Klocki drewniane

Klasyczne klocki drewniane uznawane są za najlepszą zabawkę dla dziecka. Bawić nimi może się już kilkumiesięczne dziecko. Poszczególne elementy będą badane rączkami i poznawane innymi zmysłami. Najlepszą zabawą dla kilku miesięcznych brzdąców będzie burzenie wież z drewnianych klocków, które zostały wybudowane przez rodzica czy starsze rodzeństwo. Samodzielnie budowle maluch może natomiast budować od 14 miesiąca życia. Klocki drewniane to jednak nie tylko zabawka sprawdzająca się w pierwszych latach życia. Drewniane zabawki lubiane są też przez starszaki.  Drewniane klocki to te ekologiczne, bezpieczne oraz estetyczne. Te sprzedawane w naszym sklepie spełniają wszystkie stawiane przed zabawkami dla dzieci wymagania, są wyposażone w atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje klocków z drewna

W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów klocków drewnianych. Szeroki asortyment pozwala na zakup zestawów klocków z drewna z małymi elementami oraz dużych klocków drewnianych dla dzieci. W tej kategorii odnajdziesz też drewniane książeczki, terkotki, drewniane zwierzątka, liczydła, kolejki, teatrzyki, pchajki z drewna, drewniane literki, zabawki przestrzenne, zestawy zabawek drewnianych, zabawki do kuchni czy puzzle drewniane. Wszystkie te produkty zapewniają kreatywną zabawę, w której dużą rolę odgrywa wyobraźnia. Drewniane zabawki nie tylko pozytywnie wpływają na pomysłowość, ale i ćwiczą zręczność, spostrzegawczość, zdolności manualne, skupienie, cierpliwość, koncentrację koordynację ruchową.

Bezpieczne klocki drewniane dla dzieci

Nasza oferta obejmuje też szeroki wybór klocków drewnianych edukacyjnych. Są one pomocą w naukę kolorów i kształtów, wspomagają naukę liczenia, alfabetu. Oznacza to, że drewniane klocki stanowią wyzwanie zarówno dla dwulatka, jak i pięcio-, sześcio- a nawet siedmiolatka.

Jak wybrać drewniane klocki?

To, czy drewniane klocki sprawdzą się w pokoju malucha i dziecko je polubi, zależy do tego, jaki zestaw się wybierze. Wybierając drewniane klocki dla dziecka, należy zwrócić uwagę na:

  • Wielkość klocków – w naszym sklepie znajdziesz zarówno te z małymi, jak i większymi elementami – dla młodszych konstruktorów przeznaczone są duże drewniane klocki, które trudno włożyć do buzi i połknąć;
  • Powierzchnia i sposób wykonania – drewniane klocki mają śliską lub porowatą powierzchnię; te śliskie ułatwia manipulowanie nimi, ale jednocześnie sprawia, że budowle są mało stabilne; kupując klocki dla malucha lepiej wybierać klocki o fakturze porowatej, które będą łatwiejsze w użytkowaniu;
  • Kolory, kształty, wzory – w naszym sklepie znajdują się różnorodne klocki; oferujemy klocki drewniane z literkami, wzorami, kolorowe i jednobarwne; mają one rozmaite kształty, które pozwalają tworzyć budowle o różnych formach; klocki z literkami, cyferkami czy zwierzątkami to doskonałe pomoce naukowe, które nie tylko bawią, ale i uczą;
  • Ilość klocków – zestawy klocków mogą mieć mniej lub więcej elementów; im jest ich więcej, tym są one zdecydowanie atrakcyjniejsze i pozwalają na tworzenie bardziej zaawansowanych i śmielszych konstrukcji.

Ile kosztują klocki drewniane?

Klocki drewniane dostępne są w wielu sklepach. Ich ceny są niezwykle zróżnicowane. Warto pamiętać, że tanie klocki drewniane nie zawsze są dobrym wyborem. Koszt zakupu zależy od producenta oraz ilość elementów w zestawie. Małe zestawy klocków z drewna można kupić za kilkanaście złotych, duże to wydatek kilkuset złotych. Podobne ceny obowiązują dla drewnianych zabawek np. puzzli drewnianych. W naszym sklepie kupić można klocki i zabawki drewniane najlepszych marek. Oferujemy produkty takich firm jak Bajo, Hape, Eichhorn, Djeco, Woodyland, Fisher Price, MADEJ, Norimpex, Promatek, Brimarex Drewno, Eichhorn, Dromader, Heros, Brimarex. Nasza oferta zawiera również ofertę rodzimy producentów. Liczne wyprzedaże i promocje, które organizujemy, pozwalają zakupić dobre klocki drewniane w atrakcyjnych, niskich cenach.

Klocki drewniane dla chłopców i dla dziewczynek

Klocki drewniane znajdujące się w ofercie naszego sklepu to zarówno te dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Proponujemy też zestawy typowe dla chłopców oraz dedykowane dziewczynkom. Drewniane klocki dla chłopców obejmują różnorodne pojazdy i roboty, natomiast zestawy wybierane dla dziewczynek to głównie te ze zwierzątkami, naczyniami kuchennymi, czy literkami do nawlekania. Wyszukanie odpowiednich klocków i zabawek z drewna ułatwiają nasze filtry, pozwalają one na szybkie odnalezienie klocków dedykowanych danej płci, grupie wiekowej, formie rozrywki. Dzięki temu można uniknąć długiego przeglądania całej oferty sklepu. Zakupy u nas sza szybkie i sprawne, również błyskawicznie zamówione produkty trafiają pod wskazany adres.

Drewniane klocki na prezent

Drewniane klocki i zabawki to dokonały pomysł na prezent. Stanowią one uniwersalne zabawki, którymi bawić się mogą pokolenia. Większe zestawy można podarować na takie okazje jak urodziny, mikołajki czy święta, a mniejsze zestawy to doskonały pomysł na upominek bez okazji. Z klocków ucieszy się każde dziecko, bowiem ich nigdy nie za wiele. Drewniane klocki są uniwersalne, dlatego bez problemu te z jednego zestawu można połączyć z tymi z innego i tworzyć wielopiętrowe i rozległe budowle.