Zabawki zręcznościowe

Jak ćwiczyć zręczność i refleks u dziecka?

Zabawki zręcznościowe to te przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Ich zadaniem jest rozwijać spostrzegawczość i koordynację ruchową malucha. Dziecko zabawkami zręcznościowymi bawić może się samodzielnie lub wspólnie z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami. Zabawki zręcznościowe to idealny prezent dla dziecka, ponieważ przyniosą nie tylko rozrywkę, ale i naukę.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra Zwierzęta - (98325)

Zalety zabawek zręcznościowych dla dzieci

Zabawki zręcznościowe mają mnóstwo zalet. Zaleca się, aby dzieci sięgały po nie jak najwcześniej. Zabawę nimi umożliwiają to, że występują one w różnej formie. W naszym sklepie znajdziesz m.in. spinnery, labirynty magiczne, zabawki balansujące, jojo, magiczne sprężyny, zabawki do żonglowania. Zgodnie z oznaczeniem producentów niektórymi zabawkami zręcznościowymi bawić mogą się już 18 miesięczne szkraby. Po zabawki zręcznościowe sięgać mogą również przedszkolaki, dla których przeznaczone są produkty wymagające większej koordynacji ruchowej i motoryki.  Starszaki chętnie sięgają także po gry zręcznościowe, których szeroki wybór również znajduje się w naszym sklepie.

Jako zalety zabawek zręcznościowych podaje się naukę precyzji, koncentracji i spostrzegawczości, ćwiczenie cierpliwości oraz umiejętności myślenia strategicznego. Zabawa w pierwszych latach dzieciństwa zabawkami zręcznościowymi przekłada się na późniejszą łatwość przyswajania szkolnych informacji i wiadomości. Warto również wspomnieć, że niektóre gry i zabawki zręcznościowe mają ściśle edukacyjny charakter. Mogą uczyć dziecka literek, cyferek, kolorów czy kształtów.

Zabawki zręcznościowe to również znakomity sposób na rodzinne spędzenie czasu. Gry zręcznościowe przyniosą mnóstwo frajdy i małym i dużym członkom rodziny.

Zabawki zręcznościowe dla 2 -latka

Zabawki zręcznościowe pozwalają 2 latką na ćwiczenie motoryki oraz większą koordynację ruchów. W tym przedziale wiekowym doskonale sprawdzają się zabawki zręcznościowe typu sorter. Ją to proste drewniane lub plastikowe z otworami, do których małych dopasowuje klocki o różnych kształtach. Jako zabawkę zręcznościową dla dwulatków wymienia się też zwykłe drewniane klocki, z których maluch będzie układał wieże.

Zabawki zręcznościowe dla 3 – latka

U 3-latków można zaobserwować większą koordynację ruchową, dlatego można im zaproponować bardziej skomplikowane zabawki zręcznościowe. 3 -latek doskonale będzie się bawił, grając w grę lub łapanie rybek na magnes. Dobrym pomysłem jest też zakup magicznego labiryntu, w którym dziecko będzie musiało przestawać koraliki i kuleczki nawleczone na pręty przymocowane do podstawy.

Zabawki zręcznościowe dla dzieci – jakie wybrać?

Zabawki zręcznościowe dla dzieci często mają prostą budową, przez co wyglądają niepozornie i nudnie. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Zostały one stworzone i zaprojektowane tak, aby maluch mógł się nimi bawić przez wiele godzin. Z pozoru proste pozwalają na kreatywne zabawy, które będą pobudzać wyobraźnię. Zabawki zręcznościowe w naszym sklepie dopasowane są do wieku malucha, a przez to bezpieczne. Opatrzone certyfikatami i atestami nie zrobią krzywdy w czasie zabawy. Najmłodszym producenci oferują te pozbawione małych i ostrych elementów. Dla starszych dzieci przygotowane są bardziej zaawansowane produkty, wymagające większych umiejętności.

W naszym sklepie oferujemy zabawki zręcznościowe takich marek jak Goki, Hasbro, Esperanza, Hipo czy Trefl.