Bączki

Zakręcone zabawki

Bączki to zabawki dla dzieci uniwersalne i znane od wieków. W swojej bawialni bączki mieli ani rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Jak się okazuje, popularność tych zabawek nie spada. Maluchy nadal chętnie bawią się bączkami. Po zabawkę sięgnąć mogą już maluchy, które ukończyły 5 miesiąca życia. To wtedy zaczyna ono rozumieć zależność przyczynowo -skutkową. Zabawa bączkiem pozwala ćwiczyć i rozwijać tę umiejętność, a także pozytywnie wpływa na koordynację i precyzję dziecka. Wirujący bączek pozwala również na ćwiczenie koordynacji wzrokowej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bączek – zabawka znana na całym świecie

Wielobarwny bączek to zabawka, którą bawiły się już dzieci ok. 3500 lat p.n.e. Bączki wtedy wykonywaniu z gliny. Bączki dla dzieci znaleziono w okolicach Troi oraz Chinach. Te uznane za pamiątki przeszłości wykonane były z kości, drewna czy gliny. Wirujące stanowiły nie lada rozrywkę dla dzieci, hipnotyzowały także dorosłych. Bączki znane są od wieków i to na całym świecie. Dziś również chętnie bawią się nimi dzieci niezależnie od szerokości geograficznej.

Bączek – zabawka dla 5 miesięcy

Bączka puszczać można już 5 miesięcznym maluchom. Zabawka zainteresuje jednak nie tylko niemowląt, ale również i starsze dzieci. Co więcej, wirujący wokół własnej osi bączek wzbudzi ciekawości i dorosłych. Wpatrując się w wir i czekając,  aż się zatrzyma, można spędzić kilka godzin. Jak więc widać bączek to zabawka interesująca niezależnie od wieku. Warto jednak pamiętać, że dziś bączki dostępne są w różnych odmianach i typach. Dobrze jest je znać i dobrać do wieku i rozwoju malucha.

Bączek poniżej 1 roku życia

Po bączki chętnie sięgają rodzice dzieci poniżej 1 roku życia. Jako te najlepsze modele dla nich wskazuje się bączki kolorowe, utrzymane w żywych barwach oraz z migającymi światełkami. Malucha do zabawy zachęci również łatwy sposób rozkręcania bączka np. poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Bączek dla najmłodszych powinien również kręcić się przez długi czas. Bączki dla najmłodszych to również te grające, z piłeczkami czy koralikami.

Bączki dla przedszkolaków

Bączek to zabawka, która sprawia dużo radości i starszym dzieciom. One mogą bawić się zabawkami, które nie mają solidnej podstawy, a wprawienie ich w ruch wymaga większej precyzji, uwagi i motoryki. Nagrodą za dokładność będzie szybko wirujący bączek.

Producenci bączków dla dzieci

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje bączków od tych tradycyjnych po baczki z dźwiękiem czy innymi gadżetami. Oferujemy bączki różnej wielkości, inspirowane postaciami bajkowymi i kreskówkami. Najprostsze bączki kupić można już za 5 złotych, te bardziej zaawansowane np. przyjmujące postać kopciuszka to wydatek ok. 100 złotych. W naszym sklepie można kupić bączki znanych marek producentów zabawek dla dzieci m.in. Goki, Lena, Small Foot, CHUĆ czy Chicco.

Bączek dla dzieci to doskonały prezent dla malucha w każdym wieku. Świetnie spisze się jako upominek na urodziny, dzień dziecka czy święta. Bączkiem dziecko bawić może się samodzielnie lub korzystać z pomocy rodziców, wspólnie spędzając wolny czas.