Figurki

Figurki do zabawy dla dzieci

Figurki to akcesoria lubiane przez wszystkie dzieci. Zabawkowe figurki często też kolekcjonują osoby dorosłe. Zazwyczaj maluchy sięgają po figurki przedstawiające bohaterów bajek, kreskówek, filmów animowanych lub filmów dla dzieci. Wśród dzieci popularne są także figurki zwierzątek. W naszym sklepie znajdziesz figurki zabawkowe oraz te kolekcjonerskie takich firm jak Hasbro, Cobi, Spin Master, Tm Toys, Bandai i Kemis. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Smok ziejący ogniem RC (niebieski)

Idealne dla małych kolekcjonerów

Kolekcjonowanie figurek to hobby, któremu oddają się starsze i młodsze dzieci. Maluchy lubią zbierać figurki z bajek, filmów, seriali lub gier. Mnogość postaci pozwala dopasować je do zainteresowań oraz wieku dziecko. Producenci tego typu zabawek proponują figurki statyczne lub te, które poruszają się, mówią, czy wydają sygnały dźwiękowe lub/i świetlne. Dziecko figurki może zbierać w celu dekoracji lub wykorzystywać je do zabawy.

Zabawa figurkami – pole do popisu dla wyobraźni

Mali kolekcjonerzy nie tylko zbierają figurki, ale i wykorzystują je do zabawy. Z ich pomocą można toczyć niezwykle kreatywne zabawy, pobudzające wyobraźnie. Za pomocą figurek można odgrywać scenki rodzajowe i sytuacyjne, przeżywać przygody, tworzyć ciekawe scenariusze zabaw.

Figurki dla chłopców

Figurki zbierają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Ci pierwszy zazwyczaj figurki powiązane z militariami. Tradycjonaliści wybierają figurki żołnierzyków. Początki kolejki dziedziczą po tacie czy dziadku i uzupełniają ją nowymi nabytkami. Jednak chłopcy pasjonują się nie tylko żołnierzykami. Dużym uznaniem wśród chłopców cieszą się figurki Transformers. Są to figurki robotów, które prosto można przemienić w samochody. Wyposażone są one w dodatkową broń i akcesoria, co pozwolą uatrakcyjnić zabawę.

Drugim popularnym wyborem wśród chłopców są figurki dinozaurów. Wybierają je zwolennicy historii, nauki i natury.  Mali chłopcy uwielbiają kolekcjonować figurki dinozaurów, które nazwy brzmią tak, że język można sobie na nich połamać.

Innym popularnym wyborem są figurki przedstawiające postacie z bajek i filmów. W tej kategorii królują figurki Star Wars, Goodman, Psi Patrol, Bob Budowniczy, Angry Birds.

Figurki dla dziewczynek

Nie mniejszy wybór jest w zakresie figurek dla dziewczynek. Niesłabnącą popularnością cieszą się te nawiązujące do bajki My Little Pony. Zabawki z tej serii przybierają postacie kucyków lub lalek. Do kupić można do nich akcesoria, które uatrakcyjnią zabawę np. ubrania czy akcesoria do czesania. Figurki My Little Pony dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dziewczynki zafascynowane figurkami kucyków mogą wybrać swoją ulubioną postać lub zebrać całą kolekcję.

Hitem na rynku są również figurki Frozen, które przedstawiają Annę, Elsę, Olafa i pozostałych bohaterów bajki Kraina Lodu. Figurkami można się bawić, czesać je i przebierać, a także odgrywać sceny filmu lub wręcz wymyślać swoje własne scenariusze.

Wśród popularnych figurek dla dziewczynek są również te z serii Disney. Prezentują one znane księżniczki np. Kopciuszka, Śpiącą Królową, Myszkę Miki, Dzwoneczka. Disney oferuje figurki nie tylko postaci, ale i znanych z bajek zwierzątek np. Pumba z Króla Lwa.

Figurki zwierząt

Najmłodsi fani figurek szczególnie lubią te prezentujące zwierzęta. Mogą one służyć do zabawy, a także pełnić rolę edukacyjną. W naszym sklepie znajdziesz figurki zarówno tych fantastycznych zwierząt, jak i tych zupełnie rzeczywistych. Figurki można wykorzystać do nauki dziecka nazw zwierzątek lub zabawy w farmę.

Pierwsze figurki można kupić dziecku, kiedy skończy 3 lata. Dzięki temu będzie się miało pewność, że dziecko będzie umiało się nimi bawić, a figurka nie będą stanowić dla malucha niebezpieczeństwa. Dla 3 latków najlepsze są figurki nie posiadające ruchomych elementów, które łatwo oderwać i zniszczyć. Figurka do zabawy nie powinna więc też żadnych ostrych elementów, którymi maluch może się skaleczyć. Najmłodsze dzieci oprócz figurek zwierzątek lubią te z bajek np. Littlest Pet Shop czy Świnka Peppa. Dużą popularnością cieszą się też figurki z bajki Strażak Sam.

Jakie figurki wybierać?

Wybór figurek jest naprawdę duży. Można wybierać pomiędzy tymi przedstawiającymi realne postacie czy zwierzęta, jak i te fanatyczne, bajkowe. Chcąc prezentować dziecku zabawkową figurkę, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Wielu rodziców dużą wagę przykłada do realizmu i odzwierciedlana przez figurę rzeczywistości. Rezygnuje się z figurek z dużymi oczami czy zwierzątek ubranych w kubraczki czy czapki. Jednocześnie dobrze jest się przyjrzeć się estetyczne wykonania figurek i ich trwałości. W naszym sklepie znajdziesz figurki dla dzieci wykonane z różnych materiałów. Oferujemy figurki plastikowe, drewniane, gumowe, z metalu lub materiały.

Jak bawić się figurkami?

Figurki dają wiele możliwości zabawy. Pozwalają na poszerzenie słownictwa i ćwiczenie koordynacji oko-ręka. Dziecko za pomocą figurek może uczyć się nowych kształtów, naśladować odgłosy zwierzątek. Figurki służą także do odgrywania scenek, przedstawień itd. Dziecko może niemi bawić się samodzielnie lub z rodzeństwem, kolegami.