Piasek kinetyczny

Domowa piaskownica

Piasek kinetyczny to jedna z mas plastycznych dedykowanych dzieciom. Jest on podobny do tego, które znajdzie się w tradycyjnej piaskownicy, ale kolorowy. Wolny od alergenów, hipoalergiczny. Piasek kinetyczny przeznaczony jest do zabawy w domu lub innych pomieszczeniach zamkniętych. Jest on w 100% bezpieczny dla dzieci.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra Zwierzęta - (98325)

Czym jest piasek kinetyczny i jak działa?

Składem piasku kinetycznego są ziarna zwykłego piasku. Połączone są one ze specjalnymi polimerami, które nadają masie plastycznej wyjątkową konsystencję. Dzięki niej z piasku kinetycznego można formować i lepić rozmaite kształtu. Konsystencja piasku kinetycznego to ta na pograniczu piasku i plasteliny. Masa jest sypka, ale nie twarda. Dzieci, które się bawią piaskiem kinetycznym, mają wrażenie, że przesypuje się on przez palce. Piasek kinetyczny porównuje się do mokrego piasku na plaży.

Piasek kinetyczny dla dzieci

Piasek kinetyczny jest produktem w pełni bezpiecznym. Mogą się nim bawić maluchy od 2 roku życia.  Najmłodsze dzieci piaskiem powinny bawić się pod nadzorem rodziców lub innych dorosłych opiekunów. Ta masa plastyczna jest hipoalergiczna, nie uczula, nie brudzi rąk. W naszym sklepie znajdziesz piasek kinetyczny opatrzony certyfikatami i atestami. Oferujemy piasek kinetycznych takich marek jak Spin Master, Astra, Nefere, Goliath czy Russell.

Jaki piasek kinetyczny wybrać?

Dla najmłodszych oferujemy różne typy piasku kinetycznego. W naszym sklepie znajdziesz piasek kinetyczny w różnych kolorach, również tych brokatowych. Z jego pomocą można budować wielobarwne zamki z piasku czy inne konstrukcje. Dużą popularnością cieszy się również piasek kinetyczny neonowy, czyli ten w intensywnych barwach. Aby ułatwić tworzenie kształtów, jego producenci przygotowali całe zestawy akcesoriów. Dziecko w trakcie zabawy może używać wałków, foremek i innych gadżetów. Uatrakcyjnią one zabawę i pozwolą na formowanie jeszcze ciekawszych kształtów.

Jak bawić się piaskiem kinetycznym?

Piasek kinetyczny jest masą przeznaczoną do zabawy w pomieszczeniach zamkniętych. Najlepiej wyznaczyć jedno miejsce, gdzie dziecko będzie bawić się piaskiem. Aby zachować porządek, warto zakupić specjalną kuwetę do zabawy. Kuweta do piasku kinetycznego to nic innego jak domowa piaskownica. W niej też można przetrzymywać masę, ponieważ piasek kinetyczny nie wysycha. Dziecko można bawić się nim przez bardzo długi czas, a nadal zachowa on swoją elastyczna, lekko wilgotną strukturę.

Ile kosztuje piasek kinetyczny?

Cena piasku kinetycznego uzależniona jest od wielkości zestawu oraz objętości pudełka z piaskiem. Najtańszy jest piasek w naturalny beżowym kolorze. W wyższych cenach dostępny jest piasek kinetyczny brokatowy oraz neonowy. Piasek kinetyczny sprzedawany jest w opakowaniach o różnych wielkościach. Można kupić 1 kilogram, a nawet 5 kilogramów masy. Duże 5 kilogramowe opakowania pozwalają na stworzenie dzieciom mini piaskownicy w domu.

Rodzaje piasku kinetycznego

Warto wiedzieć, że piasek kinetyczny jest masą plastyczną występująca w kilku rodzajach. Podstawowym typem jest kinetic sand. Jest to oryginalny piasek kinetyczny, który znaleźć można w wielu sklepach z zabawkami. Piasek tego typu jest bezpieczny i posiada liczne atesty. Piasek kinetyczny kinetic sand nie twardnieje i zawsze jest delikatny i miękki. Tańsze alternatywy po czasie mogą tracić swoje właściwości i nie być zdatne do zabawy.