Wędkowanie

Ponadczasowe zabawki

Rybki, łowienie rybek, wędkowanie – to kultowe, popularne i wszystkim znane gry zręcznościowe dla dzieci. Frajdę przyniosą one również rodzicom, którzy na pewno rybki na magnesy pamiętają ze swojego dzieciństw. W tej kategorii zabawek dla dzieci oferujemy szeroki wybór gier opartych na łowieniu rybek i zachęcających maluchy do rozwijają pasji wędkowania. W naszym sklepie znajdziesz produkty takich marek jak Small Foot, Janod, Lelin. Mega Creative, Melissa&Doug i innych. Wszystkie gry i zabawki typu rybki na magnesy sprzedawane w naszym sklepie posiadają wymagane przez prawo atesty i certyfikaty, przez co są bezpieczne dla najmłodszych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rybki na magnesy – o co chodzi w wędkowaniu?

Rybki na magnesy i inne gry zręcznościowe oparte na wędkowaniu to popularne zabawki, po które sięgają dzieci w różnym wieku. Standardowe i tradycyjne łowienie rybek to gra dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale w naszym sklepie można znaleźć też gry dla młodszych fanów wędkowania. Gry typu rybki na magnesy mogą przybierać wiele form. Ta najprostsza i powszechnie znana to wersja z basenem, w którym znajduje się od kilku do kilkunastu kolorowych rybek. Wokół basenu znajdują się odczepiane stanowiska na wędki oraz koszyki, w które wrzuca się swoje zdobycie. Zestaw dla małych wędkarzy może obejmować jedno lub kilka stanowisk łowieckich. Im więcej jest stanowisk, tym więcej dzieci jednorazowo może grać w grę. Celem tej gry zręcznościowej jest złowienie jak największej ilości rybek pływających w basenie. Rybki łowi się na magnes, który wbudowany jest i w pyszczek kręgowca, i w wędkę.

Z racji dużej popularności gry łowienie rybek producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wersji rozgrywek. Oprócz tych standardowych można znaleźć plansze nawet z 50 rybkami do złowienie, kilkoma basenami lub piętowymi akwenami wodnymi. Istnieją też zestawy, w których rybki nie łowimy na magnesy, ale za pomocą zahaczania o ich dziubki, które się otwierają.

Jak działa tradycyjna gra łowienia rybek?

Wędkarstwo domowe jest bardzo proste. W grę grać mogą nawet 3 latki. Łowienie rybek opiera się na porosty mechanizmie. Rybki skonstruowane są tak, że ich pyszczki (jeśli nie są przytrzymywane) pozostają cały czas otwarte. Aby złowić rybkę, należy zarzucić wędkę w ten sposób, aby haczyk wpadł do otwarte paczki rybki, kiedy to się stanie, rybka zaciska się i można ja bez problemu wyciągnąć z basenu. Większość tego typu gier zasilana jest na baterię. Niektóre modele mają wbudowane sygnały dźwiękowe i świetlne, co dodatkowo uatrakcyjnia wędkowanie.

Wędkowanie dla dzieci – zalety zabawy

Do największych plusów dziecięcego wędkowania należy zaliczyć to, że rozwija ono zręczność oraz zdolności manualne. Łowienie rybek ćwiczy także refleks, uczy cierpliwości, umiejętności skupienia uwagi oraz koncentracji. Choć na początku złapanie rybki wydaje się proste, to w rzeczywistość trafienie rozhuśtaną wędką do paszczy stale poruszające się rybki nie jest takie proste. Problemy z tym mogą mieć nawet dorośli, którzy również chętnie jak dzieci oddają się zabawkowemu wędkarstwu. Pierwsze sukcesy przychodzą wraz z wprawą i ćwiczeniami w zakresie łowienia. Ćwiczenia to pozwalają wyrobić precyzję oraz odpowiednie ruchy.

Nie zapominajmy o tym, że wędkowanie może być świetną zabawą w większym gronie osób. Warto zakupić zestawy, które zapewniają więcej niż jedno stanowisko. Grając razem z innymi dziećmi, może nie tylko miło spędzić czas i nawiązać bliższe relacje rodzinne czy przyjacielskie, ale także nauczyć się zdrowej rywalizacji, stosowania zasad fair play w życiu codziennym, godzenia się z porażką i cieszenia z sukcesów.

Gry łowienie rybek to także sprzętu o niewielkich rozmiarach. Zmieszczą się one do plecaka czy podręcznej torby. Można więc je zabrać ze sobą na biwak, piknik czy w podróż. Będą one umilały dziecku czas oczekiwania czy ten spędzony w środkach transportu.

Ile kosztują gry łowienie rybek?

Jedną z niewątpliwych zalet gier rybki jest ich cena. Podstawowe zestawy, nawet na kilka stanowisk można kupić już za ok. 20 złotych. Jest to niezwykle atrakcyjna cena, która przekonuje wielu rodziców do zakupu. Dodatkowo korzystając z oferty naszego sklepu, często można nabyć gry rybki w promocyjnych cenach lub z rabatami.

Wędkowanie w naszym sklepie

Gry rybki to tylko jedne z wielu akcesoriów do wędkowania, które znajdziecie w naszym sklepie. Oferujemy też puzzle z rybkami i innymi morskimi stworzeniami oraz rybki – zabawki do kąpieli, które również można złowić na wędkę. Zabawki przeznaczone są do różnych grup wiekowych, informacja o ich przeznaczeniu znajduje się na opakowaniu. W naszym sklepie stawiamy na wysoką jakość, dlatego współpracujemy z najlepszymi producentami zabawek dla dzieci. Nasi Klienci mogą skorzystać z podpowiedzi i opinii innych zakupowiczów w czasie wyboru gier rybek czy innych gier opartych na wędkowaniu. Umożliwiamy również szybki wybór produktów z wykorzystywaniem filtrów cenowych, przeznaczenia wiekowego czy producenta zabawek. Zakupy w naszym sklepie można robić codziennie przez całą dobę!