Wózki dla lalek

Pojazdy dla lalek

Wózek dla lalek to tradycyjną zabawką dla dziewczynek. Lubią one w ich wozić lalki czy pluszaki i tym samym naśladować swoje własne mamy. Wózek dla lalek pozwala odgrywać rolę dorosłych i uczy ról społecznych, a także wspiera budowanie takich cech jak opiekuńczość, empatia, odpowiedzialność. Wózki dla lalek są akcesoriami, które pozwolą się zorganizować zabawę w dom, przedszkole czy żłobek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje wózków dla lalek

Dziś małe dziewczynki mogą bawić się wózkami, które wyglądają jako te prawdzie. Wózki dla lalek mogą przybierać formę spacerówek, gondoli czy wózków do biegania. Proste wózeczki dla lalek przeznaczone są dla bardzo małych dziewczynek. Bawić mogą się nimi 18 miesięczne dzieci. Takie wózki dla lalek są niewielkich rozmiarów, a także wyróżniają się lekkością, dlatego świetnie sprawdzają się dla dzieci, które dopiero zaczęły chodzić.

Dla starszych dziewczynek przeznaczone są bardziej zaawansowane wózki dla lalek. Mogą one pełnić kilka funkcji i umożliwiają wożenie zabawek w spacerówce czy gondoli, a także przekształcenie zabawki w fotelik samochodowy czy nosidełko. Takie możliwości dają wózki dla lalek znanych i cenionych marek Quinny czy Smoby. Marki te oferują zabawki bezpieczne dla dzieci. Są one opatrzone atestami i certyfikatami, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jaki wózek dla lalki wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz kilka popularnych rodzajów wózków dla lalek. Często wybieranymi modelami są wózki dla lalek Barbi. Można kupić je w zestawach wraz z lalkami lub jako samodzielny gadżet. Wózki dla lalek Barbie są niewielkie i ze względu na mnogość małych elementów nie powinny być zabawkami dla małych dziewczynek. Wózki dla lalek Barbie są idealną zabawką dla dziewczynek powyżej 5 roku życia. Ucieszą się one również z wózków dla tradycyjnych lalek. Są to większe zabawki, które posiadają kilka wbudowanych funkcji. Takimi wózki dla lalek mają regulowane rączki, skręcanie koła, miejsce na zakupy, można z nich zrobić fotelik lub gondole. Umożliwiają dziewczynkom zabawę na wiele sposobów. Dziecko wózkiem może jeździć po mieszkaniu lub na zewnątrz, wybierając się z lalkami na spacer.

W naszej ofercie znajdziesz też wózki dla lalek dla najmłodszych dziewczynek. Są to przede wszystkim te drewniane o niewielkich rozmiarach. Można w nich przewozić lalki lub misie, a także inne zabawki. Drewniane wózki dla lalek to zabawka nie tylko dla dziewczynek. Chętnie sięgają po nie również chłopcy, którzy traktują je jako środek transportu dla samochodów czy innych zabawek. Wózek dla lalek z drewna jest solidny, trwały i ekologiczny. Co ważne, jest on w pełni bezpieczny dla najmłodszych.

Jaki wózek dla lalek wybrać?

Wózek dla lalek to zabawka, która świetnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy, mikołajkowy czy świąteczny. Ucieszy się z niego każda dziewczynka. Warto jednak zabawkę dobrać tak, aby sprawiała dziecku, jak najwięcej radości. Wózek przede wszystkim powinien być dostosowany do wieku dziecka. Dzieci wózkiem dla lalek zgodnie z jego przeznaczeniem zaczynają się bawić dopiero ok. 18 miesiąca życia, wcześniej stanowi on swego rodzaju pchać i podporę, która pomaga utrzymać równowagę przy chodzeniu.

Wybierając zabawkę, dobrze jest też sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest wózek. Najpopularniejsze są wózki dla lalek wiklinowe (głównie przeznaczone do użytku domowego), z drewna oraz tkaniny i plastiku. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze również ze względu na swoją cenę. Przy materiale dobrze jest też powiedzieć o kółkach wózka dla lalek. Pierwszą rzeczą jest to, że wózek może być wyposażony w cztery lub trzy kółka. Najczęściej spotyka się model z plastikowymi kołkami, ale trwalsze i cichsze są te z piankowego PCV – one również nie rysują podłogi.

Kolejnym pytaniem, jakie należy sobie zadać przy zakupie wózka, jest to, czy ma być on przeznaczony dla jednej, czy dla dwóch (lub więcej) lalek. W naszym sklepie znajdziesz wózki pojedyncze oraz dla bliźniaków. Wybierając wózki dla lalek, w formie głębokiej gondoli można liczyć, że zmieści się tam kilka lalek lub pluszaków.

Akcesoria do wózków dla lalek

Aby zabawę wózkiem dla lalek uatrakcyjnić, warto zakupić dodatkowe akcesoria. Małe dziewczynki ucieszą się z kolorowej i miękkiej pościeli dla lalek, którą będą ją otulać i przykrywać w czasie spaceru. Ciekawym gadżetem będzie też torba do wózka, w którą będzie można spakować pieluszki i ubranka dla latek czy inne gadżety. Do wózków dla lalek można także dokupić parasolkę czy wiatrak, który będzie wprawiany w ruch siłą wiatru.

Ile kosztuje wózek dla lalek?

Przyglądając oferty wózków dla lalek, można być zaskoczonym wysokimi cenami tych zabawek. Niektóre modele kosztują ponad 300 złotych. Takie ceny osiągają przede wszystkim te wielofunkcyjnie, które pozwalają robić z wózka fotelik czy bujak dla lalki. Proste spacerówki dla lalek to wydatek ok. 50 złotych. W naszym sklepie znajdziesz wózki dla lalek w atrakcyjnych cenach. Oferujemy wiele modeli wyprzedażowych i w cenach promocyjnych, dzięki czemu zakup tej zabawki nie zrujnuje domowego budżetu.