Instrumenty muzyczne

Muzyczne zabawki

Zabawki muzyczne dla dzieci to doskonały sposób na zaszczepienie w najmłodszych miłości do muzyki. Ta może przerodzić się w późniejszym wieku w prawdziwą pasję, a nawet być początkiem kariery zabawkowej. Zabawkowe instrumenty muzyczne ćwiczą słuch malucha, wyrabiają w nim poczucie rytmu, pozwalają rozwijać kreatywność i spostrzegawczość. Zabawkami muzycznymi bawić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki – będą one doskonałą zabawę bez względu na płeć czy wiek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje zabawek muzycznych

Wybór zabawek muzycznych dla dzieci jest bardzo duży. W naszym sklepie kupisz najpopularniejsze zabawkowe instrumenty muzyczne, które pozwolą stworzyć zespół muzyczny z prawdziwego zdarzenia. Oferujemy asortyment takich marek jak Goki, Akson, Dante, Bontempi czy Small Foot. Marki te produkują takie zabawki muzyczne jak bębenki, gitary, mikrofony, cymbałki, gwizdki, tamburyny, flety, marakady, ksylofony, perkusje, pianina, organy, trąbki, saksofony, harmonijki, dzwoneczki, keyboard, ukulele, kastaniet, deszczownice, klarnety, hanczary, trójkąty, harfy, megafony. Wszystkie te produkty dostosowane są do możliwości najmłodszych grajków, kolorowe i proste w obsłudze.

Zabawki muzyczne w naszym sklepie przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Sięgać po nie może już kilkumiesięczne niemowlę Największy wybór zabawkowych instrumentów muzycznych jest dla dzieci od lat 2, które mogą korzystać nie tylko z prostych zabawek, ale i elektronicznych perkusji, mikrofonów z funkcją nagrywa niania, zestawów karaoke. Z takich zabawek muzycznych ucieszą się też rodzice, którzy z przyjemnością dołączą do zabawy z pociechami. Zabawki muzyczne to sprzęt, który umili deszczowe lub zimowe popołudnie, a także czas podróży.

Dlaczego warto kupować zabawki muzyczne?

Dźwięki to jedne z najsilniejszych bodźców, jakie odbieramy. Aby ćwiczyć wyczucie rytmu i słuch, warto dziecko wyposażyć w zabawkowe instrumenty muzyczne i to od jak najwcześniejszego dzieciństwa. Interaktywne i wyposażone w kolorowe przyciski sprawiają, że do uszu najmłodszych dobiegają nowe dzięki, pozwalają na świetną zabawę. Zabawki muzyczne wspomagają rozwój dziecka na każdym etapie wiekowym, dają dużo radości i frajdy, rozwijają kreatywność, pozytywnie wpływają również na rozwój zmysły słuchu, koordynację ruchową.

Jakie zabawki muzyczne wybrać dla dziecka?

Najpopularniejsze zabawki muzyczne to te przyjmują formę instrumentów. Swoim wyglądem naśladują te rzeczywiste, z których korzystają zawodowi muzycy. Po zabawkowe instrumenty muzyczne sięgać mogą już kilkumiesięczne dzieci. W naszym sklepie znajdziesz zabawki muzyczne do 18 miesiąca życia. Głównie przyjmują one formę keyboardów i pianina, mogą też przybierać kształt interaktywnego stolika. Takie zabawki posiadają kilka przycisków, które po naciśnięciu wydają dźwięk. Takie instrumenty często wyposaża się w dodatkowe akcesoria zachęcające dziecko do zabawy np. lusterka lub mikrofon. Zabawki muzyczne dla najmłodszych często też odtwarzają wgrane melodie lub naśladując odgłosy zwierząt, pojazdów. Mali muzycy ucieszą się też z prostych bębenków. Będą oni mogli na nich wygrywać rozmaite melodie. Bębenki dla dzieci często też posiadają specjalnie przygotowane otwory w różnych kształtach, do których maluch może dopasować dołączone do instrumentów klocki. Inne instrumenty muzyczne dla dzieci do lat 3 to trąbki i harmonijki.

Dla starszych dzieci przeznaczone są bębenki z pałeczkami oraz pianina i keyboardy wyposażone w mikrofon. Oprócz tego starszaki mogą grać też na fletach – instrumenty te przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. W przypadku starszych fanów muzyki dużym zainteresowaniem cieszą się perkusje.  Instrument ten można kupić solo lub w zestawie ze stołkiem, talerzami, pedałami i pałeczkami.

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki muzyczne?

Zabawki muzyczne można kupić już kilkumiesięcznemu szkrabów. Jednak nie może się on bawić wszystkimi instrumentami muzycznymi. Przede wszystkim zabawka powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. W przypadku zakupu zabawki muzycznej dla dziecka dużo uwagi trzeba również poświęcić kwestii bezpieczeństwa. Te dla kilkumiesięcznych maluchów nie powinny zawierać małych elementów, które dziecko może połknąć. Zabawki zawierające dodatkowe akcesoria np. lusterka powinny być solidnie wykonane, tak aby ponadprogramowe gadżety nie odpadły. Warto także zwrócić uwagę czy instrumenty nie mają ostre krawędzie, którymi dziecko może się zranić.

Dziecięce zabawki wiele muszą przejść. Dlatego też najlepiej wybierać te trwałe i solidne pochodzące od renomowanych producentów. Za najlepsze zabawki muzyczne uznaje się instrumenty drewniane. Są one wytrzymałe na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, ekologiczne i naturalne. Z racji tego, że posiadają atesty i certyfikaty, nie stanowią niebezpieczeństwa dla najmłodszych muzyków. Do tworzena przyjaznych środowisku naturalnemu instrumentów wielu producentów wykorzystuje też surowce wtórne. Instrumenty z papieru, puszek czy butelek można też samodzielnie zrobić w domu, będzie to świetna zabawa i dla dziecka, i dla rodzica.