane certyfikaty i atesty – zabawa nimi jest bezpieczna. Na opakowaniach umieszczają oni również oznaczenia pozwalające dobrach kolejkę do wieku dziecka.

Wyżej wymienieni producenci oferują zarówno całe zestawy kolejek, jak i pojedyncze lokomotywy, wagony czy inne akcesoria. Dzięki temu kolejkę można stale rozbudowywać i dostosowywać do wieku i możliwości dziecka. Zestawami z wieloma częściami i akcesoriami bawić może się rodzeństwo, a nawet całe rodziny.