Pluszaki

Misie dla dzieci

Pluszaki to najpopularniejsze dziecięce zabawki. Lubią je chłopcy i dziewczynki w każdym wieku. W wielu pokojach dziecięcych znaleźć można prawdziwą armię pluszaków i maskotek. Dzieci dostają je jako prezenty na różne okazje. Bogata oferta paluszków pozwala wybierać pomiędzy różnymi modelami. Szeroka rozpiętość cenowa pozwala zakupić pluszaka w atrakcyjnej cenie i nie zrujnować domowego budżetu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pluszaki – ponadczasowe zabawki każdym razem niezmiernie się z nich cieszą. Pluszowe maskotki to dobry upominek na urodziny, dzień dziecka, mikołajki, święta czy zupełnie bez okazji. Jeśli szukasz ciekawego pluszaka, zobacz, co oferuje nasz sklep. Produkty, które oferujemy to maskotki wysokiej jakości najpopularniejszych i najlepszych producentów.

Mimo zaawansowania technologii i coraz to nowszych zabawek misie i inne pluszaki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością. Miękkie przytulanki, małe misie, wielkogabarytowe maskotki to idealne zabawki dla dziecka, które pozwalają na kreatywną zabawę. Pluszaki nie tylko dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i są jego pierwszym powiernikiem, ale pozwalają na odgrywanie różnych scenek rodzajowych. Pluszaki mogą być gośćmi na przyjęciu, uczniami w szkole, widzami w przedstawieniu teatralnym. Pluszaki i maskotki rolę najlepszych przyjaciół dzieci pełnią od bardzo dawna. Pierwsze pluszowe misie zaczęły się pojawiać pod koniec XIX wieku. Jako ich twórcę wskazuje się Margarete Steiff, niemiecką inwalidkę, która szyła, a następnie z pomocą siostry sprzedawała pluszaki.

Miś, kotek czy piesek?

Pluszowe zabawki mogą i przybierają bardzo różne formy i kształty. Tradycyjnie występują pod postacią misiów w różnych kolorach i różnych wielkościach. Misie mogą być dodatkowo wyposażone w gadżety takie jak ubrania czy inne akcesoria. Równie popularne są maskotki bajkowe z takich serii, jak: Disney, Minecraft, Star Wars, Minionki, Angry Birds, Alvin i wiewiórki, czy Jak wytresować smoka. Mogą one przybierać różnorodne kształty: pieska, królika, kotka, jednorożca małpki, sowy, słonika, żyrafy czy innego zwierzęcia, czy postaci bajkowej. Wybór jest bardzo duży, tym bardziej że większość pluszaków dostępnych jest w kilku wersjach kolorystycznych i kilku rozmiarach. Umożliwia to wpasowanie się w gust każdego malucha, a także starszego urwisa.

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko małe maskotki, które stanowią dziecięce przytulanki, ale także i duże misie, które może pełnić funkcję leżanki. Wielkogabarytowy miś pozwoli na to, aby dziecko swobodnie się na nim położył i wtuliło w miękkie futerko. Pluszak – leżanka może przyjmować kształt misia lub innego zwierzątka.

Bezpieczne pluszaki

Pluszaki to te zabawki, które często towarzyszą dzieciom na każdym kroki. Wychodzą z nimi na spacer, jedzą obiad, przytulają czy śpią. Z racji tego, że dziecko i jego skóra ma z nimi częsty kontakt, trzeba zadbać o to, aby pluszak był bezpieczny. Pomocą w tym służą atesty i certyfikaty przyznawane maskotką. Warto wybierać maskotki wykonane z antyalergicznych i ekologicznych materiałów, które są dodatkowe przyjemne w dotyku. Ważne jest również wypełnienie pluszaka w środku – ono również powinno być bezpieczne i miękkie.

Maskotki to zabawki bezpieczne dla dzieci w każdym wieku. Pierwsze można kupić już noworodkowi. Miś, pluszowy piesek czy jeżyk może towarzyszyć maluchowi od pierwszych dni życia i stać się jego pierwszym przyjacielem. Pierwsze pluszaki nie powinny jednak posiadać małych elementów, które łatwo oderwać, a także tych ostrych, którymi dziecko może się niechcący zranić.

Interaktywne pluszaki

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko tradycyjne pluszaki dla dzieci, ale i te interaktywne. Najczęściej przyjmują one formę grających maskotek, które nie tylko bawią, ale i uczą mniejsze oraz większe dzieci. Mówiąc o interaktywnych pluszakach, warto wspomnieć o misiach dla niemowląt, czyli pluszakach na baterie. Pomagają one w zaśnięciu i popularnie nazywane są szumiącymi misiami. Ich działanie opiera się na wydawaniu dźwięków kojarzących się maluchowi z dźwiękami, które jeszcze niedawno słyszał w brzuchu matki.

Jakiego pluszaka kupić dziecko?

Wybór pluszaków jest przeogromny. Często sprawia to trudności w dobraniu tego idealnego. Aby dziecko ucieszyło się z maskotki, warto wybierać te dopasowane do jego wieku, a także zainteresowań. Ciekawą propozycją są maskotki z bajek, które są tymi ulubionymi dziecka. Będą one znane dzieciom ze szklanego ekranu. Dobrym pomysłem jest również postawienie na tradycję i zakupienie pluszowego misia. Miś to uniwersalny prezent, który spodoba się i chłopcu, i dziewczynce. Może on przybierać, postać nikomu nieznanego misia lub np. Misia Uszatka czy Kubusia Puchatka.

Przy wyborze pluszaka dobrze jest też sprawdzić materiał jego wykonania. Im jest on solidniejszy, tym lepiej. Miś, który towarzyszy w codziennych zabawach, może ulegać uszkodzeniu, dlatego dobrze, kiedy materiał jest jak najtrwalszy, a przy tym miękki łatwo da się czyścić. Najczęściej misie i inne maskotki można bez problemu prać w pralce z użyciem delikatnego proszku dla dzieci. Dzięki temu nie będzie on wywoływał alergii. Pluszaki powinny być prane w trybie ręcznik lub prania delikatnego. Od czasu do czasu maskotki warto też wietrzyć na świeżym powietrzu.