Kuchnie i akcesoria

Raj dla małych kucharzy

Zabawkowe kuchnie dla dzieci to kreatywne zabawki, które uwielbiają zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Kuchnie dla dzieci pozwalają na kreatywną zabawę przez wiele godzin. Jako zalety zabawy podaje się poszerzenie wyobraźni i rozwój kreatywności, doskonalenie umiejętności współpracy, poszerzenie słownictwa oraz rozwój umiejętności motorycznych. Kuchnie dla dzieci dają możliwość zabawy na wiele sposobów. To jakie możliwości zabawy ma dziecko, w dużej mierze uzależnione jest od zaawansowania i ilości elementów. W zestawie w naszym sklepie zakupisz zarówno zestawy kuchni, jak i pojedyncze produkty spożywcze, naczynia i przybory, urządzenia kuchenne, kosze piknikowe czy tekstylia do kuchni. Wszystkie te zabawki będą stanowiły dla dziecka niebywałą rozrywkę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kuchnia dla dzieci – miejsce twórczej i kreatywnej zabawy

Zabawkowa kuchnia angażuje dziecko na kreatywnej i twórczej zabawy na różne sposoby. Mali szefowie kuchni będą mogli odgrywać rolę, naśladować to, co dzieje się w prawdziwej kuchni, aranżować scenki sytuacyjne i te z życia codziennego np. zamawianie dań na wynos, podawanie obiadu. Dzieci gotują w małej kuchni, mogą uczyć się nazw owoców, warzyw i innych produktów spożywczych lub bawić w dom, restaurację itd. Takie zabawy bardzo lubiane są przez najmłodszych i chętnie praktykowane przez długie lata. Zabawkową kuchnią dziecko może bawić się samodzielnie lub w gronie przyjaciół i znajomych. Co więcej, w zabawie uczestniczyć mogą też wszystkie lalki i pluszaki, które kosztować będą dziecięcych potraw.

Dlaczego warto kupić kuchnie dla dzieci?

Kuchnia dla dzieci to zabawka, która posłuży przez kilka lat. Chętnie bawią się nią już najmłodsze dzieci poniżej 1 roku życia. Dla nich przeznaczone są kuchnie, które nie zawierają małych elementów, które łatwo można połknąć. Z biegiem czasie i rozwojem dziecka zabawkową kuchnią można doposażać w dodatkowe elementy np. naczynia i przybory czy tekstylia. Kompleksowo wyposażona kuchnia będzie doskonałym miejsce zabawa przedszkolaków czy dzieci w wieku szkolnym.

Kuchnia dla dzieci to nie tylko źródło rozrywki, ale także i sposób na interaktywną naukę. Bawiąc się nią, dziecko zdobywa wiedzę na temat jedzenia, gotowania, ale także liczenia, kolorów, kształtów. Tego typu zabawy to również dobry sposób na małego niejadka. Wspólna zabawa w gotowanie może przekonać dziecko do zjedzenia w świecie rzeczywistym brokuł czy szpinaku.

Kuchnia dla dziecka – drewniana czy plastikowa?

W naszym sklepie znajdziesz kuchnie dla dziecka wykonane z różnych materiałów. Wśród tych najpopularniejszych dominują kuchnie plastikowe oraz drewniane, do kutych można dokupić naczynia i gadżety metalowe, plastikowe, drewniane lub ceramiczne. Producenci kuchni dla dzieci tacy jak Mega Creative, BigJigs, Small Foot, Haba, Wader Polesie, Smoby oferują te kuszące estetycznym wyglądem i ciekawymi funkcjonalnościami. Dużą popularnością cieszą się też kuchnie dla dzieci w formie zestawów, które wyposażone są w całe mnóstwo dodatkowych akcesoriów i gadżetów.

Na co zrobić uwagę kupując kuchenkę dla dziecka?

Mnogość pozycji w zakresie kuchni – zabawki sprawia, że wybór tej idealnej nie jest łatwy. Do zakupu zachęcają pięknie zdjęcia do producentów oraz opisy funkcjonalności zabawek. Chcąc jednak wybrać tą idealną, należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale i na tak przyziemne kwestie, jak rozmiar kuchni dla dzieci. Niewielka zabawka może szybko się znudzić, a także być niewygodna dla starszaków. Dobrze jest także sprawdzić, czy dziecięca kuchnia wykonana jest solidnie, a także będzie trwałą zabawką. Często używana przez dzieci może łatwo się złamać i uszkadzać, dlatego warto postawić na solidną drewnianą kuchnię.

Kupując kuchnię dla dziecka, nie zapominajmy o najważniejszym: bezpieczeństwie. Kuchnia przeznaczona dla maluchów to ta bez ostrych krawędzi i elementów, którymi dziecko będzie mogło się skaleczyć. Zabawka powinna być wykonana z naturalnych, ekologicznych materiałów i niepolakierowana szkodliwymi farbami czy lakierami, które z czasem będą odpryskiwać i schodzić. Kuchnie dla dzieci znajdujące się ofercie naszego sklepie posiadają wszystkie wymagane przez prawo certyfikaty i atesty, które dopuszczają je do sprzedaży i użytku przez najmłodszych. Na zabawkach oraz akcesoriach do kuchni dla dzieci znajdują się również oznaczenia informujące, do jakiej grupy wiekowej adresowany jest produkt.

Estetyka kuchni – zabawek

W przypadku kuchni – zabawek dużą rolę odgrywa też wygląd zabawki. Poczucie estetyki kształtuje się u dziecka już od najmłodszych lat, dlatego warto wybierać atrakcyjnie wizualnie zabawki. W przypadku kuchni zabawkowych nie jest to problem. W naszym sklepie znajdziesz te w różnych kolorach i stylach. Możesz wybierać pomiędzy kuchniami nowoczesnymi, stylizowanymi, utrzymanymi w kolorystyce białej, niebieskiej, różowej. Niektóre z kuchni są stworzenie pod gust i upodobania dziewczynek, inne uniwersalne wizualnie – mogą więc nimi bawić się i chłopcy. Ciekawą alternatywą dla kuchni dla dzieci są urządzenia kuchenne np. tostery, miksery, mikrofalówki, wagi szalkowe, maszyny do robienia gofrów.