Znikopisy

Magiczne tablice do rysowania

Rysowanie to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Pierwsze próby artystyczne podejmowane są przez kilkumiesięczne brzdące. Z biegiem lat dziecko nabiera większej wprawy i spod jego ręki mogą wychodzić piękne rysunki i malunki. Dziś jednak rysowanie nie musi się odbywać tylko na kartce papieru i za pomocą kredek czy pisaków. Rysowanie bez brudzenia rąk, ścian i stołu, wygodne i komfortowe zapewnią znikopisy. Dzieci je uwielbiają, a rodzice doceniają za prostotę i komfort użytkowania. Znikopisy to specjalne tablice, po których maluje się odpowiednimi pisakami. Namalowany rysunek lub napisany tekst można szybko zmazać – wystarczy jeden ruch i znikopis jest gotowy do nowych malunków.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest znikopis?

Znikopis to prosta tablica z dołączonymi specjalnymi mazakami. Samo działanie znikopisu wielu dzieciom wydaje się magiczne, bowiem rysunek da się szybko zmazać. Po znikopisie można malować lub pisać tylko specjalnymi pisakami, które nie brudzą rąk, stołu czy ścian. Sprawia to, że rysowanie staje się schludną czynnością, po której rodzice nie muszą przeznaczać długich godzin ani sprzątanie. Mazak do znikopisu zawsze dodawany jest do zestawu, a często te przypinany do tablicy specjalnym sznurkiem, aby nie zginął wśród innych zabawek. Mazaki do znikopisu występują w kilku kolorach, ale nie możemy liczyć na taką rozpiętą paletę barw jak w przypadku tradycyjnych kredek czy pisaków. Trzeba też pamiętać, że rysunki powstałe na znikopisie szybko znikają, dlatego nie można nimi ozdobić lodówki czy ściany w pokoju dziecięcym. Mimo tego znikopisy są ciekawą i wartą uwagi zabawka. Przeznaczone są one dla dzieci od lat 3.

Mechanizm działania znikopisu

Znikopis, czyli tablica do rysowania pokrywana jest specjalną folią, pod którą znajdują się niewielkie drobinki metalu. Sprawia to, że znikopis jest namagnesowany i w momencie, gdy dziecko przykłada do tablicy końcówkę pisaka, drobinki metalu zaczynają układać się w pożądany wzór, który narysuje maluch. Powstały rysunek, można bardzo szybko zmazać. Wystarczy jeden ruch. Do zmazywania służyć specjalny suwak, którym przejeżdża się po tablicy. Sprawia on, że namagnesowanie drobinki metalu ulegają rozproszeniu, a tablica jest czysta i gotowa do dalszego malowania. Znikopisy to zabawki w 10% bezpieczne dla dzieci. Posiadają one wymagane certyfikaty i atesty, które gwarantują, że dziecko jest bezpieczne podczas zabawy.

Jaki znikopis wybrać dla dziecka?

Znikopisy są zabawkami występującymi w kilku odmianach. Najprostsze i najtańsze to modele pozwalające tworzy czarno-białe rysunki. Dla dzieci jednak o wiele atrakcyjniejsze są znikopisy kolorowe. W ich przypadku magiczna tablica podzielona jest na strefy i w każdej z nich może powstać rysunek o określonym kolorze. Atrakcyjne są także znikopisy, które sprzedawane są w zestawie ze stemplami lub pieczątkami. Te można przybijać na magicznej tablicy i zmywać na tej samej zasadzie co rysunki. Pieczątki i stemple do znikopisów znacznie uatrakcyjniają zabawę i lubiane są przez młodsze dzieci, które dopiero uczą się nadawać swoim rysunkom kształty i formy.

Przy wyborze znikopisu dla dziecka, warto też rozważyć, jaki rozmiar tablicy będzie najlepszy. Znikopisy dostępne są w wielu rozmiarach. Małe tablice można łatwo przenosić. Ich mobilność sprawia, że znikopis można zabrać na spacer do parku, pinki czy w podróż, gdzie urozmaici dziecku czas spędzony w samochodzie, pociągu czy samolocie. Ułatwieniem w transportowaniu znikopisów jest też małą rączką. Duże znikopisy doskonale sprawdza się w domu. Wielu rodziców decyduje się na zakup zestawu znikopisów, w skład, którego wchodzi tablica o mniejszych oraz większych wymiarach.

Warto też wspomnieć, że znikopisy dostępne są w różnych kolorach. W naszym sklepie znajdziemy znikopisy różowe, które szczególnie upodobały sobie dziewczynki, czy też zielone i niebieskie chętnie wybierane przez chłopców. Oprócz tego dostępne są też magiczne tablice ozdobione rysunkami ulubionych dziecięcych bajek m.in. Świnki Peppy, Myszki Minnie, Spiderman, postaci z Krainy Lodu czy z Psiego Patrolu i Aut.

Znikopis do nauki

Większość znikopisów pełni funkcję zabawową i rozrywkową, ale w naszym sklepie kupisz też magiczne tablice, które wspomogą proces edukacji dziecka. Są to rozbudowane znikopisy, które przyjmują formę tablic interaktywnych. Pozwalają one nie tylko na ćwiczenie zdolności manualnych pociechy i rozwijanie kreatywności, ale i na naukę liczenia, alfabetu, poznawanie nowych wyrazów, kształtów, słówek z język obcego. Dostępne są również modele umożliwiające słuchanie piosenek.

Bezpieczne i sprawdzone

Znikopisy to zabawki bezpieczne dla dzieci.  W naszym sklepie znajdziesz magiczne tablice renomowanych producentów zabawek dla dzieci. Oferujemy produkty takich firm jak Lena, As Company, Dumel, Brimarex i inni. W naszym sklepie kupisz znikopisy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do śledzenia naszych promocji oraz akcji rabatowych oraz na zakupy przez cały tydzień. Zamówione produkty zostaną dostarczone w ciągu kilku dni pod wskazany adres, a dziecko będzie mogło cieszyć się kreatywną i ciekawą zabawką.