Na biegunach

Konik jednorożec, piesek – bujane zabawki

Konik na biegunach to ikona dziecięcych zabawek. Znany jest od dawien dawna i to na całym świecie. Konik na biegunach gościł już w bawialni naszych dziadków. Warto jednak pamiętać, że wybór zabawek na biegunach dziś jest o wiele szerszy. W tej kategorii znajdziesz m.in. baranki, samochodziki, słonie, żyrafy czy inne zabawki i przedmioty wyposażone w bujane bieguny.  Nasz sklep oferuje zabawki na biegunach znanych i cenionych marek m.in. Small Foot, Nefere, Little Bird Told Me, Milly Mally. Smoby czy Little Tikes. Ich produkty przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku i ucieszą zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Oprócz tradycyjnych koników na biegunach asortyment obejmuje także zabawki naszpikowane elektroników, nowoczesne i ciekawe w swoich funkcjonalnościach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zabawki na biegunach w nowoczesnym wydaniu

Dziś zabawki na biegunach to nie tylko tradycyjne drewniane koniki, ale także i zabawki bujanki, wśród których znajdują się interaktywne konie, chodzące zwierzaki, koniki do skakania, barwne krzesełka, foteliki bujane, samochodziki bujaki czy bujane wieloryby.

Tradycyjne zabawki na biegunach

W naszym sklepie zabawki na biegunach znajdują się także zwolennicy tradycjonalnym. Proponujemy im piękne często ręcznie wykonane zabawki bujane. Te stanowią niezwykły prezent na urodziny, mikołajki czy pod choinkę dla najmłodszych. Największym zainteresowaniem cieszą się drewniane koniki bujane. Są one solidne i trwałe drewniane zabawki bujane będą służyć przez lata, a bawić nimi będzie się mogło kilka pokoleń. Nasze produkty wzbudza zainteresowanie i ciekawość zarówno chłopców, jak i dziewczynkę w każdym wieku. Misternie wykonane, z dbałością o każdy detal są prawdziwym dziełem sztuki.

Zabawki bujaki dla najmłodszych

Zabawki bujane to te, którymi bawić mogą się już roczne dzieci. Dla najmniejszych często wybierane są bujaki wieloryby, które zapewniają wygodne podparcie pleców i ułatwiają utrzymanie się w pionie. Bujaki dla rocznego dziecka muszą również spełniać standardy bezpieczeństwa. Do tych zalicza się oparcie, specjalne pasy bezpieczeństwa, solidność materiału, wyprofilowanie zabawki, podnóżek oraz raki, które pozwolą na trzymanie się zabawki i zabezpieczą przed upadkiem. Pierwsze bujaki można kupić dla dziecka, które zaczęło samodzielnie siedzieć. Najprostsze zabawki dedykowane są już 6 miesięcznym dzieciom.

Bujaki z pluszu, drewna czy plastiku?

W naszym sklepie znajdziesz bujaki w różnych kształtach, wcale nie musisz wybierać tradycyjnego konika. Dziewczynki ucieszą się różowego jednorożca, słonika czy pszczółki, chłopcy chętnie wybierają misie, pieski czy osiołki. Jednak kształty bujaków to nie jedyne co odróżnia poszczególne zabawki od siebie. Ważny jest również materiał wykonania zabawek bujanych. Tradycyjnie wykonywane są ono z drewna w całości. Do produkcji zabawek dla dzieci wykonuje się wysokiej jakości naturalne drewno, które sprawia, że konik czy inny bujak jest solidny oraz wytrzymały. Drewniane bieguny imitują też stukot końskich kopyt, co daje wrażenie, że dziecko jedzie na prawdziwym koniu.

Popularnymi zabawkami na biegunach są też te wykonane z połączenia drewna i pluszu. W ich przypadku pluszem wykończa się siedzisko, które jest miękkie i miłe w dotyku. Z pluszu wykonany może być też cały konik, jednorożec, piesek czy inne zwierzątko. Dzięki temu dziecku może je traktować jako większego pluszaka i przytulać się do niego.  Drewniane są jedynie bieguny, które pozwalają na komfortowe bujanie się.

Zabawki na biegunach – nie tylko zabawa

Bujaki to zabawki będące doskonałymi towarzyszami dziecięcych zabawach. Oprócz rozrywki zabawki na biegunach dostarczą dziecku wiele korzyści zdrowotnych. Tego typu zabawki pozytywnie wpływają również na rozwój dziecka. Pozwalają one zadbać o sprawność i motorykę, pozwalają ćwiczyć koordynację ruchową oraz zdolność utrzymywania równowagi.

 Jak wybrać zabawki na biegunach dla dziecka?

Zabawki na biegunach powinna być dostosowana i dopasowana do dziecka. Przede wszystkim musi być ona dobra na wieku malucha. Zbyt mała uniemożliwi komfortowe bujanie się, a zbyt duża będzie stanowiła niebezpieczeństwo dla dziecka. Wybierając , trzeba także zwrócić uwagę na rozstaw oraz długość płóz. Im są one dłuższe, tym dziecko może się mocniej bujać, natomiast większy rozstaw gwarantuje większe bezpieczeństwo. Dobrze jest te wybierać bujaki, których płozy są zakończone gumki, które obijają bieguny od podłogi, co zapobiega wywrotce zabawki wraz z dzieckiem.

Przy zakupach warto sprawdzić też wygodę i materiał wykonania siedziska. Dobrze, jeśli jest ono miękkie i komfortowe oraz wykonane z materiału, który nie zniszczy się po kilku przejażdżkach. Dzięki temu konik czy inny bujak posłuży przez długie lata.

Obecnie wielu rodziców wybiera koniki na biegunach czy inne bujaki z dodatkowymi funkcjonalnościami np. grające, czy świecące. Chcąc sprawić dziecku taka radość, pamiętaj o wcześniejszym przetestowaniu zabawki. Zbyt intensywny dźwięk czy migające sygnały świetlne na dłuższą metę będą męczące i dla dziecka, i dla rodziców.