Maty do zabawy

Miejsce do zabawy dla dziecka

Maty do zabawy inaczej nazywane matami edukacyjnymi to przydatne produkty w pierwszych miesiącach życia dziecka. Maty do zabawy przez wielu rodziców uznawane są za jeden z podstawowy punktów w wyprawce i nic dziwnego, bowiem są one niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Przede wszystkim pozwalają one zapewnić maluchowi własny kąt do zabawny, w którym przyjemnie będzie spędzał czas. Nie można jednak zapomnieć o tym, że maty do zabawy pełnią także funkcję edukacyjną oraz wpływają na rozwój malucha. Wybór mat edukacyjnych dla dziecka jest bardzo duży.  Naszym sklepie znajdziesz maty do zabawy takich marek jak Tommy, BigJigs, Chicco, Viking Toys, LEANToys i inni. Oferujemy maty nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale tych nieco starszych. Dla nich przygotowaliśmy takie propozycje jak maty do zabawy obrazkowe, wodne do rysowania, muzyczne, do gier, ćwiczeń czy drogowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Maty do zabawy a maty edukacyjne

Maty dla dzieci występują w wielu wersjach. Większość osób zna maty edukacyjne, które przeznaczone są dla małych dzieci – niemowląt, jednak na rynku dostępne są też maty do zabawy. Są to produkty przeznaczone dla starszych dzieci. Ich celem jest dostarczenie rozrywki i frajdy, a także uprzyjemnienie i ułatwienie zabawy. Jako przykład mat do zabawy podaje się te elektroniczne do gry w klasy, do gier, nauki cyferek czy literek lub kolorowania. Wybór jest spory, każdy rodzic dopasuje matę do zabawy do wieku i zainteresowań dziecka. Z mat do zabawy mogą korzystać dzieci w różnym wiek – często można wykorzystać je przez wiele lat. Warto pamiętać o tym, że maty do zabawy mają w sobie również elementy edukacyjne. Mogą one nauczyć dzieci alfabetu, liczenia, języków obcych, kierunków świata, kolorów czy nazw zwierzątek.

Czym się kierować kupując matę do zabawy?

Jak w przypadku wszystkich zabawek mata dla dziecka (niezależnie jaką rolę ma spełniać) musi być bezpieczna. Dlatego należy wybierać produkty tylko sprawdzonych i renomowanych marek, które opatrzone są certyfikatami i atestami. Dobrze jest też zwrócić uwagę na sposób wykonania maty. Bardzo ważny jest materiał i jego jakość. Najlepiej wybierać maty do zabawy wykonane z naturalnych i hipoalergicznych materiałów, które dodatkowo są trwałe. Ważne jest, aby poszczególne części maty były ze sobą dokładnie zszyte, w innym przypadku przy intensywnej zabawie mogą szybko zniszczyć. Jeśli dziecko na macie będzie się bawić na samej podłodze, dobrze jest wybierać te termoizolacyjne. Dla wielu rodziców ważne jest również to, czy matę będzie można bez większych problemów wyczyścić, np. piorąc w pralce.

Przy wyborze maty do zabawy ważny jest też jej rozmiar. Jeśli jest to mata do zabawy w domu, to trzeba brać pod uwagę wymiary pomieszczenia, a którym ma być rozłożona. W niewielkich pokojach nie będą sprawdzać się obszerne maty do zabawy. Trzeba jednocześnie pamiętać, że mata musi być dla dziecka wygodna, a maluch powinien mieć na niej pełną swobodę ruchów.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno maty edukacyjne, jak i maty do zabawy dla starszaków. Szeroki wybór sprawia, że możemy zaoferować produkty w atrakcyjnych cenach, często tych promocyjnych.