Zabawki militarne

Zabawki dla fanów militariów

Pistolety, wyrzutnie, miecze, łuki, karabiny, kusze, proce czy strzelby to najpopularniejsze zabawki militarne, które znajdziesz w naszym sklepie. Chętnie sięgają po nie chłopcy, którzy lubią toczyć rycerskie pojedynki, bitwy czy bawić się w wojnę. Dostępne w naszym sklepie zabawki militarne przeznaczone są dla dzieci od lat 3. Posiadają one atesty i certyfikaty, które czynią je bezpiecznymi dla najmłodszych użytkowników. Miecze, pistolety czy proce pozbawione są ostrych krawędzi, doskonale zabezpieczone i obudowane, dzięki temu nie stanowią niebezpieczeństwa w czasie zabawy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy kupować dziecku zabawki militarne?

Zabawki militarne budzą wiele kontrowersji wśród rodziców dzieci. Zarzuty, jakie się im stawia, dotyczą agresji, którą mają wywoływać u najmłodszych. Imitujące prawdziwą broń zabawki mają uczyć jak zadawać cierpienie i krzywdzić innych. Ich przeciwnicy zarzucają im, że inspirują, rozwijają wyobraźnie i dają przykład jak ranić drugiego człowieka. Przekonują też, że zabawa w zabijanie to pierwszy krok, aby w realnym życiu uciec się do przemocy i siły – tym bardziej, że do zabawa wojnę i przemoc przyzwolenie daje sam rodzic. Psychologowie zaznaczają jednak, aby nie powiadają w skrajność. Zabawa mieczem czy pistoletem w dzieciństwie nie oznacza, że dziecko będzie agresywnie i nieskore do kompromisów w życiu realnym. To, czy tak będzie uzależnione, jest od wielu czynników, m.in. tego, czy rodzic wytłumaczyć maluchowi, jakie są konsekwencje użycia broni.

Zalety zabawek militarnych

Jak się okazuje zabawki militarne to nie tylko wady, ale także spora liczba zalet. Zwolennicy tego typu zabawek dla dzieci podkreślają, że uczą, pomagają i rozwijają one wyobraźnie oraz kreatywność malucha. Za pomocą kolorowego miecza, zabawkowej szabli czy zabawkowego pistoletu dziecko może prosto się przemienić w superbohatera i walczyć ze złem. Zabawki militariami to również doskonały pretekst, aby wyjaśnić dziecku różnice między dobrem a złem i konieczność przeciwstawiają się temu ostatniemu. Jaki zalety zabawek militarystycznych wskazuje się również budowanie u dziecka pewności siebie i poczucie własnej wartości, odwagi, chęci podejmowania wyzwań, rucha rywalizacji i motywacji do walki o swoje. Dziecko bawiąc się zabawkowymi militariami, pokonuje także nieśmiałość i lęk.

Jako kolejne zalety zabawek militarnych wymienia się możliwości rozładowania przez dziecko napięcia, złości i gniewu, na podobnych zasadach jak przy sporcie. Zabawkowe miecze, pistolety czy łuki wykonane przez sprawdzonych producentów i opatrzone certyfikatami bezpieczeństwa zmniejszają także ryzyko, że dziecko sięgnie po prowizoryczną broń w postaci np. patyka. Zabawa takim może się źle skończyć dla samego dziecka lub towarzyszom zabaw. Zabawki militarne to również te, które mogą pomoc dziecko odkryć pasję do wybranej dyscypliny sportowej np. łucznictwa lub danego zawodu np. policjanta. Pasje te warto pielęgnować na kolejnych etapach rozwoju malucha.

Czy dziecko powinno bawić się zabawkami militarnymi?

Zabawki militarne mają tyle samo zalet co wad. To, jak wpłyną na rozwój dziecka, zależy do tego, w jaki sposób maluch będzie się nimi bawił. Psychologowie radzą, aby rodzice już na wstępnie określili jasne zasady używania zabawek militarystycznych. Pozwoli to wyeliminować z zachowania dziecka postaw agresywnych. Jako podstawowe reguły używania zabawek militarystycznych wymienia się:

  • Nie celowanie żadna zabawkową bronią w drugiego człowieka;
  • Nie namawianie innych dzieci do zabawy strzelanki, wojny itd.,
  • Określanie w gronie uczestniczących w zabawie dzieci jasnych zasad i ich późniejsze przestrzeganie pod rygorem odebrania zabawkowej broni.

Zabawki militarne w naszym sklepie

Nasz sklep oferuje zabawki militarne dla dzieci od lat 3 w górę. Na każdej zabawce producent umieścił jasne i łatwo widoczne oznaczenie informuje, od jakiego wieku dziecko może sięgnąć po zabawkę. Sprawia to, że łatwo maluchowi kupić nie tylko taką zabawkę, z której się ucieszy, ale która będzie dla niego bezpieczna. Nasz sklep oferuje zabawki militarne takich firm jak Nerf, Small Foot, Hasbro, Aster, Formatex, Mega Creative. Najpopularniejsze serie to Star Wars, N-Strike, laser Sword, Bug Arttack, Domlands. W ramach tych serii zabawek militarnych można nabyć pistolety, wyrzutnie, miecz, karabiny, kusze, miecze, łuki, strzelby, pukawki, proce, armaty.

Zabawki militarne w naszym sklepie dostępne są w atrakcyjnych cenach, często promocyjnych. Ceny zaczynają się już od kilku złotych, przez co ich zakup nie zrujnuje domowego budżetu. Oferujemy również zaawansowane zestawy zabawek militarnych, które składają się z kilku elementów. Takie zestawy idealnie sprawdzą się jako prezent dla małego urwisa na gwiazdkę, mikołajki, urodziny czy dzień dziecka.

Zakupy w naszym sklepie to komfort i przyjemność oferujemy produkty renomowanych producentów zabawek dla dzieci. Zamówienia możesz składać przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Zamówione zabawki militarne dostarczymy pod wskazany adres w ciągu kilku dni. W wyborze tych odpowiednich pomogą ci filtry zakupowe dostępne w naszym sklepie, które umożliwiają segregowanie produktów po cenie czy producencie.