Tory kulkowe

Tocz się kulko, tocz…

Tory kulkowe to proste zabawki, które zapewniają mnóstwo radości i frajdy. Lubią się nie bawić małe i duże dzieci. Rodzice powinny również pamiętać, że tory kulkowe są nie tylko świetną zabawą, ale i pożyteczną zabawką, które pozwala na ćwiczenie motoryki, koordynacji ruchowo-wzrokowej, myślenia przestrzennego, koncentracji, pomysłowości, spostrzegawczości. Zaletą torów kulkowych jest również to, że pozwalają dzieciom samodzielnie konstruować, tworzyć i budować konstrukcji, po których kulki będą się ścigać.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dla kogo tor dla kulek?

Tory kulkowe to idealna zabawka dla małych i dużych dzieci. Do zabawy chętnie przyłączają się również rodzice. Tory uwielbiane są jednak przede wszystkim przez najmłodsze szkraby. Jedną z najlepszych dla nich zabaw jest wrzucenie kuleczek do torów i obserwowanie jak się stacza, spada i dolatuje do mety. Dla malucha jest do duże doświadczenie odkrywcze, które dostarcza wielu radości. Proste tory budować może już kilkumiesięczny maluch, oczywiście przy pomocy rodzica. Tory kuleczkowe dla najmłodszych wykonywane są zazwyczaj z drewna i oznaczone jako zabawki dla dzieci od 2 roku życia. Tory dla maluchów pozwalają śledzić trasę kuleczki, ale nie daje możliwości zmiany je drogi.

Dla starszych dzieci producenci tworzą bardziej skomplikowane tory kuleczkowe. Zawierają one wiele elementów konstrukcyjnych, nierzadko w liczbie ponad 30. Puszczenie kuleczek po takich torach to prawdziwa frajda i zapowiedź większej przygody. Po duże tory kuleczkowe sięgają większe dzieci, zabawa na nich nie nudzi się również dorosłym.

Tory kulkowe dla 3-latka

Psycholodzy i specjaliści od rozwoju dzieci polecają, aby kulodromy (tory kuleczkowe) znalazły się w pokoju każdego 3 latka. To właśnie w tym wieku dziecko ma największą chęć samodzielnego budowania i tworzenia. Wybierając tor kulkowy dla 3 -latka, warto postawić na taki, który da jak najwięcej możliwości samodzielnego eksperymentowania i budowania. Dla 3 -latków poleca się tory kulkowe marek takich jak Marbel, Quercetti czy Wonderwold. Tory tych firm pozwalają na tworzenie prostych konstrukcji, które będzie pokonywać puszczona w ruch kuleczka. Dziecko budując, będzie ćwiczyło umiejętność merytoryczne, nabywa wiedzy na temat równowagi i siły ciężkości, pozna wielkości, wzory, kolory i kształty. Tory kuleczkowe do samodzielnego złożenia to wspaniały trening dla mózgu i kreatywności. Wskazuje się również, że samodzielne konstruowanie to sposób na wyciszenie, naukę samodzielności i relaks.

Tory kulkowe dla starszaka

Po tory kuleczkowe chętnie sięgają i starsze dzieci. W czasie zabawy kulodromani dają one upust swojej fantazji, kreatywności, myśli konstrukcyjnej. Wybierając dla nich zaawansowane zestawy, daje się im możliwość zbudowania torów kuleczkowych z wymyślnymi przeszkodami np. zapadniami, kołowrotkami, mostami, tunelami, spiralami, zakrętkami. Po torach starszaki mogą puszczać zarówno małe, jak większe kulki. Zabawa na większych i skomplikowanych torach kuleczkowych uczy dzieci podstawowych praw fizyki, istoty związków przyczynowo – skutkowych, logicznego myślenia, koncentracji, eksperymentowania.

Idealnym torem kulkowym dla starszaków są te, które dają możliwość rozbudowywania konstrukcji nowe elementy. Dzięki temu dziecko ma możliwości eksperymentowania i tworzenia coraz bardziej skomplikowanych tras.

Tory kulkowe dla nastolatków i dorosłych

Z torów kuleczkowych cieszą się nie tylko dzieci, ale i nastolatkowie oraz osoby dorosłe. Wybierają oni skomplikowane i zaawansowane tory z wieloma elementami. Takie zestawy oferują np. tory kulkowe marki Quercetti, które dostępne są w naszym sklepie.  Wybrane zestawy zawierają takie elementy konstrukcyjne jak windy i pozwalają na tworzenie budowli osiągających wysokość do 16 metrów. Spektakularne ścieżki mogą świecić w ciemności i stać się swoistą ozdobą wybranego pomieszczenia.

Tory kuleczkowe dla dorosłych swoim wyglądem często przyrównują rollercoastery. Mają one metalowe lub magnetyczne konstrukcje, które dodatkowo wspierane są elektroniką. Świetnie sprawdzą się nie tylko jako narzędzie do relaksu i odstresowania, ale i jako ozdobą biura kreatywnego szefa czy managera. Z chęcią skorzystają oni z możliwości ćwiczenia umysłu w przerwach do pracy.

Ile kosztują tory kuleczkowe?

Tory kuleczkowe o prostej konstrukcji można zakupić już od kilku złotych. Zestawy pozwalające na budowanie skomplikowanych konstrukcji to wydatek kilkuset złotych. Poszczególne tory można również uzupełnić i dokupować do nich kolejne elementy.  W naszym sklepie znajdują się tory kuleczkowe w różnych cenach i dla różnych grup wiekowych. Każdy z oferowanych produktów jest bezpieczny dla dzieci i posiada wymagane atesty i certyfikaty. Wszystko dzięki temu, że stawiamy na sprawdzony i renomowanych dostawców. Kulodromy w naszym sklepie to te z logiem Haba, Small Foot, Ravensburger, Lena, Hape i inne. Proponujemy kilka różnych zestawów danej firmy, które różnią się kształtem, materiałem wykonania, ceną i stopniem zaawansowania. Pozwala to wybrać idealny tor, który świetnie spisze się jako kreatywny pomysł na prezent dla dziecka na rozmaite okazje.