Katarynki i pozytywki

Z muzyką w tle

Zabawki muzyczne to jedne z tych najbardziej lubianych przez dzieci. Mogą one przybierać różne formy. Najpopularniejsze są zabawkowe instrumenty muzyczne, ale nie można zapominać o pozytywkach i katarynkach. Są to urządzenia, które wygrywają rozmaite melodie i pozwalają obcować dziecku w świecie dźwięków. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pozytywek i katarynkę dla dzieci i to niekoniecznie tych nad łóżeczko czy do kołyski.  Naszym asortymencie znajdują się produkty marek Small Foot, Goki, Lena, Cause, Tildo czy Beppe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Katarynki i pozytywki dla dzieci

Większość osób pozytywki dla dzieci kojarzy z tymi wiszącymi nad łóżeczkiem, jednak urządzeniami tego typu bawić mogą się również i starsze maluchy. Samodzielnie mogą je nakręcać i słuchać zamkniętych w nich melodii. Katarynki i pozytywki dla dzieci są muzycznymi urządzeniami, które nie tylko pozwolą na zabawę, ale i będą stanowić dekorację pokoju dziecięcego. Te znajdujące się w naszym sklepie dekorowane są ilustracjami, które przedstawiają np. biedronki czy postacie z bajek.

Czym jest katarynka?

Katarynka to prosty instrument muzyczny na korbkę. Kręcą nią, wprowadza się w ruch mechanizm rozdzielający, a z grającego pudełka wydobywa się dźwięk. Budowa katarynek nawet tych dla dzieci nie jest prosta, a granie na niej wymaga precyzji i bywa czasochłonne. Te dla dzieci oczywiście są prostsze w obsłudze i przeznaczone dla maluchów powyżej 3 roku życia. Aby z pudła wydobył się dźwięk, dziecko musi tylko zakręcić korbką i już może siedzieć zasłuchane w melodię. W oferowanych przez nas katarynkach dla dzieci zamknięte są najpopularniejsze hity dziecięce lub znane wszystkim melodie muzyki klasycznej. Dźwięki wydobywające się z katarynki mogą stanowić rozrywkę w ciągu dnia, zachęcać do tańca lub też towarzyszyć maluchowi w czasie zasypiania.

Czym jest pozytywka?

Alternatywą dla katarynki jest pozytywka. Może ona przybierać nie tylko formę karuzeli na łóżeczko, ale mechanizmu grającego zamkniętego w szkatułce. Pozytywki znajdujące się w naszym sklepie są misternie wykonane, zdobione i zaprojektowanie z dbałością o najmniejszy detal. Estetyczne i atrakcyjne wizualnie są doskonałym prezentem na urodziny, Mikołajki, dzień dziecka czy takie okazje jak chrzest lub komunię świętą. Większość pozytywek w naszym asortymencie utrzymania jest w stylu odpowiadającym dziewczynka. Puzderka ozdobione są kwiatami czy motylkami. Pozytywki dla dzieci mogą wygrywać rozmaite melodie. Najpopularniejsze to pozytywki z melodią z Jeziora Łabędziego czy Au clair de la lune. Nasz sklep oferuje pozytywki zarówno dla małych dzieci, jak i nastolatek czy osób dorosłych. Działanie pozytywki jest podobne jak katarynki, aby działała, trzeba ją nakręcić, ale w niektórych modelach wystarczy tylko otworzyć pudełko.

Jak wybrać pozytywkę lub katarynkę dla dziecka?

Pozytywki i katarynki dla dzieci nie są drogimi gadżetami. Oczywiście rynek zna te misternie wykonane na zamówienie koronowanych głów, których ceny są niezwykle wysokie. Wybierając pozytywkę dla dzieci, warto jednak postawić na mniej zdobne i zaawansowane modele. W naszym sklepie kupisz urządzenia muzyczne za ok. 50 złotych. Wybierając pozytywkę lub katarynkę dla dziecka, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą jest wiek dziecka, które będzie się nią bawić. Większość pozytywek nie jest przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, bowiem zwierają wiele drobnych elementów, które mogą zostać niechcący połknięte czy włożone do nosa. Taki upominek warto sprezentować dzieciom powyżej 5 lat. Dla maluchów o wiele lepszym rozwiązaniem są proste w budowie katarynki.

Przy zakupie pozytywki lub katarynki warto również zwrócić uwagę na melodię, jaką wygrywa urządzenie. Jest to ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców, którzy również będą słuchać wydobywających się dźwięków. Najlepiej wybierać pozytywki i katarynki wygrywające spokojny rytm, który będzie niósł ukojenie i pozwoli się zrelaksować, dobrym pomysłem są pozytywki z muzyką klasyczną lub dziecięcymi hitami. Należy również sprawdzić, czy urządzania wygrywają tylko jedną melodię, czy też mają wgranych ich kilka, a także jak długo trwa odtwarzanie dźwięku po nakręceniu.

Nie zapominajmy też o estetyce wykonania i atrakcyjności wizualnej pozytywki czy katarynki. Małe dziewczynki na pewno ucieszą się z pozytywek w kształcie serca czy katarynek ozdobionych ich ulubionymi bajkowymi postaciami.

Pozytywki i katarynki w naszym sklepie

Nasz sklep oferuje szeroki wybór katarynek i pozytywek dla dzieci. Są one estetycznie wykonane, trwałe i atrakcyjnie wizualnie. Wyróżniają je to, że wygrywają piękne melodie. Pozytywki i katarynki to doskonały prezent na każdą okazję. O ile pozytywki docenią przede wszystkim dziewczynki, to katarynki będą dobrą zabawką i dla dziewczynek i dla chłopców. Zabawa nimi ma wiele zalet. Pozytywnie wpłynie na poczucie rytmu i słuch, wzbudzi miłość do muzyki i tańca, przyniesie mnóstwa frajdy. Pamiętajmy też, że muzyka rozwesela, łagodzi obyczaje i uspokaja. Słuchanie dźwięków pozytywki dobrze więc wpłynie nie tylko na dziecko, ale i rodziców.