Zabawki elektroniczne

Urządzenia na baterie dla dzieci

Zabawki elektroniczne w pokojach dzieci goszczą dopiero od kilku lat, ale już są uwielbiane przez maluchy. Zaprojektowane i skonstruowane są one z nowoczesnym duchem. Ich zadaniem jest nie tylko dostarczać rozrywki, ale i uczyć i rozwijać dziecko. Dzieci uwielbiają elektroniczne zabawki za to, że dają możliwość ciekawego spędzania czasu oraz posiadają o wiele więcej funkcyjności niż te tradycyjne. To jakie te funkcjonalności, będą zależeć od modelu wybranej zabawki. Możliwości jest dużo. Nasz sklep oferuje zabawki elektroniczne w postaci telefonów, pilotów, tabletów, smartwatch, krótkofalówek, aparatów fotograficznych, telewizorów, laptopów, padów, magnetofonów czy e-booków. Wszystkie te sprzęty bardzo dobrze znane są dorosłym, a ich zabawkowa forma sprawia, że korzystać z nich mogą też najmłodsi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje zabawek elektroniczne dla dzieci

Zabawki elektroniczne dla dzieci przybierają różne formy i postacie. Nie są to tylko sprzęty RTV. Coraz popularniejsze są interaktywne maskotki i lalki, które wydają różne dźwięki. Takie zabawki przeznaczone są już dla najmłodszych dzieci. Elektroniczne pluszaki mogą szczekać, mówić, płakać lub wydawać inne dźwięki, w zależności od tego, z jaką maskotką ma się do czynienia. Elektroniczne lalki to te, które swoim wyglądem przypominają niemowlaki. Pozwolą one dziewczynkom bawić się w dom i opiekować lalkom. Funkcje, jakie mogą mieć elektroniczne lalki to ssanie smoczka, jedzenie, picie, załatwienie się, gaworzenie, mówienie, śpiewanie czy płakanie.

Wśród zabawek elektronicznych duży wybór jest też tych klasycznych, które przypominają sprzęty przeznaczone dla dorosłych. Największą popularnością cieszą się m.in. mikrofony zabawkowe, którymi bawić mogą się maluchy powyżej 18 miesiąca życia. Mają one kilka funkcji m.in. karaoke czy możliwość podłączenia do smartfona. Mikrofony dla dzieci zazwyczaj działają na baterie i wyposażone są w sygnały świetlne.

Zainteresowaniem cieszą się także modele RC, czyli te zdalnie sterowane. Po samochody, łodzie, helikoptery czy czołgi sięgają przede wszystkim chłopcy. Liczba zabawek sterowanych jest przeogromna, a większość modeli odwzorowuje niemal dokładnie swoje pierwowzory. Modelami RC dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu lub w domowym wnętrzu. Aby uatrakcyjnić zabawę modelami RC, dziecku można zakupić również krótkofalówki. Walkie Talkie zasilane bateriami pozwalają na komunikowanie się ze sobą w czasie zabawy. Mogą one być wykorzystywane do różnego rodzaju zabaw na świeżym powietrzu.

Popularne zabawki elektroniczne to także telefony komórkowe dla dzieci. Swoim wyglądem przypominają te prawdziwe smartfony. W zabawkowe urządzenie wgrane są różnego typu gry, melodie i inne funkcjonalności. Zabawkowym telefonem bawić może się już bardzo małe dziecko. Taka zabawka to nie tylko frajda z udawania, że gdzieś się dzwoni, ale i możliwość nauki. W telefonie zabawkowym mogą znajdować się aplikacje uczące kolorów czy nazw zwierzątek. Podobne działanie mają elektroniczne laptopy dla dzieci. W ich przypadku funkcji jest jednak o wiele więcej. W dziecięcych laptopach znajdziemy gry uczące alfabetu, cyferek, podstaw języka obcego. Często można spotkać też gry służące rozrywce czy ćwiczeniu spostrzegawczości. Naukę umilają kolorowe przyciski, światełka i nagrane melodyjki. Elektroniczne laptopy dla dzieci to sprzęty przeznaczone od 3 roku życia.

Dzieci chętnie sięgają także po elektroniczne radyjka z wgranymi melodiami (niektóre modele mają także wbudowane mikrofony oraz funkcję nagrywania własnych występów), aparaty fotograficzne, które pozwalają wykonać nawet to 1000 zdjęć oraz umożliwiają kręcenie prostych filmów. Dla starszych dzieci atrakcyjne są zabawki elektroniczne do samodzielnego montażu np. roboty.

Zabawki elektroniczne dla chłopców i dla dziewczynek

Zabawki elektroniczne to urządzenia i sprzęty atrakcyjne i dla chłopców, i dla dziewczynek. Niektóre z zabawek dedykowane są jednej płci, inne uznawane za te uniwersalne. W przypadku uniwersalnych zabawek elektronicznych poszczególne modele różnią się zazwyczaj tylko kolorami i zastosowanymi motywami przewodnimi. Wśród zabawek elektronicznych można wskazać również te, po której częściej sięgają dziewczynki lub chłopcy. Dziewczynki pokochały przede wszystkim lalki na baterie, które swoim wyglądem przypominają niemowlaki. Chłopcy szczególnie chętnie wybierają natomiast samochody czy inne pojazdy zdalnie sterowane.

Kiedy pierwsze zabawki elektroniczne?

Po pierwsze zabawki elektroniczne mogą sięgnąć już rodzice półrocznych brzdąców. Dla nich przeznaczone są głównie interaktywne misie czy maskotki, a także zabawkowe telefony, radyjka lub mikrofony. Posiadają one niewiele funkcji, które głównie opierają się na wydawaniu sygnałów dźwiękowych. Zabawki elektroniczne od 6 miesięcy to te wykonane z solidnych i trwałych materiałów oraz pozbawione małych i ostrych części. Dzięki temu są one bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Producenci zabawek elektronicznych dla najmłodszych dbają również o to, aby posiadały one wymagane certyfikaty i atesty. W naszym sklepie możesz zakupić zabawki elektroniczne marek Fisher Price, Mattel, Plan Toys, Hipo czy Dickie.