Zabawki zręcznościowe

Jak ćwiczyć zręczność i refleks u dziecka?

Zabawki zręcznościowe to te przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Ich zadaniem jest rozwijać spostrzegawczość i koordynację ruchową malucha. Dziecko zabawkami zręcznościowymi bawić może się samodzielnie lub wspólnie z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami. Zabawki zręcznościowe to idealny prezent dla dziecka, ponieważ przyniosą nie tylko rozrywkę, ale i naukę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zalety zabawek zręcznościowych dla dzieci

Zabawki zręcznościowe mają mnóstwo zalet. Zaleca się, aby dzieci sięgały po nie jak najwcześniej. Zabawę nimi umożliwiają to, że występują one w różnej formie. W naszym sklepie znajdziesz m.in. spinnery, labirynty magiczne, zabawki balansujące, jojo, magiczne sprężyny, zabawki do żonglowania. Zgodnie z oznaczeniem producentów niektórymi zabawkami zręcznościowymi bawić mogą się już 18 miesięczne szkraby. Po zabawki zręcznościowe sięgać mogą również przedszkolaki, dla których przeznaczone są produkty wymagające większej koordynacji ruchowej i motoryki.  Starszaki chętnie sięgają także po gry zręcznościowe, których szeroki wybór również znajduje się w naszym sklepie.

Jako zalety zabawek zręcznościowych podaje się naukę precyzji, koncentracji i spostrzegawczości, ćwiczenie cierpliwości oraz umiejętności myślenia strategicznego. Zabawa w pierwszych latach dzieciństwa zabawkami zręcznościowymi przekłada się na późniejszą łatwość przyswajania szkolnych informacji i wiadomości. Warto również wspomnieć, że niektóre gry i zabawki zręcznościowe mają ściśle edukacyjny charakter. Mogą uczyć dziecka literek, cyferek, kolorów czy kształtów.

Zabawki zręcznościowe to również znakomity sposób na rodzinne spędzenie czasu. Gry zręcznościowe przyniosą mnóstwo frajdy i małym i dużym członkom rodziny.

Zabawki zręcznościowe dla 2 -latka

Zabawki zręcznościowe pozwalają 2 latką na ćwiczenie motoryki oraz większą koordynację ruchów. W tym przedziale wiekowym doskonale sprawdzają się zabawki zręcznościowe typu sorter. Ją to proste drewniane lub plastikowe z otworami, do których małych dopasowuje klocki o różnych kształtach. Jako zabawkę zręcznościową dla dwulatków wymienia się też zwykłe drewniane klocki, z których maluch będzie układał wieże.

Zabawki zręcznościowe dla 3 – latka

U 3-latków można zaobserwować większą koordynację ruchową, dlatego można im zaproponować bardziej skomplikowane zabawki zręcznościowe. 3 -latek doskonale będzie się bawił, grając w grę lub łapanie rybek na magnes. Dobrym pomysłem jest też zakup magicznego labiryntu, w którym dziecko będzie musiało przestawać koraliki i kuleczki nawleczone na pręty przymocowane do podstawy.

Zabawki zręcznościowe dla dzieci – jakie wybrać?

Zabawki zręcznościowe dla dzieci często mają prostą budową, przez co wyglądają niepozornie i nudnie. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Zostały one stworzone i zaprojektowane tak, aby maluch mógł się nimi bawić przez wiele godzin. Z pozoru proste pozwalają na kreatywne zabawy, które będą pobudzać wyobraźnię. Zabawki zręcznościowe w naszym sklepie dopasowane są do wieku malucha, a przez to bezpieczne. Opatrzone certyfikatami i atestami nie zrobią krzywdy w czasie zabawy. Najmłodszym producenci oferują te pozbawione małych i ostrych elementów. Dla starszych dzieci przygotowane są bardziej zaawansowane produkty, wymagające większych umiejętności.

W naszym sklepie oferujemy zabawki zręcznościowe takich marek jak Goki, Hasbro, Esperanza, Hipo czy Trefl.