Samoloty i helikoptery

Marzenie o lataniu

Wzbijanie się w przestworza i pozostawanie w nich od wieków intrygowało i zachwycało ludzi. Latanie budzi również zainteresowanie najmłodszych. Nic więc dziwnego, że samoloty i helikoptery to jedne z ulubionych zabawek najmłodszych. Chętnie bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór samolotów i helikopterów zabawkowych takich marek jak Hipo Polesie, Siku, Dickie, Madej, mega Creative i inne.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Samoloty dla dzieci

Samoloty dla dzieci to zabawki, po które mogą sięgać nawet roczne maluchy. Dla najmłodszych wykonywane są one z plastiku lub też z drewna. W pełni bezpiecznie nie posiadają ostrych i bezpiecznych części oraz małych akcesoriów. Samoloty i helikoptery to także zabawki dla starszaków. Tu zestawy są już rozbudowane i często uzupełniane małymi gadżetami np. figurkami. Samoloty czy helikoptery – zabawki mogą przyjmować różną formę np. pojazdów wojskowych, pasażerskich lub ratowniczych. Pozwala na kreatywną zabawę i odkrywanie różnorodnych sytuacji. Popularnym wyborem są też zabawki nawiązujące do znanych i lubianych filmów i bajek. Przykładem są, chociażby statki kosmiczne z serii Star Wars.

Bez względu na wybraną w naszym sklepie zabawkę zawsze można mieć pewność, że jest ona bezpieczna. Sprzedawane produkty posiadają wymagane atesty i certyfikaty oraz oznaczenia dotyczące wieku użytkownika.

Samoloty na baterie i inne

Samoloty dla dzieci mogą przybierać bardzo różne formy od tych prosty, po te z wieloma funkcyjnościami. Dostępne w naszym sklepie samoloty mogą więc latać (zasilane bateriami), świecić lub grać. Często samoloty nawiązują również do znanych dzieciom bajek np. samoloty Disneya.

W zależności od modelu samolotu dla dziecka zabawka może mieć tylko ruchome skrzydła i koła, lub wręcz przeciwnie – może być cała wprawiana w ruch np. poprzez zlanie wokół własnej osi. To, jakie możliwości ma samolot, zależy od wbudowanych funkcjonalności. Im bardziej są one rozbudowane, tym wyższa cena samolotu. Te najprostsze modele, które nie wybierają się w powietrze to wydatek kilku złotych, dostępne są jednak i samoloty dla dzieci za kilkaset złotych. Nimi można sterować za pomocą pilota i pokonywać długie dystanse. Takie samoloty i inne pojazdy latające są jednak propozycją dla starszaków. Pierwsze bardziej zaawansowane samoloty przeznaczone są od 3 roku życia. W zależności od modelu samolot może mieć wysuwane podwozie, ruszające się skrzydła, montowane pulsujące światło LED.

Samoloty wojskowe dla dzieci

Starsze dzieci, szczególnie te w wieku szkolnym zamiast plastikowych zabawek chętniej sięgają po samoloty metalowe lub modele do składania. Te przede wszystkim są odzwierciedleniem latających pojazdów wojskowych – myśliwców czy samolotów bojowych. W zależności do modelu zabawki mogą one świecić, jeździć po podłodze, wydawać dźwięki, grać wesołe melodie, obracać się wokół własnej osi i odbijać od przeszkód. Najpopularniejsze modele samolotów wojskowych to  JAK-1M, MIG-19, F-84, MIG-17, SENJANG F6 i wielu innych. Możliwości samolotów dla dzieci są bardzo duże.

Samolot dla dziecka na prezent

Samolot, helikopter czy statek kosmiczny zabawka to doskonały prezent dla dziecka w każdym wieku. Ciekawym pomysłem jest sprezentowanie dziecku lotniskowca. Taki upominek jest gratką przede wszystkim dla miłośników sprzętu wojskowego. Zestawy z lotniskowcem obejmują kilka sztuka samolotów wojskowych np. myśliwcowi i śmigłowców bojowych, a także bazę z syreną. Zabawa takim zestawem jest przednia i to nie tylko dla dziecka, ale i dla dorosłego.

Innym ciekawym prezentem z zakresu lotnictwa są zabawkowe symulatory lotu. Takimi zabawkami mogą bawić się dzieci, które ukończyły 3. Rok życia. Zestawy symulatorów lotu obejmują pasy startowe, samoloty, lampki informujące o położeniu maszyny, zegary i wskaźniki paliwa, wysokościomierz, kierownicę do sterowania samolotem, możliwość wysłania sygnału SOS itd. Zabawki tego typu wbrew pozorom nie zajmują dużo miejsca i można umieścić je w pokoju dziecka o przeciętnych wymiarach. Ceny tego typu zestawów zaczynają się od 100 złotych.

Na co zwrócić uwagę wybierając samolot dla dziecka?

Samoloty, helikoptery czy statki kosmiczne stanowią dla dziecka niemałą atrakcję. Ta jest jeszcze większa, jeśli może nimi samodzielnie sterować, składać je czy jeździć. Aby jednak samolot dla dziecka dawał mu frajdę, to zabawkę trzeba odpowiednio dobrać. W czasie zakupów warto kierować się wiekiem dziecka, dla którego przeznaczona jest dana zabawka. Oprócz tego sprawdźmy, jakie jest natężenie dźwięku w zabawce posiadające sygnały dźwiękowe lub melodię i czy pojazdem latającym będzie się dało łatwo sterować i w prosty sposób go ładować. Nie zapominaj też o jakości wykonania samolotu dla dziecka oraz materiałach, z jakich został on stworzony. W naszym sklepie znajdziesz samoloty i helikoptery dla dzieci cenionych marek takich jak Hipo, Polecie, Siku, Dickie czy Hit Wheels. Nie tylko są one wykonane z dobrej jakości materiałów, ale i posiadają wymagane certyfikaty i atesty, przez co są bezpieczne dla najmłodszych.